• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

SENAT zajmuje się dodatkami

O godz. 13:00 w dniu 30.07. Komisja Samorządu Terytorialnego i Administracji Publicznej rozpatrzyła projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, o zmianie ustawy o Służbie Więziennej oraz niektórych innych ustaw (druk senacki nr 166,druki sejmowe nr 432, 493 i 493-A),
Minister M.Wąsik mówił na posiedzeniu Komisji, że Minister Finansów spóźnił się z wnioskiem. Od 55:30 min zaczynają się wypowiedzi na temat SCS. Publikujemy także pismo do Przewodniczącego Komisji. Czy poprawki dot. SCS zostaną zgłoszone podczas posiedzenia plenarnego?
Senat Rzeczypospolitej Polskiej / Transmisje / Podręczne archiwum ostatnich transmisji
 

Attachments

  • celnicy79-20-wniosek do Senatu dodatki.doc
    91,5 KB · Wyświetleń: 985
Ostatnia edycja:
A gdzie jest zdeterminowany SKAS?
Gdzie MF?
Pewnie dalej pracują w systemie ... "pracy zdalnej" :p A może warto, aby uzyskać odpowiedź na te pytania, wznowić emisję programu "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..."?!? Mogę się założyć o każdą sumę, że gdyby uprawnienia dotyczyły wysokich (i nie chodzi o wzrost) urzędników MF-u, to przywołane przez Ciebie osoby stawiłyby się na Komisjach sejmowych i senackich, nawet ... dzień przed ich obradowaniem ;)
 
Pytacie gdzie jest minister, szef KAS, dyrektorzy, naczelnicy itp. - to te zwykłe "robole" mają walczyć (może strajk?),a ONI później rozdzielą "sprawiedliwie". Jaka służba takie szefostwo.
 
Akurat min od finansów się spóźnił z wnioskiem, taki przypadek. Ja w to nie wierzę, to była zwykła ustawka żeby nie dać Służbie Celnej tych dodatków. Ciekawe, że minister sprawiedliwości się nie spóźnił.
 
wysłuchałam, ledwo, właściwie chciałam wyłączyć i nie słuchać tego czegoś, krętactwo najwyższych lotów, brak słów....
Panie Sławku współczuję Panu, że musiał Pan, no i chciał dla nas tego czegoś słuchać "na żywo"....
 
Sławek odnoszę wrażenie, iż ani Sejm ani Senat nie ma bladego pojęcia ilu jest funk. SCS a tym bardziej ilu ich jest uprawnionych do dodatków. Myślę, że wyobrażają sobie, iż uprawniona będzie cała KAS tj. ponad 50tys. osób. Dobrze wiesz, iż dodatek dotyczyłby mniejszą ilość Nas niż funk MSWiA.
 
Sławek odnoszę wrażenie, iż ani Sejm ani Senat nie ma bladego pojęcia ilu jest funk. SCS a tym bardziej ilu ich jest uprawnionych do dodatków. Myślę, że wyobrażają sobie, iż uprawniona będzie cała KAS tj. ponad 50tys. osób. Dobrze wiesz, iż dotyczyć by to miało mniejszą ilość Nas niż funk MSWiA.
Oczywiście że nie mają nawet śladu pojęcia (poza garstką wybranych i kumatych). To jest STRASZNE.
 
Dlatego wiceminister zieliński II mógł bredzić co chciał m.in. o spóźnionych wnioskach do komisji, próbnej ustawie oraz popieraniu naszej Służby.
Co do Pana Zielińskiego to u mnie PEŁNY SZACUNEK w temacie naszych problemów. Wiecie co ??? Mam dość. U mnie na OC na 40 uprawnionych funkcjonariuszy 35 zatrzymałby ten dodatek. Teraz nie mają już wątpliwości.
 
Co do Pana Zielińskiego to u mnie PEŁNY SZACUNEK w temacie naszych problemów. Wiecie co ??? Mam dość. U mnie na OC na 40 uprawnionych funkcjonariuszy 35 zatrzymałby ten dodatek. Teraz nie mają już wątpliwości.
Jedynie rozwiał Twoje wątpliwości i moje oraz 35 Kolegów. Natomiast w imieniu rządu śmiał się w twarz Sławkowi (Szaremu) oraz wszystkim funk SCS obojętnie czy starym czy młodym. Nasz funkcjonariusz (MSWiA) jest lepszy niż inny funkcjonariusz!
 
Jedynie rozwiał Twoje wątpliwości i moje oraz 35 Kolegów. Natomiast w imieniu rządu śmiał się w twarz Sławkowi (Szaremu) oraz wszystkim funk SCS obojętnie czy starym czy młodym. Nasz funkcjonariusz (MSWiA) jest lepszy niż inny funkcjonariusz!
Szarym nazwał Sławka Siwego Pan Marian Banaś na manifestacji w Warszawie (tej pierwszej ). Byłem widziałem i słyszałem. Zresztą natychmiast się poprawił i powiedział prawidłowo nazwisko Sławka.. Ale mniejsza o to. Wydaje mi się że mylisz Pana Zielińskiego z Panem Banasiem.
 
Ostatnia edycja:
wysłuchałam, ledwo, właściwie chciałam wyłączyć i nie słuchać tego czegoś, krętactwo najwyższych lotów, brak słów....
Panie Sławku współczuję Panu, że musiał Pan, no i chciał dla nas tego czegoś słuchać "na żywo"....
Nie jest łatwo. Próbujemy, w Sejmie wypowiadałem się w inny sposób, w Senacie starałem się inaczej. Wszyscy zgadzają się z naszymi argumentami, ale, no właśnie, sami słyszycie. Zobaczymy, czy Senat nas chociaż poprze?
 
Szarym nazwał Sławka Siwego Pan Marian Banaś na manifestacji w Warszawie (tej pierwszej ). Byłem widziałem i słyszałem. Zresztą natychmiast się poprawił i powiedział prawidłowo nazwisko Sławka. Obawiam się Kolego że tam nie byłeś i nie bardzo wiesz o czym piszesz. Ale mniejsza o to. Doczytaj dopytaj tych którzy tam naprawdę byli i nie myl nazwisk osób z tym co te osoby mówiły i sobą reprezentowały. Wydaje mi się że mylisz Pana Zielińskiego z Panem Banasiem.

Nie szarym tylko siwcem...

Mb tą wypowiedzią pod mf sprowokował wybuch gwizdów i śmiechu, że jako ssc nie wie nawet, jak nazywa się szef. największego zz w sc, zrzeszającego ponad 40% funków...
 
Back
Do góry