SPORY ZBIOROWE WE WSZYSTKICH JEDNOSTKACH KAS!

Koleżanki i Koledzy!

Związek Zawodowy Celnicy PL wystosował do wszystkich DIAS, Dyrektora KIS i KSS w Polsce postulaty w Waszej obronie - w załączeniu.

Na spotkaniu w MF w dniu 14.05. wyraźnie zostało zakomunikowane, że 6% podwyżki(3% z ustawy budżetowej i 3% z uchwały modernizacyjnej) zamyka temat, a reszta może w przyszłym roku, jak sytuacja budżetu pozwoli i są na to świadkowie z innych ZZ, które uczestniczyły w tym spotkaniu, stąd nasza zdecydowana reakcja, która dzięki Waszemu zaangażowaniu, już przynosi pewne efekty. Jednocześnie nie udzielono żadnych gwarancji odnośnie utrzymania zatrudnienia w związku z specustawą tzw. tarczą antykryzysową oraz gwarancji utrzymania wynagrodzeń. W KAS nie może być mowy o tym, nigdy się na to nie zgodzimy i tego się domagamy, dlatego m.in. ZZ Celnicy PL wszczął spory zbiorowe w Waszej obronie.


ZZ Celnicy PL prowadzi w bieżącym tygodniu akcję informacyjną, do udziału w której zachęcamy wszystkich. Walczymy o realizację Uchwały modernizacyjnej dla wszystkich, tak jak rok temu, podwyżki dla wszystkich. Otrzymujemy informacje o Waszym zaangażowaniu w wielu jednostkach w Polsce. Są już informacje zwrotne od Parlamentarzystów, mediów. Dla osiągnięcia sukcesu potrzebne jest jednak masowe zaangażowanie całej KAS! Bez tego nie osiągniemy celów.

Piszcie maile zwrotne, piszcie na forach o Waszym poparciu i o działaniu, o zaangażowaniu w akcję informacyjną. Informujcie swoje Koleżanki i swoich Kolegów z KAS. Parlamentarzystom i mediom wystarczy anonimowe zgłoszenie tematu. Kto nie chce, nie musi podawać swoich danych. Strona służbowa musi widzieć gotowość do działania całego KAS, Waszą pełną determinację. Tylko wtedy wygramy!

Zachęcamy także, abyście wytrącili ostatecznie, wciąż podnoszony, niesłuszny ale stale artykułowany, argument do podważania prawa do Waszej reprezentacji przez nasz Związek, co wciąż jest przywoływane, mimo iż ZZ Celnicy PL jest największym ZZ w KAS. Jeżeli identyfikujecie się z tym co robimy, zapisujcie się masowo do ZZ Celnicy PL, to będzie jednoznaczny sygnał dla MF i zapewniam Was, że wywalczymy razem realizację tych postulatów.
Potrzebne jest masowe zaangażowanie całej KAS.
RAZEM ZWYCIĘŻYMY!

Ps. Pod linkiem dostępne pliki do wysłania do Parlamentarzystów, mediów, RPO i w g własnego uznania w inne miejsca. Pliki mogą oczywiście podlegać dowolnej modyfikacji, tak jak uznacie. To tylko przykładowe pytania i stwierdzenia odnoszące się do sytuacji w KAS.

Pozdrawiam
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
SŁAWOMIR SIWY
 

Attachments

Ostatnia edycja:

Komentarze

Do góry