• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

RDS w sprawie art.15a

Uprzejmie informujemy, że w dniu 7 grudnia 2020r., z inicjatywy ZZ Celnicy PL, odbędzie się posiedzenie Podzespołu RDS ds. Służb Mundurowych w sprawie likwidacji art.15a.
Przypominamy, że ZZ Celnicy PL domaga się likwidacji tego artykułu z jednoczesnym wprowadzeniem prawa wyboru systemu na wniosek funkcjonariusza(stary względnie nowy system do wyboru przy składaniu wniosku o emeryturę). Rozmawiamy i mamy nadzieję, że konieczność wprowadzenia wyboru systemu zauważą także związkowcy z innych służb. Takie głosy pojawiają się już także w innych formacjach.
Co naturalne, negujemy także warunek pełnienia 25 lat, który jest w projekcie, a kwestie doliczenia stażu z "cywila" winny być na analogicznych zasadach jak w art.15.
Liczymy na wsparcie Koleżanek i Kolegów z innych formacji, aby ująć w nowelizacji także funkcjonariuszy SCS.
Wciąż mamy także nadzieję na refleksję w Ministerstwie Finansów i wsparcie naszych starań. Likwidacja art.15a z prawem wyboru systemu, mogłaby być akceptowalnym kompromisem dla wszystkich.
 

Attachments

  • celnicy106-20-do RDS Rafał Jankowski - wniosek o zwołanie posiedzenia art. 15a.doc
    82,5 KB · Wyświetleń: 518
  • zaproszenie.pdf
    495,9 KB · Wyświetleń: 405
  • 15 a osr.doc
    161 KB · Wyświetleń: 449
  • 15a uzasadnienie.docx
    19,6 KB · Wyświetleń: 466
  • projekt nowelizacji 15a.docx
    40,8 KB · Wyświetleń: 606
Sławku w końcu odwołanie się do innych służb mundurowych, razem będzie na pewno łatwiej. Trzeba zmusić Rząd a w szczególności Ministra Finansów i naszą szefową do rezygnacji ze swoich idiotycznych planów dotyczących wszystkich w KAS. Oczywiście jestem celnikiem i o dobro całego środowiska się upominam. Skoro jednak połączyli nas na siłę ze skarbowcami to występuję również w ich imieniu.
 
Nikt nie pracuje nad likwidacją 15a. Ten artyk. wg obecnych projektów zostaje. Projektowane zmiany polegają na umożliwieniu funkcjonariuszom przyjętym po 1999, skorzystania pod pewnymi warunkami z art 15. Na dzisiaj jest to staż 25 lat służby.
Cała gra polega na wynegocjowaniu tych dodatkowych warunków, a w naszym przypadku jeszcze o "dopisanie nas" do projektu.
Pisanie o likwidacji 15a dla mniej uważnych forumowiczów może być mylące.
 
Nikt nie pracuje nad likwidacją 15a. Ten artyk. wg obecnych projektów zostaje. Projektowane zmiany polegają na umożliwieniu funkcjonariuszom przyjętym po 1999, skorzystania pod pewnymi warunkami z art 15. Na dzisiaj jest to staż 25 lat służby.
Cała gra polega na wynegocjowaniu tych dodatkowych warunków, a w naszym przypadku jeszcze o "dopisanie nas" do projektu.
Pisanie o likwidacji 15a dla mniej uważnych forumowiczów może być mylące.
Przy czym jeżeli była bu to alternatywa/ możliwość doliczenia lat cywilnych (dokładnie max 7) z utratą emki z zus i skróceniem okresu służby o 3.5 roku to było by to rozwiązanie raczej niszowe dla osób wybitnie zmęczonych lub z wymuszoną sytuacją życiową. Albowiem korzyści z wcześniejszego odejścia (niewiele wcześniejszego) niosą za sobą poważne straty finansowe. W przypadku gdyby nie była to alternatywa to należało by sięzastanowić nad ewakuacją przed spełnieniem kryterium 25 lat (ale na to jest jszecz e 2 lata czasu przynajmniej).
 
Ja już się nastawiłem że zmiana tego artykułu 15 a, dla mnie ucywilnonego na siłę w 2017 r. nie ma żadnego znaczenia ponieważ w projekcie jest 25 lat służby co nas wszystkich ucywinionych wyłącza i pewnie nie tylko ucywilnionych. Ten warunek jest najgorszy ze wszystkich, powinno być 15 lat tak jak prawo do nabycia emerytury.:unsure:
 
Ale skoro są jeszcze prace nad projektem w dniu 7 grudnia to światełko w tunelu jeszcze nie zgasło jeszcze słabo bo słabo ale świeci:) Sławku powodzenia w negocjacjach. (y)✌️✌️✌️ Dla mnie i mi podobnym możliwość doliczenia lat z cywila to jest pełna emka co rozwiązuje niektórym z nas brak zaliczenia pracy z administracji.
 
Ostatnia edycja:
Ale skoro są jeszcze prace nad projektem w dniu 7 grudnia to światełko w tunelu jeszcze nie zgasło jeszcze słabo bo słabo ale świeci:) Sławku powodzenia w negocjacjach. (y)✌️✌️✌️ Dla mnie i mi podobnym możliwość doliczenia lat z cywila to jest pełna emka co rozwiązuje niektórym z nas brak zaliczenia pracy z administracji.
czyli np 25 lat służy lub 55 wieku (ale nie w momencie odejścia) i wtedy dało by się doliczyć i emerytom i ucywilizować ten chory warunek bo na 15 to bym raczej nie liczył. i cześć emerytury mund. wynikająca z doliczonych lat cywilnych wypłacana od razu a nie po osiągnięciu wieku zusowskiego.
 
Mnie nurtuje ten zapis "został przyjęty do służby po raz pierwszy po dniu 1 stycznia 1999 r.". Jeżeli by ustawa rozciągnęła się na naszą służbę, to jaka będzie potencjalna intencja ustawodawcy - wszyscy jesteśmy przyjęci do służby po 1 stycznia 1999r? Pogwałceniem prawa było nie zaliczenie nam do okresów służby okresu przed 1999 i myślę, że najwyższy czas to zmienić.
 
Sławku w końcu odwołanie się do innych służb mundurowych, razem będzie na pewno łatwiej. Trzeba zmusić Rząd a w szczególności Ministra Finansów i naszą szefową do rezygnacji ze swoich idiotycznych planów dotyczących wszystkich w KAS. Oczywiście jestem celnikiem i o dobro całego środowiska się upominam. Skoro jednak połączyli nas na siłę ze skarbowcami to występuję również w ich imieniu.
Szkoda tylko, że tak późno, większość służb OBECNIE nie ma wsparcia społecznego i nie sądzę, żeby
rząd się "podłożył" w aktualnej napiętej sytuacji dając kolejne "przywileje", szansa była, ale w czerwcu, teraz czas zmian na lepsze minął bezpowrotnie.:mad:, tzn do następnych wyborów lub "niedoborów kadrowych"
w wojsku (policja chwilowo nie ma dobrej passy).:cool:
 
Po analizie przedstawionego przez MSWiA projektu Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego przyjął stanowisko, że policjantów, którzy zostali przyjęci do służby w okresie od 1 stycznia 1999′ do 30 września 2003′ roku, o których mowa w Porozumieniu z 8 listopada 2018′ zawartego pomiędzy związkami zawodowymi służb mundurowych a Ministrem SWiA, powinny obowiązywać takie same zasady, jak policjantów przyjętych przed tą datą.
To właśnie ci policjanci zostali “oszukani” przez ustawodawcę, który zmienił warunki przejścia na emeryturę w trakcie gdy obowiązywał inny system emerytalny.
Projekt nowelizacji ustawy przedstawiony przez MSWiA nie spełnia powszechnych oczekiwań i wymaga zmiany, zgodnie z zasadą sprawiedliwości społecznej, zaufania do Państwa, poprawności legislacyjnej oraz tak po prostu zwykłej ludzkiej uczciwości, którą należy darzyć funkcjonariuszy działających w imieniu Państwa.
Biuro prasowe ZW NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego


źródło: https://www.nszzpwlkp.pl/aktualnosc,7724,0.htm
 
Ostatnia edycja:
No oczywiście jak ktoś dba o swoich funkcjonariuszy to tak robi.

Pani Magdaleno czy pani również wystosowała tego typu pismo ??????????????????????


Czy znowu w MF-ie na mchu jadali !!!!!!!!:unsure: (to zdanie należy czytać na głos)
O co ty kolego pytasz, tam liczy się tylko - utrzymać się, utrzymać się, tak jeszcze, przynajmniej ze trzy miesiące.
 
Wkleiłem w wątku emerytury, ale tutaj też może się przyda;)
 
O co ty kolego pytasz, tam liczy się tylko - utrzymać się, utrzymać się, tak jeszcze, przynajmniej ze trzy miesiące.
Jeszcze trochę poczekamy i zobaczymy wywiad z szefką jak kobieta zostaje generałem SCS.
Przykład był już w Policji (zaznaczam, że nic nie mam do Pani Generał H.Michalak z Policji, filmik jest tylko przykładem)
 
Back
Do góry