Raport komisji śledczej ds. VAT przyjęty.

Sejmowa komisja śledcza ds. VAT przyjęła w piątek, wraz z poprawkami, raport końcowy. Przygotowany przez jej szefa Marcina Horałę (PiS) raport postuluje m.in. Trybunał Stanu dla Donalda Tuska, Ewy Kopacz, Jacka Rostowskiego i Mateusza Szczurka.

Już w 2009r. pisaliśmy do Ministra Finansów:

"Niektórzy wysocy urzędnicy Departamentów, ... Zamiast poprawiać prawo oraz tworzyć sprawiedliwe i czytelne reguły oraz normy usprawniające życie gospodarcze i wspierać tym rozwój gospodarczy i zdrową konkurencję, osłabiali struktury państwa, tworzyli nieczytelne i wadliwe przepisy przychylne specyficznym interesom szarej strefy. Nie reagowano na krytykę poselską, dziennikarską, czy zaniepokojone głosy organizacji branżowych, co jest sprzeczne z zasadami demokracji. Poza wąską grupą bogacących się szybko „biznesmenów”, tracili wszyscy, a szczególnie uczciwi przedsiębiorcy oraz budżet państwa."

Pytanie, czy raport coś w tym zakresie wnosi? Tzn. czy daje jakąś szansę na zmianę w Ministerstwie Finansów, gdzie od wielu lat część urzędników działa we współpracy i w interesie szarej strefy?
Nie wiem, jeszcze nie czytałem.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
ZZ Celnicy PL
 
Ostatnia edycja:

Komentarze

Do góry