• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Służba Celno-Skarbowa ma już za sobą falę odejść?

Fala odejść będzie trwała z kulminacja z końcem mają roku 28 i w jakichś proporcjach pewnie nie małych z końcem lutego roku 27 i 26 (doliczenie wojska). Obecna fala. Moim zdaniem inspirowana przez MF różnego rodzaju plotkami o pogorszeniu warunków emerytalnych z pewnością rozładowała problem roku 28 ale jedynie uwalniając etaty. Osobna kwestia że na te miejsca trzeba zdążyć przyjąć ludzi i ich nauczyć a na to potrzeba kilku lat i chęci osób zadowolonych II dumnych ze swojej służby. A obecnie ani jednego ani drugiego. Ale żeby był. Musiało by być za co. A rym czasem jesteśmy rozcieńcza i elementem. Cywilnym. Nawet osiągnięcie służby celnej pod postacią puesc z usług elektronicznych służby celnej został zawłaszczony i stał się skarbowo celny na przekór naszej aktualnej i ustawowej nazwie Celno skarbowej. Mam poczucie że jesteśmy taka samotna wioska galów. Ale brak w niej asteriksa. Obeliksa na druida miał bym postać.
 
Pani Rzeczkowskiej ani nikogo w MF nie obchodzi zdanie celników na temat tego co się dzieje w SCS lub w KAS. Oni wiedzą lepiej jak ma być zarządzana ta instytucja i możemy sobie tu gawędzic do usranej śmierci. Jak ktos ma czas i potrzebę to proszę bardzo. Ale miejmy świadomość, że nikogo to nie obchodzi. Dorosli ludzie nie powinni sami siebie oszukiwać. Oni jak Putin, słabego nie szanują, a my jestesmy słabi. Związek nie ma poparcia. Do Sławka stosunek roszczeniowo-rozliczeniowy. Jeśli ktoś uważa, że skoro płaci składki to ma prawo wymagać to za przeproszeniem jest po prostu głupi. Oczywiście nikogo konkretnego nie mam na mysli, tylko tak ogólnie dywaguję. Może nawet nie mam racji.
 
Pani Rzeczkowskiej ani nikogo w MF nie obchodzi zdanie celników na temat tego co się dzieje w SCS lub w KAS. Oni wiedzą lepiej jak ma być zarządzana ta instytucja i możemy sobie tu gawędzic do usranej śmierci. Jak ktos ma czas i potrzebę to proszę bardzo. Ale miejmy świadomość, że nikogo to nie obchodzi. Dorosli ludzie nie powinni sami siebie oszukiwać. Oni jak Putin, słabego nie szanują, a my jestesmy słabi. Związek nie ma poparcia. Do Sławka stosunek roszczeniowo-rozliczeniowy. Jeśli ktoś uważa, że skoro płaci składki to ma prawo wymagać to za przeproszeniem jest po prostu głupi. Oczywiście nikogo konkretnego nie mam na mysli, tylko tak ogólnie dywaguję. Może nawet nie mam racji.
Był zapał, zaczęło się od śmiesznych 15 minut bez kompów w US (przynajmniej to - oni nic więcej przez syndrom sztokholmski nie są w stanie zrobić), my mieliśmy też ruszyć, ale wszystko zostało zastopowane, wygaszone. Teraz to d.... !!!
ps. co do stopni, to w policji ze średnim wykształceniem funkcjonariusz i stażem 10-11 lat ma min, odpowiednio do Naszych stopni starszego rachmistrza. Jak przychodzą pogadać z wyższym wykszt. funkcjonariusze o podobnym stażu, to min. aspiranci, jak z wojewódzkiej to komisarze. Tak więc u Nas, to poniżej dna - chyba, ze dotyczy przydupasów którzy potrafią co dwa lata, co roku lub dwa razy w roku awansować, jak potrzeba. O wojsku nie wspomnę, bo tam każdy zawodowy, trzydziestokilkuletni po studiach to min. chorąży (aspirant) lub komisarz (porucznik).
Świąteczny komentarz do Naszej sytuacji, stopni i traktowania Nas przez górę to 🤮:poop:
 
Gdyby istniała polityka kadrowa to funkcjonariuszy, którzy mają 3 belki po 10 latach należałoby zwolnić, bo skoro nie awansowali tzn że są nieprzydatnymi idiotami. A jeśli są jednak przydatni to należałoby wypie....lić naczelników i dyrektorów którzy ich nie awansowali.
 
Tak jakoś mnie się coś nie zgadza z tym co mówi SKAS, że u nas to ogólnie zarabia się nieźle. Najwidoczniej ma jakieś inne dane, bo ja znalazłem takie, z których wynika, że nawet w tym nowym rozporządzeniu i tak mamy dużo niższy mnożnik niż pozostałe służby. Kwotę bazową mamy taką samą, czy się mylę?
 

Attachments

  • zrzut-ekranu-2022-04-14-o-10.44.wldm.png
    zrzut-ekranu-2022-04-14-o-10.44.wldm.png
    120,4 KB · Wyświetleń: 243
  • zał 2. Projekt rozporządzenia.docx
    23,4 KB · Wyświetleń: 211
To się zgadza. Mamy niższy średni mnożnik za to wyższą kwotę bazową. Nie mamy stałych dodatków jak w innych służbach, socjalno-bytowych. A w końcu nikt nie powiedział, w związku z dyspozycyjnością wpisaną w ustawę, że służymy tam gdzie mieszkamy. Dlatego inne służby mają taki dodatek...
teoretycznie zapisana nam dyspozycyjność nie jest nadużywana ale nie było by większego kłopotu dla dyrekcji zmienić komuś miejsce pełnienia służby z siedlec na modlin mimo tego że mieszkał by np w grodzisku. no i nie zapominajmy o kazusie alokacji.
 
teoretycznie zapisana nam dyspozycyjność nie jest nadużywana ale nie było by większego kłopotu dla dyrekcji zmienić komuś miejsce pełnienia służby z siedlec na modlin mimo tego że mieszkał by np w grodzisku. no i nie zapominajmy o kazusie alokacji.
I dlatego w innych służbach są dodatki za brak mieszkania w Siedlcach czy Modlinie, mimo, iż posiada się mieszkanie w Grodzisku Mazowieckim. Bo to są służby, które nie tylko w zapisie ustawowym są dyspozycyjne. Wiem coś o dyspozycyjności, dwa razy przeżyłem alokację, na śmiesznych zasadach zwrotu kosztów mieszkania...
Nie w obrębie województwa, czy właściwości izby. Po przekątnej naszej pięknej Polski.
Edit: Ponieważ nie tworzę wpisów na ilość, dopiszę: raz z rodziną, a drugi raz już samotnie...
 
Ostatnia edycja:
I z tego co się orientuję, inne służby nie mają zapisu o magicznych 30 km czy trudnym dojeździe do miejsca pełnienia służby przekraczającym 1h w jedną stronę. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić!
 
A jak już raz na tydzień czy dwa dojeżdża się własnym środkiem transportu do miejsca zamieszkania zwrot środków jest niemożliwy, bo należy przedstawić bilet PKS, PKP, mimo iż bez żadnych roszczeń chce się odzyskać maksymalnie cenę biletu PKS, PKP na danym odcinku.
 
Tak jakoś mnie się coś nie zgadza z tym co mówi SKAS, że u nas to ogólnie zarabia się nieźle. Najwidoczniej ma jakieś inne dane, bo ja znalazłem takie, z których wynika, że nawet w tym nowym rozporządzeniu i tak mamy dużo niższy mnożnik niż pozostałe służby. Kwotę bazową mamy taką samą, czy się mylę?
SKAS miała na myśli "u nas" czyli na odpowiednich stołkach w MF. I to by się zgadzało.
 
Gdyby istniała polityka kadrowa to funkcjonariuszy, którzy mają 3 belki po 10 latach należałoby zwolnić, bo skoro nie awansowali tzn że są nieprzydatnymi idiotami. A jeśli są jednak przydatni to należałoby wypie....lić naczelników i dyrektorów którzy ich nie awansowali.
3 po 10 ?
Ja pozdrawiam 2 belkowcow po 10 latach, w tym jednej darmowej.
Wesołych świąt, pozdrowienia dla wszystkich kończących i zaczynających służbę. Fajnie ze cywile mają taki sam zakres obowiązków, może na kolejne święta nas wyręńczą ;)
 
3 po 10 ?
Ja pozdrawiam 2 belkowcow po 10 latach, w tym jednej darmowej.
Wesołych świąt, pozdrowienia dla wszystkich kończących i zaczynających służbę. Fajnie ze cywile mają taki sam zakres obowiązków, może na kolejne święta nas wyręńczą ;)
U nas na nocy niecałe 70 % obsady na granicy przy normalnym ruchu. Ciekawe jak ciężką noc mieli dziś cywile...

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 
I dlatego w innych służbach są dodatki za brak mieszkania w Siedlcach czy Modlinie, mimo, iż posiada się mieszkanie w Grodzisku Mazowieckim. Bo to są służby, które nie tylko w zapisie ustawowym są dyspozycyjne. Wiem coś o dyspozycyjności, dwa razy przeżyłem alokację, na śmiesznych zasadach zwrotu kosztów mieszkania...
Nie w obrębie województwa, czy właściwości izby. Po przekątnej naszej pięknej Polski.
Edit: Ponieważ nie tworzę wpisów na ilość, dopiszę: raz z rodziną, a drugi raz już samotnie...
Wiem co nieco o tej przekątnej... co ciekawe funkcjonariuszy Straży Granicznej nie przenoszono a nas owszem i to wieluset jak nie więcej... ale tam mają normalne ministerstwo czyli MSWiA a my.... sami wiecie.
 
Myślę że z tą falą odejść będzie tak jak z falami covidu.Uważam że następna wielka fala to będzie styczeń-luty 2023.Jak wszyscy wiedzą rok 2023 to rok wyborczy i wtedy rządzący będą musieli przymilić się do wszystkich.Przewiduję że w związku z średnioroczną inflacją wynoszącą wg. zapowiedzi około 10% szykują się znaczne podwyżki dla budżetówki / nie jakieś nędzne 4,4% / oraz wysoka waloryzacja emerytur / bo emeryci to w większości ich elektorat /.Nie wiem jakiej skali będą podwyżki i waloryzacja , ale na pewno dużo większe niż w tym roku.Wygrają ci co dotrwają w SRA-sie do początku roku i odejdą na emkę w styczniu lub w lutym bo zyskają podwójnie.Po pierwsze załapią się na marcową waloryzację emerytur / powiedzmy że będzie to 10% / , a po drugie jak w przyszłym roku będą podwyżki dla budżetówki to zmieni się "Rozporządzenie w sprawie wielokrotności kwoty bazowej....." które wpłynie na średnie zarobki w służbie w roku 2023.Wówczas wyliczona przez ZER emerytura będzie ponownie przeliczona i zwaloryzowana wg. nowej kwoty.Więc zyskać można podwójnie tylko trzeba odejść ze służby w miesiącach styczeń-luty 2023.
Później po wyborach to będzie jeden wielki marazm ,oszczędności , zaciskanie pasa i brak jakichkolwiek podwyżek przez kilka lat bez względu na to kto będzie rządził bo kryzys związany z wojną na Ukrainie dopiero nadejdzie.
Pozdrawiam wszystkich emerytów obecnych i przyszłych. (y) ;) :LOL:
 
Back
Do góry