Składki ZUS od nagrody rocznej z 2017r.

Funkcjonariusze SCS

Koleżanki i Koledzy!

Uprzejmie informuję, iż w sprawie nienależnie pobranych składek ZUS od nagrody rocznej z 2017r. wypłaconej w 2018r. wysłaliśmy pismo do Prezesa ZUS, które publikujemy.


Otrzymaliśmy informację zwrotną od Pani Prezes, że ZUS przeanalizuje sprawę tak szybko jak to możliwe.

Prosimy zatem jeszcze o odrobinę cierpliwości, ale już też przygotowujemy się do złożenia wniosków do ZUS, ponieważ mija już trzeci tydzień od wysłania korespondencji.

W sytuacji, gdy będziemy musieli zainicjować taką akcję, jej wynik, będzie zależał od skali wniosków.

Takie wnioski przygotujemy i następnie kolejne kroki prawne także ZZ Celnicy PL przygotuje.

Jeżeli ktoś samodzielnie już działa, to proszę o kontakt i przesłanie decyzji ZUS, abyśmy mogli pomóc w profesjonalnym przygotowaniu odwołania do Sądu.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

Komentarze

Przy całym moim szacunku do Sławka to wysłanie tego pisma do Prezesa ZUS jest dla mnie swoistym kuriozum. A jak nam odpisze, że jej zdaniem pobór składek był należny to co? Zamykamy sprawę? Przecież jej wolno mieć własne zdanie! Nie liczyłbym na wskazanie podstaw prawnych tego poboru, bo ich nie ma!:p Już pisałem, że Dyrektor DIAS w Lublinie zapowiedział, że będzie pisma w tej sprawie odsyłał. Powinien tę informację rozpocząć od wskazania podstaw prawnych na jakich to uczyni, ale ten szczegół w całym zamieszaniu mu umknął!:D Tu się nic nie da załatwić. Trzeba przerywać bieg przedawnienia, wyczerpać drogę prawną i do sądu. Inaczej się nie da, bo idą chłopaki na przedawnienie, co im się w paru tysiącach przypadków uda!:)
 
Zus rozpoczyna wypłatę nadpłat odprowadzanych przez płatnika w okresie pandemii , czyli za okres zwolnienia z łożenia ubezpieczenia społecznego wg Tarczy. Kwoty powalają z nóg .
Może i nasze wróci na konta.
 
Zus rozpoczyna wypłatę nadpłat odprowadzanych przez płatnika w okresie pandemii , czyli za okres zwolnienia z łożenia ubezpieczenia społecznego wg Tarczy. Kwoty powalają z nóg .
Może i nasze wróci na konta.
Obym się mylił ale na to nie ma co liczyć. Dzisiaj dostałem odpowiedź z ZUS na moje "żądanie zapłaty". Oczywiście napisali, że pobór był zasadny. Dlaczego? Bo to dla nich oczywiste! :) Jakie wskazali podstawy prawne? No nie przesadzajmy!:D Napisali mi też, że nie jestem podmiotem uprawnionym do żądania zwrotu składek opłaconych przez płatnika, z czym się zgadzam, ale przecież nie napiszę im, że płatnik o tym nie wie i kazał mi do nich napisać!:D
 
Proszę osoby, które się ze mną kontaktowały w sprawie pomocy w napisaniu odwołania o ponowny kontakt. Mamy już też odpowiedź ZUS i niebawem opublikujemy propozycję dalszych działań dla całego środowiska zawodowego.
 
Do góry