• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Spotkanie z Szefem KAS - 08.05.20r.

KOMUNIKAT
po spotkaniu z Szefem KAS

W dniu 08.05.20r. Związek Zawodowy Celnicy PL spotkał się z Panią Minister Magdaleną Rzeczkowską Szefem KAS. W spotkaniu uczestniczył Przewodniczący Związku Sławomir Siwy oraz ze strony Ministerstwa Dyrektor Departamentu Organizacji KAS Pani Ilona Kowalska oraz Pani Dyrektor Marzenna Dąbrowska.

Sprawą kluczową była kwestia regulacji płac w KAS.

W nawiązaniu do dyskusji, Pani Minister poinformowała, że podwyżki w KAS będą w 2020r. i będzie to satysfakcjonujące dla środowiska. Szczegóły wymagają jeszcze dopracowania. W przyszłym tygodniu, ZZ Celnicy PL spotka się z Panem Ministrem Tadeuszem Kościńskim, gdzie kwestie te zostaną skonkretyzowane.

Pani Minister wyraziła zrozumienie i uznanie, że Związek Zawodowy Celnicy PL zabiega o podwyżki dla całego środowiska KAS, bez podziałów.

Strona ministerialna przyznała rację, że do uruchomienia podwyżek wystarczająca jest decyzja Ministra Finansów i to jest bardzo ważny wynik tego spotkania.

Zwracam się do środowiska zawodowego, by uzbroić się w cierpliwość, te kilka dni.

Jaka to będzie propozycja i co Ministerstwo ma na myśli, mówiąc że będzie to satysfakcjonujące dla środowiska, tego wciąż w szczegółach nie wiemy. Mam nadzieję, że będzie to konkret i zrealizowany wraz z wypłatą majową.

Dlatego trwajmy w pełnej mobilizacji i wyczekujmy na to co przyniesie nam kolejny tydzień. O wynikach rozmów niezwłocznie poinformujemy.

W kwestii ustaw, tzw. tarczy antykryzysowej nie ma na dzień dzisiejszy żadnych działań/przymiarek w kierunku ewentualnych późniejszych redukcji płac, czy zatrudnienia w KAS. Pani Minister jako Szef KAS zadeklarowała, że jest przeciwko jakimkolwiek redukcjom płac i zatrudnienia w KAS.

Dziękujemy za Wasze wsparcie.

Z Pozdrowieniem:
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
Sławomir Siwy
 

Attachments

  • celnicy54-20-komunikat ze spotkania z Szefem KAS.pdf
    165,5 KB · Wyświetleń: 1 171
Nie stoję na stanowisku, żeby cokolwiek w tej kwestii "przeciągać", ale wypłata podwyżek powinna być zarządzona "centralnie", czyli przez MF i powinna nastąpić jeszcze w tym miesiącu, bo jak do tego "procesu" wtrącą przysłowiowe swoje trzy grosze, dyrektorzy Izb Administracji Skarbowej w całym kraju, to my tych podwyżek zbyt szybko nie zobaczymy !!

Jeśli chodzi o tzw "przeciąganie sprawy podwyżki do czerwca" to właśnie miałem na myśli to co napisałeś powyżej:giggle:
 
Hahaha, ale mnie niezmiennie bawi temat podwyżek. Ludzie przestańcie dzielić skórę na niedźwiedziu. Myślicie że jak 100x napiszecie "wszystkim po równo" albo "młodym więcej" albo "starym więcej" lub "dochodzeniówki więcej" a nie bo "oddziały więcej" a nie bo "dodatki kontrolerskie większe" itd. to cokolwiek się zmieni?

Opamiętajcie się ludzie.

Póki co każdy z nas ma okrągłe 0zł podwyżki i minus kilkaset złotych premii.
 
Hahaha, ale mnie niezmiennie bawi temat podwyżek. Ludzie przestańcie dzielić skórę na niedźwiedziu. Myślicie że jak 100x napiszecie "wszystkim po równo" albo "młodym więcej" albo "starym więcej" lub "dochodzeniówki więcej" a nie bo "oddziały więcej" a nie bo "dodatki kontrolerskie większe" itd. to cokolwiek się zmieni?

Opamiętajcie się ludzie.

Póki co każdy z nas ma okrągłe 0zł podwyżki i minus kilkaset złotych premii.
I wez to polub?
 
Hahaha, ale mnie niezmiennie bawi temat podwyżek. Ludzie przestańcie dzielić skórę na niedźwiedziu. Myślicie że jak 100x napiszecie "wszystkim po równo" albo "młodym więcej" albo "starym więcej" lub "dochodzeniówki więcej" a nie bo "oddziały więcej" a nie bo "dodatki kontrolerskie większe" itd. to cokolwiek się zmieni?
W tamtym roku też wszyscy podobnie pisali. Jakoś podwyżki dostaliśmy. Ja zresztą nie wyobrażam sobie, żeby ich nie dostać.

Do czego zmierzam. W tamtym roku w podwyżkach była kompletna samowolka i partyzantka. Jeden DIAS dawał po równo do zasadniczej, a drugi dawał po równo brutto. W efekcie podwyżka przy takim samym stażowym potrafiła się różnić w poszczególnych rejonach Polski o 100 zł.
 
W tamtym roku też wszyscy podobnie pisali. Jakoś podwyżki dostaliśmy. Ja zresztą nie wyobrażam sobie, żeby ich nie dostać.

Do czego zmierzam. W tamtym roku w podwyżkach była kompletna samowolka i partyzantka. Jeden DIAS dawał po równo do zasadniczej, a drugi dawał po równo brutto. W efekcie podwyżka przy takim samym stażowym potrafiła się różnić w poszczególnych rejonach Polski o 100 zł.

Nie zrozum mnie źle. Jestem dobrej myśli jeśli chodzi o nasze podwyżki. Jestem przekonany że je dostaniemy ale nie bez walki.

Natomiast na tę chwilę dyskusja o to jak podzielić coś czego jeszcze nie ma jest niepotrzebnym biciem piany. Uważam, że jeśli o czymś dyskutować to o tym:
  • na jaką propozycje możemy przystać,
  • co robimy dalej, jeśli propozycja MF jednak nie będzie dla nas "satysfakcjonująca".
 
Hahaha, ale mnie niezmiennie bawi temat podwyżek. Ludzie przestańcie dzielić skórę na niedźwiedziu. Myślicie że jak 100x napiszecie "wszystkim po równo" albo "młodym więcej" albo "starym więcej" lub "dochodzeniówki więcej" a nie bo "oddziały więcej" a nie bo "dodatki kontrolerskie większe" itd. to cokolwiek się zmieni?

Opamiętajcie się ludzie.

Póki co każdy z nas ma okrągłe 0zł podwyżki i minus kilkaset złotych premii.
Teraz już raczej wszyscy piszą, że chcemy po równo i uważam, że powinniśmy to napisać i milion razy wszędzie gdzie się da, żeby nie było sytuacji, że jeśli jednak będą chcieli nam te podwyżki wyplacic, to znów każdy związek będzie miał własny pomysł na ich podział, a wtedy rzeczywiście dostaniemy 0.
 
Wobec tego wszyscy niech się wypowiadają czy się zgadzają, by wszystkim przyznać jednakowe podwyżki. Ja jestem za tym. Uważam, po równo i beż zbędnej przedłużającej dyskusji. Już i tak cztery miesiące za nami, koszty życia poszły w górę, a nam za te pensje na coraz mniej starcza.
 
Back
Do góry