• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

"Razem zwyciężymy". Celnicy zapowiadają akcję protestacyjną

Związek Zawodowy Celnicy PL poinformował resort finansów, że środowisko nie jest zadowolone z rozwiązań, które Ministerstwo zaproponowało w sprawie podwyżek w Krajowej Administracji Skarbowej. Związkowcy podkreślają w wiadomościach wysyłanych m.in. do mediów, że sytuacja jest napięta i jest zagrożenie wybuchem "niekontrolowanego protestu w KAS".
Akcja informacyjna trwa. To dopiero początek.
Wysyłajcie e-maile, listy, dzwońcie, alarmujcie, informujecie swoje Koleżanki i Kolegów o akcji, zachęcajcie do działania.
RAZEM ZWYCIĘŻYMY!
"Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od was nie wymagali" - Św. Jan Paweł II
 
Ostatnia edycja:
Pięna Rosalindo nikt nie ma zamiaru Ciebie osobiscie obrażać i nie będzie. Jak na forum SG czy policji czy MON nie pojdziesz i zle Ci się z funkcjonariuszami rozmawia to idz do swoich kolegów i zrób cos dobrego chociaz w swojej sprawie. Pozdrawiam
 
Trunks mądrości swoje i energię to do p. Ludwińskiego praktycznie wykorzystaj. Mędrców u nas pod dostatkiem . Na swoim bratnim forum cos wnies widzac połowę lub wiecej swoich znajomych z podwiniętym ogonem niemogących znaleść prawdy i celu działania
 
Pięna Rosalindo nikt nie ma zamiaru Ciebie osobiscie obrażać i nie będzie. Jak na forum SG czy policji czy MON nie pojdziesz i zle Ci się z funkcjonariuszami rozmawia to idz do swoich kolegów i zrób cos dobrego chociaz w swojej sprawie. Pozdrawiam
.
A coś się tak tego Monu przyczepił? Co tutaj mon ma do rzeczy wytłumacz mi proszę. Chciałeś być policjantem i nie wyszło? Żołnierzem? Zostałeś funkcjonariuszem, masz szacunek do swojej służby więc zachowuj się jak funkcjonariusz. Myslisz ze net wszystko przyjmie? Frustracje proszę kierować wyżej, może wysłuchają i poklepią po plecach
 
Misiu przeczytaj proszę do kogo kierowałam słowa. Nie generalizuj proszę i nie unoś się tak bo nie jestes w stanie mnie obrazić. Nie pójdę na forum policji ani sg z wiadomych względów. Nie jesteśmy z nimi w kas. Powód chyba wystarczający panie funkcjonariuszu (przepraszam normalnych funkcjonariuszy, to nie obelga) W kontekście płacy przypominam ze tez jestes urzędnikiem. Nie baw się w adwokata, twoj kolega celnikpoludnie pewnie jeszcze myśli jak mi dopiec 😂

Nie jątrz

Funkcjonariusz to nie urzędnik...
 
@megoton

Słownik Języka Polskiego: "urząd" - organ administracji państwowej o określonym zakresie działania; też: zespół osób i środków zapewniający realizację funkcji tego organu.

Nie pracujesz w urzędzie? A gdzie? w Cyrku?
Według ciebie Policja, SG to też nie urząd? :ROFLMAO:

Nie, nie pracuję w urzędzie..

Służę...

Policja czy SG to też nie urząd

Urzędem jest komenda, posterunek...

Scs to nie urząd, urzędem jest ias, ucs w którym pełnią służbę funkowie

Nie używajcie określenia urzędnik wobec funków, bo jest ono tak samo chybione jak zwrot funkcjonariusz kas,,,
 
No ja tak właśnie napisałem, pełnisz służbę w Urzędzie, którym jest UCS, natomiast o urzędniku nic nie mówiłem :)

To przeczytaj jeszcze raz:

Nie pracujesz w urzędzie? A gdzie? w Cyrku?
Według ciebie Policja, SG to też nie urząd?

O urzędniku nie napisałeś wprost, zasugerowałeś pytaniem że funk pracuje w urzędzie, ergo jest urzędnikiem

Zasugerowałeś, że Policja i SG to urzędy, co nie jest prawdą


Naprawdę tego nie widzisz czy idziesz w zaparte dla zasady?

Rozumiem, że dla cywili to może być nieistotne, niejasne...

Przyjmijcie to po prostu wprost tak, jak sformułował to ustawodawca...

Nie pozwalajmy na radosną twórczość...
 
Ostatnia edycja:
Moim skromnym zdaniem @bolo1999 ma rację, należy wypowiadać się precyzyjnie. Czy zwrócenie komuś uwagi że używa złej nomenklatury to zaraz obraza?????:unsure:
Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej, nie jest ani pracownikiem KAS ani Funkcjonariuszem Kas ani żadnym urzędnikiem, Jest zwyczajnie i po prostu Funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej i pełni służbę na stanowisku ... i w stopniu.... w urzędzie lub odziale lub na posterunku. Natomiast pracownicy Służby Cywilnej mogą sobie być: urzędnikiem lub pracownikiem i tyle w tym temacie.:whistle:
 
Nie, nie pracuję w urzędzie..

Służę...

Policja czy SG to też nie urząd

Urzędem jest komenda, posterunek...

Scs to nie urząd, urzędem jest ias, ucs w którym pełnią służbę funkowie

Nie używajcie określenia urzędnik wobec funków, bo jest ono tak samo chybione jak zwrot funkcjonariusz kas,,,
Miałam na myśli aspekt finansowy. Wasze uposażenie tez jest finansowane z budżetu czego kolega wyżej piszący chyba nie rozumie. Pozostałe różnice znam i nie podlega to dyskusji.
 
Miałam na myśli aspekt finansowy. Wasze uposażenie tez jest finansowane z budżetu czego kolega wyżej piszący chyba nie rozumie. Pozostałe różnice znam i nie podlega to dyskusji.
Wszystkie służby mundurowe i cała służba cywilna jest finansowana z budżetu, ale jakie to ma znaczenie????? :unsure:
 
Moim skromnym zdaniem @bolo1999 ma rację, należy wypowiadać się precyzyjnie. Czy zwrócenie komuś uwagi że używa złej nomenklatury to zaraz obraza?????:unsure:
Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej, nie jest ani pracownikiem KAS ani Funkcjonariuszem Kas ani żadnym urzędnikiem, Jest zwyczajnie i po prostu Funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej i pełni służbę na stanowisku ... i w stopniu.... w urzędzie lub odziale lub na posterunku. Natomiast pracownicy Służby Cywilnej mogą sobie być: urzędnikiem lub pracownikiem i tyle w tym temacie.:whistle:
Kolego, ten wpis to nie jest zwrócenie uwagi na użycie złej koniunktury:
„Gdzie on w tej wypowiedzi nie ma racji? Jesteś urzędnikiem, czyli kimś kto przeszkadza, kilkunastu podatników musi ciężko pracować na twoją wypłatę i resztę składników, robisz coś pożytecznego? Wątpię.”
 
Wszystkie służby mundurowe i cała służba cywilna jest finansowana z budżetu, ale jakie to ma znaczenie????? :unsure:
Dla mnie nie ma znaczenia. To jest jak najbardziej logiczne ale uciszane są tu nie te osoby które powinny. Ja nie obrażam i nie kpię ze służby, nie pisze bzdur o jej bezsensowności. Na temat Us można poczytać takie mądrości ze rynce opadają. Szanujmy się trochę wszyscy.
 
Kolego, ten wpis to nie jest zwrócenie uwagi na użycie złej koniunktury:
„Gdzie on w tej wypowiedzi nie ma racji? Jesteś urzędnikiem, czyli kimś kto przeszkadza, kilkunastu podatników musi ciężko pracować na twoją wypłatę i resztę składników, robisz coś pożytecznego? Wątpię.”
Ups ale jesteś rozsierdzona, normalnie bez kija nie podchodź, ja tylko zwróciłem uwagę nie na koniunkturę lecz na nomenklaturę (tzw. nazewnictwo) ponieważ mnie też denerwuje stwierdzenie funkcjonariusz KAS i tym podobne.;)
 
Ups ale jesteś rozsierdzona, normalnie bez kija nie podchodź, ja tylko zwróciłem uwagę nie na koniunkturę lecz na nomenklaturę (tzw. nazewnictwo) ponieważ mnie też denerwuje stwierdzenie funkcjonariusz KAS i tym podobne.;)
Nie, wcale nie jestem 🙂 Pewnie rzeczy mi się nie podobają wiec o tym mówię. Pozdrawiam i miłego dnia życzę
 
Nie, wcale nie jestem 🙂 Pewnie rzeczy mi się nie podobają wiec o tym mówię. Pozdrawiam i miłego dnia życzę
całusy.jpg
 
Kolego, ten wpis to nie jest zwrócenie uwagi na użycie złej koniunktury:
„Gdzie on w tej wypowiedzi nie ma racji? Jesteś urzędnikiem, czyli kimś kto przeszkadza, kilkunastu podatników musi ciężko pracować na twoją wypłatę i resztę składników, robisz coś pożytecznego? Wątpię.”

Moje riposty odnosiły się, co jest zaznaczone konkretnymi cytatami, do konkretnych postów...

Posta który ty cytujesz ja nie skomentowałem

Nie brnijcie w to dalej, trzymajcie się po prostu poprawnego, ustawowego nazewnictwa

Wszystko inne to radosna twórczość, obrażająca funkcjonariuszy

Chyba nie chcecie iść tą drogą?
 
Moje riposty odnosiły się, co jest zaznaczone konkretnymi cytatami, do konkretnych postów...

Posta który ty cytujesz ja nie skomentowałem

Nie brnijcie w to dalej, trzymajcie się po prostu poprawnego, ustawowego nazewnictwa

Wszystko inne to radosna twórczość, obrażająca funkcjonariuszy

Chyba nie chcecie iść tą drogą?
Nie, ja już kończę 😉
 
Back
Do góry