Środowisko oczekuje od Pani działań

Pani Magdalena Rzeczkowska
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów
Szef Krajowej Administracji Skarbowej


Szanowna Pani Minister.

W odpowiedzi na pismo DOS4.413.49.2020DOS4.413.49.2020 z dnia 03.04.2020r. uprzejmie Panią informujemy, że środowisko zawodowe oczekuje od Pani pilnych działań w kwestii niezwłocznego uruchomienia podwyżek w pełnej wysokości.

Prosimy także o odpowiedź dlaczego wciąż nie wpisano do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów zmian Uchwały modernizacyjnej, o których wspomina Pani w ww. piśmie i zmiany rozporządzenia w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej?
Funkcjonariusze i pracownicy MSWiA otrzymali w tych dniach podwyżki w pełnej wysokości wynikającej z ich ustaw modernizacyjnych i 6% wzrostu kwoty bazowej wraz z wyrównaniem i to jest dla nas fakt obiektywny. Podlegli Pani funkcjonariusze SCS i pracownicy KAS oczekują analogicznego traktowania.

Ponawiamy także wniosek o podjęcie zintensyfikowanych działań podległych Pani Minister służb prasowych w przestrzeni medialnej w związku z trwającą pandemią, gdyż od naszego ostatniego pisma w tej sprawie, sytuacja nie uległa poprawie. W szczególności dotyczy to funkcjonariuszy SCS, którzy są na tzw. pierwszej linii. Sytuacja została opisana w piśmie nr ZZ Celnicy PL-37/20 z dnia 23.03.2020r., które załączamy.

Z poważaniem
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
Sławomir Siwy
 

Attachments

Komentarze

Czy wreszcie mógłby ktoś zwrócić uwagę Szefowi KAS, że Dyrektorzy IAS uprawiają prywatę i wyposażają funkcjonariuszy w składniki umundurowania niezgodne z obowiązującym rozporządzeniem - kamizelki nasobne i odblaskowe z napisem "KAS" ?!
Moim zdaniem, jest to bezprawne wydawanie środków publicznych na zaspokojenie czyjegoś ego, jednym słowem fanaberia. Poza tym sprawia to, iż wizerunek (o ile jeszcze taki istnieje) Służby Celno-Skarbowej nie jest rozpoznawalny. Brak nam jednoznacznej identyfikacji jako służby.
Należy także wpłynąć na Szefa KAS, aby wymusił na podległym mu kierownictwie i rzecznikach prasowych, by ci używali nazewnictwa i nomenklatury podległej mu SC-S takiej jaka wynika z przepisów (ustawy o KAS, rozporządzenia w sprawie umundurowania).
Tak na marginesie, to dziwię się funkcjonariuszom, którzy używają umundurowania niezgodnego z przepisami mundurowymi . Jeśli sami się nie będziemy szanować, to nie dziwmy się, że inni też nas nie szanują.
przykłady poniżej:
https://twitter.com/KAS_GOV_PL/status/1242798594278776837
 
Ostatnia edycja:
Phi, nic nowego. Notorycznie łączone są składniki z napisami "Służba Celna", "Krajowa Administracja Skarbowa" i "Służba Celno-Skarbowa" i nikt nie ponosi za to konsekwencji. Nawet do mundurów z napisami Służba Celna dolepiane są emblematy z Krajowa Administracja Skarbowa i Służba Celno-Skarbowa, co u ludzi postronnych doprowadza do zwarcia w mózgu.
Teraz na OFICJALNYCH (!) stronach pojawiają się takie potworki.
Kurde, mam jutro służbę. Może wezmę sobie mój stary, zielony garnitur z gwiazdkami? Przynajmniej będzie się elegancko prezentował.
 
Gefreiter jak na granice przyjechala ekipa z Discovery kręcąc fascynujący dokument mleczarski to Broń Boże żeby któryś z gwiazdorów miał jakikolwiek emblemat SC.
 
ja bym jej wprost wskazał.
że jest jak dupa od srania.
proszę mi wybaczyć te prostactwo.
ale inaczej pewnie nie pojmie.
podobno tak działa przeciskanie się.
przez dziurkę od klucza na stolec w emefie.

tylko obskurantyzm, tylko ten sam poziom.
żadne ą czy ę nie dotrze do wyprostowanych zwojów.
przecież ustawodawca się określił.
a w emefie tradycyjnie.
nie mamy pańskiego płaszcza ...
 
czy za srebrniki, otrzymane w nagrodę, można coś kupić?
pytanie retoryczne oczywiście.
może ktoś z emefu chociaż powie, co dostali w zamian?
bo o tym panu, co dużo obiecywał wszystkim, już wiemy.
jak hojnie został wynagrodzony.

 
Phi, nic nowego. Notorycznie łączone są składniki z napisami "Służba Celna", "Krajowa Administracja Skarbowa" i "Służba Celno-Skarbowa" i nikt nie ponosi za to konsekwencji. Nawet do mundurów z napisami Służba Celna dolepiane są emblematy z Krajowa Administracja Skarbowa i Służba Celno-Skarbowa, co u ludzi postronnych doprowadza do zwarcia w mózgu.
Teraz na OFICJALNYCH (!) stronach pojawiają się takie potworki.
Kurde, mam jutro służbę. Może wezmę sobie mój stary, zielony garnitur z gwiazdkami? Przynajmniej będzie się elegancko prezentował.
Bierz garrob, przykro pisać, ale kolega na zdjęciach powinien mieć przynajmniej postępowanie wyjaśniające, za pełnienie służby w nieregulaminowym umundurowaniu. Skoro można sobie KAS napisać, to ja sobie na odblasku nalepię LEGIA np. To tylko pokazuje, że do służb nam daleko, kto może niech korzysta z emki... Skoro P. Rzeczkowska, za kasę, dała się ucywilnić, to czego oczekiwać po skromnych, ubogich funkcjonariuszach ?
 
Pani minister bardzo źle zaczyna. Jak można bez wstydu po zapowiedziach zwolnień składać jeszcze życzenia wielkanocne. Szkoda ze Walczak już odszedł. Ona nie stanie w naszej obronie, będzie robić karierę :(
 
polska zjednoczona partia robotnicza.
która z robotnikami miała tyle wspólnego.
co dzisiejsza świta w emefie z życzeniami świątecznymi.
podobnie jak wcześniejsze ekipy.
tacy sami magicy.

co by tu i gdzie indziej można nabroić?
 
halo, proste umysły w emefie.
na własną odpowiedzialność czynicie tą nieprawość.
czekamy nie na odpowiedź, ale na działania.
oczekiwane, pożądane, w interesie publicznym.
 
to dorzynanie służby pilnującej kasy i bezpieczeństwa państwa.
w chwili zatrzymania globalizacji, nie tylko przez wirus.
ale do tego to trzeba mieć wiedzę albo doradców.

[video]
 
Do góry