Relacja z wyścigu MTB Czudec 24.06.2023r.

Relacja z wyścigu rowerowego MTB Czudec 24.06.2023 r.

Zacznijmy od tego, że tuż przed wyścigiem nad Czudcem i Rzeszowem przeszła potężna ulewa, która przyjemną, widokową trasę zamieniła w wodne potoki i momentami błotne ślizgawki. Suche dotąd podjazdy i zjazdy zamieniły się w arcytrudny technicznie tor. Trudne warunki wcale nie odstraszyły kolarzy górskich i na starcie stawili się prawie wszyscy, którzy zapisali się na platformie Timekeeper.

Na dwudziestokilometrowej trasie „Mini” oprócz innych zawodników, rywalizowali ze sobą również mundurowi z Policji, Służby Więziennej, Straży Pożarnej oraz Służby Celno-Skarbowej. Specjalnie dla nas organizatorzy utworzyli klasyfikację „służb mundurowych”, w ramach której funkcjonariusze walczyli o nagrody przygotowane przez organizatorów MTB Czudec oraz przez Porozumienie Związków Zawodowych Woj. Podkarpackiego, którego Związek Zawodowy Celnicy PL jest członkiem.

W kategorii służb mundurowych wśród kobiet zwyciężyła Aneta Cieśla ze Służby Więziennej, ale kolejne miejsca na podium zajęły nasze koleżanki ze Służby Celno-Skarbowej i tu wielkie brawa za podjęcie rywalizacji, która przyniosła efekty w postaci drugiego miejsca dla Moniki Gradowskiej oraz trzeciego dla Beaty Bernackiej.

Najlepsi wśród mężczyzn okazali się w kolejności: Sławomir Skóra, Czesław Łuszcz oraz Marek Buciak, zajmując całe mundurowe podium.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej również osiągnęli znakomite wyniki – tuż za podium, bo czwarte miejsce zajął Bartłomiej Mazurkiewicz a piąte Mariusz Stasicki.
Dalsze miejsca to:
Wiesław Korytko (8 miejsce),
Łukasz Zając (10 miejsce),
Tomasz Filipowicz (11 miejsce).

Warto również wspomnieć, że równolegle z wyścigiem odbył się wyścig dla dzieci „MTB Kids” z równie dużą frekwencją. Uczestniczyły w nim dzieci naszych kolegów i koleżanek ze służby, którzy specjalnie przyjechali do Czudca dopingować swoje pociechy.

Oprócz dekoracji zwycięzców zwieńczeniem zawodów było również losowanie nagród dla wszystkich startujących, wśród których niektórzy również otrzymali atrakcyjne upominki, które na pewno przydadzą się w kolejnych sportowych imprezach.

Dziękujemy wszystkim funkcjonariuszom, którzy podjęli wyzwanie i stanęli na trasie wyścigu, nie bacząc na trudne warunki. To świadczy bardzo dobrze o Waszym harcie ducha i silnym charakterze. Wielki szacunek dla Was.

Dziękujemy organizatorom Stowarzyszenia MTB Czudec za współpracę i świetną organizację imprezy. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy być jednym z partnerów tak udanego wydarzenia.

Dziękujemy także tym wszystkim, którzy dopingowali zawodników na trasie wyścigu i na mecie. Wielkie brawa dla Was.

Szczególne podziękowanie kierujemy też do funkcjonariuszek i funkcjonariuszy Służby Więziennej, Policji i Służby Celno-Skarbowej, którzy obsługiwali specjalnie przygotowany dla zawodników punkt żywieniowy na trasie wyścigu (bufet z napojami i jedzeniem). Byliście wsparciem dla zawodników i obserwowaliście ich „mordercze” zmagania. Z naszej formacji zaangażowana była Iwona Gradowska. Dziękujemy.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia, których ZZ Celnicy PL będzie organizatorem bądź partnerem, najbliższe to:
 • bieg górski Pogórze Ultra Trail (29.07.2023 r.),
 • Zlot Służby Celnej „Tatry 2023” (06-10.09.2023 r.),
 • wycieczka do Rumunii – oficjalna informacja już wkrótce (październik 2023),
 • Rajd Rowerowy Niepodległości (11.11.2023 r.).

Z celniczym pozdrowieniem
Andrzej Marciniec
Przewodniczący
ZOZ ZZ Celnicy PL
IAS w Rzeszowie
POROZUMIENIE ZZ SŁUŻB MUNDUROWYCH WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO
 

Attachments

 • ZZ Celnicy PL-RZE-27-2-2023 relacja z wyścigu MTB Czudec.doc
  809,1 KB · Wyświetleń: 42
 • MTB Czudec 000.JPG
  MTB Czudec 000.JPG
  439,1 KB · Wyświetleń: 126
 • MTB Czudec 001.JPG
  MTB Czudec 001.JPG
  245,3 KB · Wyświetleń: 120
 • MTB Czudec 002.jpg
  MTB Czudec 002.jpg
  1,2 MB · Wyświetleń: 110
 • MTB Czudec 003.jpg
  MTB Czudec 003.jpg
  1,8 MB · Wyświetleń: 100
 • MTB Czudec 004.jpg
  MTB Czudec 004.jpg
  2,6 MB · Wyświetleń: 95
 • MTB Czudec 005.jpg
  MTB Czudec 005.jpg
  2 MB · Wyświetleń: 94
 • MTB Czudec 007.jpg
  MTB Czudec 007.jpg
  1,9 MB · Wyświetleń: 93
 • MTB Czudec 008.jpg
  MTB Czudec 008.jpg
  1,8 MB · Wyświetleń: 93
 • MTB Czudec 009.JPG
  MTB Czudec 009.JPG
  373,3 KB · Wyświetleń: 125
Back
Do góry