Raport NIK. Dlaczego mafie nie protestowały przeciwko KAS?

Pancerniak, co oznacza stwierdzenie: "Kontrola skarbowa też robiła akcyzę."?
Czy kontrola skarbowa była organem, w którym składane były deklaracje podatku akcyzowego i następował jego pobór przed reformą?
 
Ostatnia edycja:
Pancerniak. To co podatnik mógł przed reformą załatwić w jednym organie - Naczelnik UC, zostało rozproszone na dwa organy. Jak wchodził KAS to nawet były w każdym urzędzie informacje w formie ulotek dla podatników, że wraz z wejściem w życie KAS nastąpią zmiany, że trzeba będzie załatwiać sprawy akcyzowe w dwóch organach, a było w jednym. Wyszczególnione było w tej ulotce, które sprawy w US, a które w UCS. Rozproszono akcyzę i gry na dwa organy o czym sami pisali w ulotkach informacyjnych.
 
Niezależnie od słuszności postawionych tez - czy ktoś się zastanowił nad idiotycznie sformułowanym podtytułem? A w jaki to sposób mafie mają dawać z siebie głos formalny?Ktoś przeprowadzał ankietę w mafii ? Może trzeba ten podtytuł usunąć bo nas kompromituje (dziwne, że równoległy i rywalizujący portal "S" nie napisał jeszcze, że celnicy zasięgali opinii mafii itp.)
 
Icek. Mafie to białe kołnierzyki dzisiaj. Sponsorowane artykuły w gazetach i kampania medialna na zamówienie przeciwko jakimś proponowanym rozwiązaniom prawnym to norma niestety. Normą też było, że zawsze znajdowali się "eksperci", którzy wypowiadali się przeciwko różnym proponowanym rozwiązaniom prawnym, które uszczelniać miały system podatkowy. Było całkiem sporo w necie na ten temat, jak to można było kupić sobie artykuł w gazecie, który np. chwalił propozycje prawne, które tworzyły luki prawne i rozszczelniały system podatkowy. To było częste i normalne zjawisko dla każdego uważnego obserwatora sfery podatków i tego co się działo w tej materii w mediach. Kto to wg Ciebie wszystko robił, krasnoludki? I dlaczego nie działał tak samo przeciwko KAS? To jest dobrze postawione pytanie w podtytule.
 
Do góry