• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Straty na PŁ dot. wszystkich funkcjonariuszy

WAŻNA INFORMACJA!!!
Problem z PŁ dotyczący wpływu na uposażenia funkcjonariuszy działa w dwie strony.
Nie dotyczy tylko tych funkcjonariuszy, którzy zarabiają ponad 5 tys zł brutto, ale wszystkich!
Ci funkcjonariusze bowiem, których uposażenia lekko wzrosły, także tracą, bo zyskują mniej niż ogół obywateli, np. kilkanaście złotych, zamiast 100zł.
Ci co tracą, tracą więcej niż ogół obywateli.
MF wciąż udaje i pomija problem, a projekt ustawy przygotowany w tej sprawie, nadal nic nie zmienia w tej kwestii.
Przykład z DGP z artykułu pod linkiem:
"Wskazuje także, że funkcjonariusz z zarobkami 4000 zł miesięcznie zyska na reformie tylko 15 zł, natomiast osoba odprowadzająca składki ZUS - 114 zł."
 
Ostatnia edycja:

Czy tylko ja nie mogę namierzyć artykułu o tym jak Minister Finansów lub Szef Krajowej Administracji Skarbowej walczy o to samo co Minister Ziobro. Minister Kamiński, Minister Błaszczak Minister Wąsik.
Jeśli ktoś taki zna niech wklei do niego link.
Pani Minister jeżeli Pani podjeła w tym kierunku działania to proszę wkleić link do artykułu o nich. W końcu być może środowisko służby celno-skarbowej nie słusznie wiesza na Pani psy z powodu nie dbania o swoich funkcjonariuszy. Może tylko nie potrafimy dotrzeć do tych faktów.
 

A ja się pytam, czy 0.5 miliona ludzi w mundurach nie zasługuje na możliwość skorzystania z kalkulatora uwzględniającego tę specyfikę wyliczania poborów?
W czym jako obywatele tego kraju jesteśmy gorsi?Bo ten kalkulator naszych poborów nie liczy !!!
 
I wszystko jasne.....
bez zmian, jest jak zawsze..., teraz my czekamy na trzynastki, będzie wesoło....
Cóż, myślę że jeżeli idzie o reklamę Nowego Ładu to stawiam na 500 (tym razem MINUS):cool:
 


MF robi co może żeby pomóc w pierwszej kolejności potrzebującym co stracili na PŁ ;-)
 


MF robi co może żeby pomóc w pierwszej kolejności potrzebującym co stracili na PŁ ;-)
Ja bym tak im zostawił- niech na drugi raz czytają za czym głosują. Może chcieli, jak prosiła Chałupach, złożyć ofiarę z pensji dla dobra ogółu. Nie uszczesliwiajmy parlamentarzystów na siłę.
 
Dziwi mnie, że wszyscy narzekają jak to stracili na PŁ a jakoś nikt nie zwraca uwagi na to, że ta ustawa powstała w "naszym" ministerstwie i pod nadzorem "naszych" przełożonych! Jakim to trzeba być ignorantem aby "rewolucyjną" ustawę podatkową wprowadzić bez jakichkolwiek symulacji jej skutków! No ale kto to niby miał zrobić? Mądrzy ludzie ze skarbówki siedzieli cicho, bo wiedzieli, że i tak nic z tego nie będą mieli, a znajomi królika, którzy to niby ich nadzorują, nawet nie mieli pojęcia jakiego gniota im podrzucili. Kolegom ze skarbówki współczuję, bo po tej aferze mogą tych konspirantów "odłowić" i zmusić do pracy nad kolejnymi narodowymi, solidarnościowymi, etc., etc. przepisami dla tzw. dobra wspólnego. W cle było łatwiej. Jak się najbardziej doświadczeni zorientowali, że SCS opanowała grupa znajomych królika, niekoniecznie biegłych w przepisach, ale za to z wyłącznością prawa do nagród, splendorów i awansów, to myk(!) i prawie wszyscy na emeryturze!
 


MF robi co może żeby pomóc w pierwszej kolejności potrzebującym co stracili na PŁ ;-)
Jakoś ta next.gazeta.pl przeoczyła, że w Pan Prezydent w lecie podniósł im pensje znacznie wyżej niż owe 1400 zł. Oczywiście ci, aby nie okazać się czarnymi niewdzięcznikami, natychmiast, w imieniu narodu jako wybrani przedstawiciele, wnieśli projekt ustawy o znacznym podniesieniu uposażenia prezydenta i, żeby opozycja nie pyskowała, również byłych prezydentów. Ustawę tę przyjęto ponad podziałami, ku radości wszystkich Polek i Polaków. A tak na marginesie, to bardzo żałuję, że nie mogę przyznać wysokich podwyżek np. skarbowcom, którzy natychmiast z wdzięczności przyznaliby podwyżkę mnie. I nikt by nie gadał, że sami sobie przyznajemy podwyżki, bo ja dla skarbowców a skarbowcy dla mnie! Wilk syty i Manchester City!
 
Ostatnia edycja:

Czy tylko ja nie mogę namierzyć artykułu o tym jak Minister Finansów lub Szef Krajowej Administracji Skarbowej walczy o to samo co Minister Ziobro. Minister Kamiński, Minister Błaszczak Minister Wąsik.
Jeśli ktoś taki zna niech wklei do niego link.
Pani Minister jeżeli Pani podjeła w tym kierunku działania to proszę wkleić link do artykułu o nich. W końcu być może środowisko służby celno-skarbowej nie słusznie wiesza na Pani psy z powodu nie dbania o swoich funkcjonariuszy. Może tylko nie potrafimy dotrzeć do tych faktów.
Nie podjęła i nie podejmie, bo jesteśmy na świeczniku. Masz głodować i dziękować Panu, że Cie chce jeszcze karmić.
 
Czyli co te psy to jednak słusznie?
A oni się zastawiają, ankietują czemu ludzie odchodzą.
Ale spokojnie za 2-3 lata przestaną.
Już nikt nie zostanie.
Raczej na zasadzie: "To by była fajna instytucja, tylko na co nam Ci funkcjonariusze. Tylko problemy z nimi są."
Więc wzięli się za wymianę kadr w białych rękawiczkach. A za parę lat tylko zamienią się fotelami, a marazm jak był tak będzie. Tylko pewnie średnia służba się skróci, jak zaraz po przygotowawczej będzie wiać 80% składu.
 
IMG_20220131_191442.jpg
 
Back
Do góry