• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

SENAT zajmuje się dodatkami

O godz. 13:00 w dniu 30.07. Komisja Samorządu Terytorialnego i Administracji Publicznej rozpatrzyła projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, o zmianie ustawy o Służbie Więziennej oraz niektórych innych ustaw (druk senacki nr 166,druki sejmowe nr 432, 493 i 493-A),
Minister M.Wąsik mówił na posiedzeniu Komisji, że Minister Finansów spóźnił się z wnioskiem. Od 55:30 min zaczynają się wypowiedzi na temat SCS. Publikujemy także pismo do Przewodniczącego Komisji. Czy poprawki dot. SCS zostaną zgłoszone podczas posiedzenia plenarnego?
Senat Rzeczypospolitej Polskiej / Transmisje / Podręczne archiwum ostatnich transmisji
 

Attachments

  • celnicy79-20-wniosek do Senatu dodatki.doc
    91,5 KB · Wyświetleń: 985
Ostatnia edycja:
Tyle wypowiedzi w temacie a tylko jedna która tak naprawdę dotyczy problemu, I tu szacunek dla osoby opisującej sytuację - pominięcie naszej Służby w systemie dodatków za wieloletni staż spowoduje, że ci którzy jeszcze się wahali teraz nie będą mieli wątpliwości czy zostać czy odejść na emkę. Biorąc pod uwagę ilość osób która u nas przekroczyła 50 + może sie okazać że już niedługo funkcjonariuszy SCS zostanie połowa...i co dalej ?
 
Może o to chodzi!!!!
Tyle wypowiedzi w temacie a tylko jedna która tak naprawdę dotyczy problemu, I tu szacunek dla osoby opisującej sytuację - pominięcie naszej Służby w systemie dodatków za wieloletni staż spowoduje, że ci którzy jeszcze się wahali teraz nie będą mieli wątpliwości czy zostać czy odejść na emkę. Biorąc pod uwagę ilość osób która u nas przekroczyła 50 + może sie okazać że już niedługo funkcjonariuszy SCS zostanie połowa...i co dalej ?
Może o to chodzi.
 
Wysłuchałem dzisiaj transmisji. Wcześniej nie miałem do tego zdrowia ani nerwów. Z przykroścą ale jednak przyjmuję argumenty Pana Ministra Wąsika. To Pan Minister Finansów dał plamę. Być może przez przeoczenie???? Taka jest moja ocena sytuacji. Osobiście brakuje mi słów w języku ludzi -nawet tych w miarę jako tako kulturalnych do których śmiem się zaliczać-aby takie postępowanie ocenić. Tu cisną mi się na klawiaturę inne słowa Ale ich nie użyję.
 
Ostatnia edycja:
Wysłuchałem dzisiaj transmisji. Wcześniej nie miałem do tego zdrowia ani nerwów. Z przykroścą ale jednak przyjmuję argumenty Pana Ministra Wąsika. To Pan Minister Finansów dał plamę. Być może przez przeoczenie???? Taka jest moja ocena sytuacji. Osobiście brakuje mi słów w języku ludzi -nawet tych w miarę jako tako kulturalnych do których śmiem się zaliczać-aby takie postępowanie ocenić. Tu cisną mi się na klawiaturę inne słowa Ale ich nie użyję.
Falcon poważnie?
Po pierwsze ten rząd potrafi przeforsować ustawę łącznie z podpisem w przeciągu 3 dni...
A po drugie to MF jest najbardziej władny do wprowadzenia takich dodatków swoim funkcjonariuszom zmianą ustawy o KAS...
Nie chcą nam dać tych dodatków i na nic zaklinanie rzeczywistości...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Falcon poważnie?
Po pierwsze ten rząd potrafi przeforsować ustawę łącznie z podpisem w przeciągu 3 dni...
A po drugie to MF jest najbardziej władny do wprowadzenia takich dodatków swoim funkcjonariuszom zmianą ustawy o KAS...
Nie chcą nam dać tych dodatków i na nic zaklinanie rzeczywistości...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Dlatego postawiłem znaki zapytania.
 
Wysłuchałem dzisiaj transmisji. Wcześniej nie miałem do tego zdrowia ani nerwów. Z przykroścą ale jednak przyjmuję argumenty Pana Ministra Wąsika. To Pan Minister Finansów dał plamę. Być może przez przeoczenie???? Taka jest moja ocena sytuacji. Osobiście brakuje mi słów w języku ludzi -nawet tych w miarę jako tako kulturalnych do których śmiem się zaliczać-aby takie postępowanie ocenić. Tu cisną mi się na klawiaturę inne słowa Ale ich nie użyję.
W każdym momencie mogą włączyć SCS. Poprawka Senatora PiS i sprawa załatwiona. Senat poprze i Sejm uwzględni poprawkę i już. Gdyby tylko chcieli. Posłuchaj co mówi Pani legislator z Senatu.
 
W Senacie w kuluarach rozmawiałem z Senatorami i dziwią się, że jest wniosek Ministra Finansów i sprawa nie jest załatwiona. Mówią, że widocznie Ministrowi nie zależy. Powtarzam słowa Senatorów.
 
Do puki będzie istniał ten popier.....ny burdelkas to nie dadzą nam dodatków przed emerytalnych i to przez skarbownikow, którzy niestety też są w tym burdelu. Tu trzeba zrobić wszystko żeby Służba Celna była tak jak przed pseudo reformą banasia niezależna od skarbowców i wtedy będzie jakaś szansa na normalność. Burdelkas nas pogrąża to chora instytucja. Każdy to widzi cyrk z podwyżkami w każdym województwie, cyrk z wymianą naczelników, cyrk z szybkimi awansami cywili na oficerów. Krew zalewa jak się to wszystko widzi. I najgorsza jest ta bezradność, że nie da się przeciwdziałać tej głupocie. Pozostaje chyba tylko przynajmniej na razie bierny opór.
 
Parcie na przyjęcie opisanych rozwiązań uzależnione jest od możliwości finansowych oraz interesów decydentów. Jeśli będą liczyć lata w administracji to uprawnionych będzie u nas dość dużo, jeśli ich nie policzą to bardzo mało i "marchewka" nie spełni swojej roli. Dla drugiego wariantu większość będzie miała dopiero 21 lat plus 2 lata z wojska. Jedynymi "smakoszami marchewki" pozostaną mundurowi o dużym stażu przeniesieni z innych służb. Tak więc, albo nie ma kasy albo dodatki nie spełnia swojej roli i ludzie odejdą. Tak ja sobie tłumaczę brak parcia MF w tym kierunku.
Miłego weekendu 😉
 
Po prostu MF nie chciał ich dac. Nie wiedzieli, że takie coś jest procedowane?
Proszę Was. Z premedytacją niszczą tę służbę.
Teraz powinniśmy zapytać Panią Rzeczkowską kto dał du.. w tej sprawie? Kto dołożył kolejne 3 grosze w rozpadzie tej formacji?
Miała dwie sprawy na głowie, tj. podwyżki i dodatki. Żadnej nie załatwiła jak należy.
 
Przecież to chodzi o skarbowców, co by się działo, gdyby tylko funkcjonariusze otrzymali takie dodatki, przecież cała ta reszta "skarbowców" stwierdziła by, iż my jesteśmy jedną firmą i im również ten dodatek również przysługuje. Tak samo było z podwyżkami, na naszych plecach otrzymali również podwyżkę, której z pewnością nie otrzymali by gdyby dalej było jak przed "reformą".
 
W każdym momencie mogą włączyć SCS. Poprawka Senatora PiS i sprawa załatwiona. Senat poprze i Sejm uwzględni poprawkę i już. Gdyby tylko chcieli. Posłuchaj co mówi Pani legislator z Senatu.
Wiem że mogą. I wiem że MF ma TO W POMPIE. I każdy logicznie myślący to wie. Dlatego zgadzam się z Panem Ministrem Wąsikiem że MSWiA nie będzie odwalało roboty za MF. A w MF nie ma NIKOGO KUMATEGO. Wiecie co????? Szkoda słów.
 
Nie spuszczajcie się....

Nie to nie....

Opłaca się dodatek dla 180tys funków policji sg i in a dla 10tys funków scs nie?

Nie chcą zachęcać do pozostania starszych w scs to będą pĺacić emki starszym a młodszym pensje, o ile tylu ich znajdą i na czas wyszkolą...

Doświadczenie starszych funków jest bezcenne, chociaż sprawność niższa...

I teraz pytanie -gdzie niższa sprawność mniej przeszkadza - u nas czy w policji i sg?

I drugie pytanie - gdzie wiedza i doświadczenie jest bardziej przydatne - w policji i sg czy u nas, gdzie są dziesiątki ustaw, setki rozporządzeń, tysiące kodów, kontyngenty, plafony, zwroty, powrotne przywozy, różne procedury, przeznaczenia i karnety?

Może o to chodzi, żeby wygonić tych, co mają o tym pojęcie, a przyjąć młodych, dyspozycyjnych fizycznych?
 
Nie chcą zachęcać do pozostania starszych w scs to będą pĺacić emki starszym a młodszym pensje, o ile tylu ich znajdą i na czas wyszkolą...

Doświadczenie starszych funków jest bezcenne, chociaż sprawność niższa...
Ze dwadzieścia lat temu miałem szkolenie w którym wykładowcą była koleżanka z amerykańskiej Służby Celnej. Wtedy to jeszcze było oddzielne US Customs przed połączeniem z Border. Nie wiem jak to teraz u nich funkcjonuje, ale wtedy po dwudziestu latach na "pierwszej linii" dostała propozycję zostania wykładowcą, po jej przyjęciu jeździła po świecie i prowadziła szkolenia z zakresu tematyki którą zajmowała się na co dzień w swojej służbie. Sensowny sposób zatrzymania doświadczonych funkcjonariuszy ? Wydaje mi się że tak. Część z nas mogłaby pozostać dłużej w SCS niż to jest konieczne i dzielić się swoim doświadczeniem z młodymi. Wykrywanie przemytu narkotyków, fajki, nielegalny hazard, ludzie z granicy i ludzie z wewnętrznych jednostek mają duże doświadczenie. Szkolić młodzież póki jeszcze mają siłę i chęci. Tylko jest jeden problem - nie za bardzo jest kogo szkolić...nie za bardzo ma nas kto zastąpić za 3, 5 ...10 lat.
 
Na jakim etapie są prace nad nowelizacją ustawy o KAS?
NA ETAPIE do kiedy i jak zamrozić, żeby nie było niepokojów, najlepiej klepnąć w wakacje, przed 15 września,
a nowelizacja budżetu później, niech się martwi następny MF,
następny TRIK w celu wywołania zamieszania, chodzi przecież o "służby", które pilnują
porządku, a nie finansów i takie trele morele to ewidentna zagrywka pod publikę,
mały skok do przyszłości: MF zawalił to go odwołaliśmy...a wam damy przy kolejnych podwyżkach...
przecież jasno widać, że ani MF, ani SKAS, ani PREMIEROWI nie zależy na utrzymaniu wykwalifikowanej
kadry (niekoniecznie starych) bo to KOSZTUJE.
Raczej dodatek to mrzonki, skoro obowiązuje obniżenie odpraw i są cięcia "po cichu",
żeby nie było niepokojów społecznych, no i ostatnia rzecz, przecież MF nie miał kiedy wnieść poprawki...
pewnie ma inne ciekawsze zajęcia i pilniejsze, np. jak powstrzymać szybką nowelizację budżetu i odejść z twarzą:unsure:
 
NA ETAPIE do kiedy i jak zamrozić, żeby nie było niepokojów, najlepiej klepnąć w wakacje, przed 15 września,
a nowelizacja budżetu później, niech się martwi następny MF,
następny TRIK w celu wywołania zamieszania, chodzi przecież o "służby", które pilnują
porządku, a nie finansów i takie trele morele to ewidentna zagrywka pod publikę,
mały skok do przyszłości: MF zawalił to go odwołaliśmy...a wam damy przy kolejnych podwyżkach...
przecież jasno widać, że ani MF, ani SKAS, ani PREMIEROWI nie zależy na utrzymaniu wykwalifikowanej
kadry (niekoniecznie starych) bo to KOSZTUJE.
Raczej dodatek to mrzonki, skoro obowiązuje obniżenie odpraw i są cięcia "po cichu",
żeby nie było niepokojów społecznych, no i ostatnia rzecz, przecież MF nie miał kiedy wnieść poprawki...
pewnie ma inne ciekawsze zajęcia i pilniejsze, np. jak powstrzymać szybką nowelizację budżetu i odejść z twarzą:unsure:
@piracius O jakich obniżeniach odpraw piszesz? W lipcu odszedł mój kolega i odprawę dostał ustawową.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Back
Do góry