Reprezentatywność ZZ. Tyle narzekamy wszyscy na mnogość ZZ, a mamy wszyscy przecież bezpośredni wpływ na to.

Pracownicy KAS
Funkcjonariusze SCS

Koleżanki i Koledzy!

Zakładowa Organizacja Izbowa ZZ Celnicy PL w Szczecinie jest jedyną reprezentatywną organizacją w IAS Szczecin.
DIAS musiał to w końcu przyznać po ponad roku i aż dwóch rozprawach w sądzie.
ZZ Celnicy PL ma status organizacji reprezentatywnej w każdej IAS i w KIS, a w wielu jest jedyną organizacją reprezentatywną tak jak w IAS w Szczecinie.
ZZ Celnicy PL jest największą organizacją związkową działającą w KAS, ale tego faktu wielu nie chce uszanować, próbując różnymi sposobami utrudniać udział w konsultacjach spraw pracowniczych oraz dotyczących stosunku służbowego.
W skali kraju blisko 1000 członków opłaca składkę bez pośrednictwa izby, ponieważ nie chcą ujawniać przed DIAS swojej przynależności.
Dwa razy w roku Związek przekazuje dane o liczbie członków do każdego DIAS. Dla DIAS w Szczecinie było niewiarygodne, by tak wiele osób należało do Związku, bo chyba nie było jego celem utrudnienie nam konsultacji w 2020r.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaufanie.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • 3201-IWZ.033.25.2021.1.pdf
    83,2 KB · Wyświetleń: 394
  • deklaracja_IAS_RODO.doc
    40,5 KB · Wyświetleń: 186
Ostatnia edycja:
uważam, że jako organizacja reprezentatywna Związek powinien wystąpić do MF z prośbą o wystąpienie z inicjatywą o zmianę ustawy emerytalnej tak by uznano funkom lata przed 99 r, jako równorzędne ze służbą. Uzasadnienie należy skopiować z propozycji zmian ustawy o KAS i innych ustaw gdzie jest mowa o uznaniu pracy w UKS za równorzedne ze słuzbą. MF ma obowiązek wystąpić z taką inicjatywą ustawodawczą lub uzasadnić odmowę. Ciekawe jak uzasadnią odmowę w naszym przypadku jednoczesnie wnioskując o uznanie dla UKS. poproszę o opinie o pomyśle.
 
Ostatnia edycja:
"... dla DIAS w Szczecinie było niewiarygodne, by tak wiele osób należało do Związku, bo chyba nie było jego celem utrudnienie nam konsultacji w 2020r".

Zazwyczaj słowo "chyba", jako kluczowe, zbyt znacząco osłania rzeczywiste intencje ...
 
Pan dyrektor ze Szczecina jak zwykle niedoinformowany, dopiero w sądzie dowiedział się prawdy i to dwukrotnie bo za pierwszym razem nie uwierzył wzorem św. Tomasza.
Ale cóż imię Jarosław zobowiązuje.
 
Pan dyrektor ze Szczecina jak zwykle niedoinformowany, dopiero w sądzie dowiedział się prawdy i to dwukrotnie bo za pierwszym razem nie uwierzył wzorem św. Tomasza.
Ale cóż imię Jarosław zobowiązuje.
Może urlopował o_Ojak ZZ informowały o liczbie członków (chyba,że "PANI KRYSIA" przechwyciła):cool::coffee:
 
Czy może ktoś się orientuje ilu członków liczy sobie "związek przy byłym Dyrektorze IC w Białymstoku"?
 
No nie jestem wstanie zrozumieć tej kuriozalnej sytuacji w jednym woj. Z.Z jest reprezentatywny a w innym nie jest. Przecież ten burdel jest firmą ogólnopolska,, więc z jakiego powodu Z.Z celnicy.pl nie jest reprezentatywny w całym kraju tylko w każdym woj. osobno? Dlaczego w każdym województwie celnicy dostają na innych zasadach i w różnej wysokości podwyżki, dla czego nie są ujednolicone zarobki w całym kraju dla celników? Dla czego jak coś jest ustalone w Wa-wie to potem jeszcze raz musi być ustalane w każdym województwie? Dlaczego musimy być w tym dziwadle?
 
stefan 123 myślę że człowiek myślący zdroworozsądkowo nie jest wstanie zrozumieć obecnej struktury ani tym bardziej zasad działania panujących w tej firmie. Jedno jest pewne, a ostatnie miesiące dobitnie to pokazują, że obecna struktura organizacyjna oraz niejasny system podziału kompetencji pomiędzy zarządzającymi tą instytucją pozwalają im na odsuwanie od siebie problemów i nie branie na siebie odpowiedzialności. Związek idzie z jakimś problem do szefa, na co on ej kochani to nie do mnie , idźcie do DIAS, na co potem dyrektor odpowiada zrobił bym, rozwiązał problem ale nie mogę bo szef i mf muszą wcześniej...
Myślę że jeżeli tym protestem nie uda nam się na "nich" wymóc powołania jednego ośrodka zarządzającego kompleksowo całą SCS, to nawet zgoda na realizacje pozostałych postulatów nie będzie żadnym zwycięstwem. Bo ich realizacje szefowa zleci DIASom, i zacznie się kolejny etap negocjacji nie wiadomo jak długo. A efekt końcowy będzie taki że we Wrocławiu będzie tak, w Olsztynie inaczej a w Rzeszowie zupełnie inaczej.
 
Do góry