• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Ręce opadają

Który to już raz? Ręce opadają. Wielkim wysiłkiem i z narażeniem życia i zdrowia zatrzymują celnicy nielegalne papierosy, nie po to, by magazyny były następnie pustoszone. Nie znam, nie wiem jak zabezpieczony był ten konkretny magazyn, ale wiem, że w przeszłości były już takie kradzieże, które nie miały prawa się zdarzyć, a jednak do nich dochodziło. Jest to wina fatalnych zabezpieczeń i ochrony niektórych magazynów. Trzeba wreszcie zmienić tryb postępowania z zatrzymanymi papierosami, tak jak wnioskujemy o to od dawna, bo to woła o pomstę do nieba to co się dzieje co jakiś czas z kradzieżami zatrzymywanych towarów.
 
Co się dziwicie ? Jak błędy do Urząd Celny, Izba Celna. Jak sukces to KAS.

To już nie chodzi o "niedziwienie się", ale o jaskrawą, EWIDENTNĄ PREMEDYTACJĘ !!
Wygląda to na dobrze przemyślaną dewaluację pojęcia Służby CELNEJ (SC-S) wraz
z promocją nieistniejącego pojęcia "służby KAS" byleby unikać słowa "CELNA" !!
Tego nie wolno bagatelizować !! Oburzanie się, to zbyt mało ...
 
1. Pełna zgoda co do tego że procedura z przechowywaniem papierosów oraz późniejsza ich likwidacja to proszenie się o kłopoty. Tylko że w myśl starej anglosaskiej zasady - jeżeli krytykujesz przedstaw rozwiązanie. Ja pomysłu nie mam.
2. Nie ma takiego magazynu którego nie można okraść. Można jedynie zmniejszyć ryzyko. Jeśli ktoś twierdzi że na pewno by sobie z tym problem poradził, to jest moim zdaniem co najmniej w mylnym błędzie.
Jak mawiał major Kaleta: Sławek. To nie jest takie proste.
3. Bez sensu jest rozpamiętywanie , co i gdzie napisano - celny, skarbowy, podatkowy. Na to nie ma siły i nie ma co się nadymać.
 
Ja osobiście zawsze uważałem i przedstawiałem takie propozycje aby towary, które z góry wiadomo, że będą podlegały przepadkowi i nie jest możliwa ich dalsza odsprzedaż po zakończeniu postępowania od razu jak najszybciej po zatrzymaniu jednym postanowieniem kierować do zniszczenia a nie pakować do magazynów depozytowych gdzie latami zajmują miejsce i niszczeją a na dodatek corocznie komisje inwentaryzacyjne muszą się zajmować sprawdzaniem ich zgodności z księgami magazynowymi. Zabezpieczone tony tytoniu do palenia w dużych kartonach zostały już praktycznie zjedzone przez szkodniki a nieprzyjemny zapach od razu zwala z nóg po przekroczeniu bramy magazynu. W dawniejszych latach zajęte samochody przechowywane na otwartych placach rdzewiały i w końcu gdy zapadały prawomocne orzeczenia większość z nich nadawała się jedynie na wsad hutniczy i nie można było nawet odzyskać należności zapłaconych za ich przechowywanie. Niestety takie procedury. Cóż my specjaliści mogliśmy na to poradzić.
 
Ja osobiście zawsze uważałem i przedstawiałem takie propozycje aby towary, które z góry wiadomo, że będą podlegały przepadkowi i nie jest możliwa ich dalsza odsprzedaż po zakończeniu postępowania od razu jak najszybciej po zatrzymaniu jednym postanowieniem kierować do zniszczenia a nie pakować do magazynów depozytowych gdzie latami zajmują miejsce i niszczeją a na dodatek corocznie komisje inwentaryzacyjne muszą się zajmować sprawdzaniem ich zgodności z księgami magazynowymi. Zabezpieczone tony tytoniu do palenia w dużych kartonach zostały już praktycznie zjedzone przez szkodniki a nieprzyjemny zapach od razu zwala z nóg po przekroczeniu bramy magazynu. W dawniejszych latach zajęte samochody przechowywane na otwartych placach rdzewiały i w końcu gdy zapadały prawomocne orzeczenia większość z nich nadawała się jedynie na wsad hutniczy i nie można było nawet odzyskać należności zapłaconych za ich przechowywanie. Niestety takie procedury. Cóż my specjaliści mogliśmy na to poradzić.
I tu jest ta mała wątpliwość. Co to oznacza "z góry wiadomo"? Kto i w oparciu o jakie kryteria zadecyduje o jak najszybszej likwidacji papierosów? Może zastanowić się nad ubezpieczeniem gdy np. sąd zadecyduje o zwrocie papierosów?
Jako ciekawostkę można zrobić konkurs na najdłużej przechowywany samochód w magazynie.
 
3. Bez sensu jest rozpamiętywanie , co i gdzie napisano - celny, skarbowy, podatkowy. Na to nie ma siły i nie ma co się nadymać.

Może w ogóle jest bez sensu wszystko?

Nie warto poprawiać złego, domagać się przestrzegania nazewnictwa, sprzeciwiać się nonsensom i głupocie?

Po prostu iść przed siebie i nie rozglądać się na boki

Nie domagać się respektowania prawa

Gdyby wszyscy tak postępowali, nie wierzyli w sens walki o lepsze, do dzisiaj żylibyśmy w jaskiniach

Nie chcesz? Ok

Ale ja nie będę akceptował bzdur i będę reagował, choćbyś nie widział w tym sensu, i nikt poza mną nie widziałby sensu

A zz też są bez sensu bo nie one decydują?
 
Alkohol przekazała skarbówka (tylko skąd ta skarbówka wzięła alkohol???),
papierosy/ maseczki/olej napędowy ujawnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (tacy nie istnieją),
papierosy ukradziono z magazynu urzędu celnego (nie ma takich od i marca 2017r.)

Kogo to obchodzi, że żadna z tych wiadomości ie jest prawdziwa, a wszystkie pomyłki tendencyjne?

Założę się, że jak będzie jakieś zatrzymanie f-sza to będą pisać o celniku.
Mamy taki mały odpowiednik "polskich obozów...."

To aż razi. Gdyby mogli, to nasi szefowie (z wyjątkami) by celników zaorali. Jesteśmy ciałem obcym w tej całej KAS. Nie pasujemy im, ani oni nam.

Może wyślijmy do DIAS ów zapytanie kto to są ci funkcjonariusze KAS z ich komunikatów, bo w ustawie o KAS, ustawie zaopatrzeniowej, czy innych przepisach wszędzie są tylko funkcjonariusze Służby CELNO-SKARBOWEJ!!!!!!! Jakby co, to mogę DIASowi wysłać swoja legitymację. Wg niej jestem funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej.

PS
W jakimś piśmie Minister Zdrowia nakazał wojewodom by informowali przedstawicieli Służby Celnej w sprawie środków medycznych w związku z Coronawirusem.
A magazyny depozytowe są traktowane jak magazyny materiałów biurowych. Magazynier magazynu depozytowego = magazynier długopisów. Przy takim podejściu, nie ma się co dziwić kradzieżom.
 
Insp74, W mojej legitymacji na pierwszej stronie obok zdjęcia, stopnia i nazwiska razi symbol KAS. Pisze przy nim Krajowa Administracja Skarbowa. Na odwrocie, na dole widnieje napis Służba Celno-Skarbowa. A że legitymacje noszę w etui kroju policyjnego, to przedstawiajac się i legitymując wymawiam nazwę formacji, której na legitymacji nie widać. Jeśli do tego jestem w historycznym mundurze to już w ogóle ciekawie to wygląda...
 
Back
Do góry