• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Spirytus zajęty przez celników posłuży jako środek do dezynfekcji.

Około 430 tys. litrów spirytusu zostanie rozdysponowane zgodnie z propozycją ZZ Celnicy PL.
Jest to spirytus zajęty przez funkcjonariuszy celnych w nielegalnych fabrykach rozlewni alkoholi i transportach. To skażony lub odkażony alkohol techniczny, który oszuści sprzedają jako spożywczy. Czekał w magazynach, a teraz zostanie rozdysponowany do odkażania na wniosek/apel ZZ Celnicy PL.

 
Ostatnia edycja:
medialnie jak ładnie się przedstawili.
sprawnie działająca organizacja dla dobra publicznego.
jeszcze minister od sprawiedliwości punkcików parę nabił.

w tym wszystkim dziwnie(?) zapomniano o autorze inicjatywy.
darwinizm w czystej postaci czy zbydlęcenie obyczaju?

eh, tylko czemu to budzi odruch wymiotny?
czy można w tym emefie coś po ludzku przeprowadzić?
 
To prokuratura ma jakiś spiryt? I może go przekazać ? Nie sąd postanowieniem, nie specustawa tylko prokuratura? Świetny pr na plecach Sławka

Sukces ma wielu ojców...
 
Pomysł jest ZZ Celnicy PL, to prawda. Było też pismo do Szefa KAS, w tej sprawie, by to zrobili. Nie mój osobiście pomysł, a ludzi z ZZ Celnicy PL. Dokładnie z Zarządu Koleżanki Marii Mrugały. Szkoda, że MF nawet tę kwestię oddał Prokuraturze Krajowej. Trudno, ważne że mogliśmy pomóc. Inna sprawa, mimo iż funkcjonariusze SCS od początku są w akcji w walce z pandemią na granicach wewnętrznych i zewnętrznych i w wielu innych miejscach, nie są nawet wspominani w mediach. To ewidentne zaniedbanie służb prasowych KAS i musimy wszyscy starać się, by to zmienić.
Pamiętajcie Związek to MY. Ja tylko przekazuję często pomysły oddolne i je wdrażam. Jestem zaszczycony, że mogę współpracować z tak liczną grupą zaangażowanych i merytorycznych ludzi. Dziękuję Wam za wsparcie.
 
Mniejsza z tym, kogo osobiście był to pomysł, gdyż przewijał się on w naszych rozmowach już od jakiegoś czasu.
Istotniejsze jest to, że nie jest to pomysł ani rządu, ani prokuratury, ani - jak to ostatnio czytamy - "Skarbówki", która jako taka bez SŁUŻBY i FUNKCJONARIUSZY CELNO-skarbowych, g*wn* by miała, a nie spirytus, lecz inicjatywa właśnie tych ludzi "z dołu" !!
Tych, którzy "myślą" odpowiedzialnie, pro-społecznie, z empatią wobec współobywateli - zgodnie ze swoim powołaniem - a nie pożal-się-boże polityków i politykierów. Tych "na dole" nadal się gnoi, wykorzystuje, pomija we wszelkich formach "subwencji" za rzeczywisty udział w konkretnych przypadkach.
Jestem pewien, że także za ten pomysł, prędzej czy później, to SOBIE "góra" przyzna nagrody za działanie i inicjatywę, głęboko w d*p*e mając rzeczywiste zasługi "szaraczków" ...
 
Mniejsza z tym, kogo osobiście był to pomysł, gdyż przewijał się on w naszych rozmowach już od jakiegoś czasu.
Istotniejsze jest to, że nie jest to pomysł ani rządu, ani prokuratury, ani - jak to ostatnio czytamy - "Skarbówki", która jako taka bez SŁUŻBY i FUNKCJONARIUSZY CELNO-skarbowych, g*wn* by miała, a nie spirytus, lecz inicjatywa właśnie tych ludzi "z dołu" !!
Tych, którzy "myślą" odpowiedzialnie, pro-społecznie, z empatią wobec współobywateli - zgodnie ze swoim powołaniem - a nie pożal-się-boże polityków i politykierów. Tych "na dole" nadal się gnoi, wykorzystuje, pomija we wszelkich formach "subwencji" za rzeczywisty udział w konkretnych przypadkach.
Jestem pewien, że także za ten pomysł, prędzej czy później, to SOBIE "góra" przyzna nagrody za działanie i inicjatywę, głęboko w d*p*e mając rzeczywiste zasługi "szaraczków" ...
W sumie to o tym wspomniałem ale zostałem za taki pogląd zje......🤔
 
Back
Do góry