• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Psychotropy ukryte w termosach na lotnisku Chopina. Substancje znalazł psi funkcjonariusz Draba.

Ciekawi mnie, dlaczego

?!
Możliwości jest z pewnością kilka.
1. Akurat z podróży (służbowej, lub prywatnej) wracał jakiś funkcjonariusz policji akurat z Radomia gdy merdajacy pies rzucił się znacząc na termosy a tenże funk podjął natychmiast interwencję policyjną :)
...
n. lub co wg mnie bardziej prawdopodobne operację z jakichś powodów (i pewnie też może być ich wiele) prowadziła komenda z Radomia śledząca przesyłkę lub podróżnego.

Natomiast mnie zastanawia inny fakt. A właściwe raczej to już śmieszy. Jak zwykle lub jak często jakoś nie mówi się w takich materiałach o funkcjonariuszach służby celno skarbowej pełniących służbę w Mazowieckiej KAS.

Zatem nie
"
  • Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Policja z Radomia wykryły w przesyłce 49 kg substancji psychotropowej.
  • Psychotropy były ukryte w 50 termosach.
  • Kontrolę wspierał psi funkcjonariusz Draba.
"
lecz co najmniej
"
  • Funkcjonariusze celno - skarbowi Mazowieckiej Krajowej Administracja Skarbowej (KAS) i Policjji z Radomia wykryli w przesyłce 49 kg substancji psychotropowej.
  • Psychotropy były ukryte w 50 termosach.
  • Kontrolę wspierał pies służbowy Draba.
"
 
Pamiętajmy, że dziennikarze często mylą takie szczegóły jak komenda miejska czy wojewódzka. W Radomiu jest siedziba Mazowieckiej KWP.
A czasami z ostrożności w działania nie angażuje się lokalnej policji.
Nie jest to temat do roztrząsania na forum. Ważne jest ujawnienie i bezpieczeństwo źródła informacji. Tą wiedzę niech zostawią dla siebie ujawniający.
Nas też różnie nazywają a część dziennikarzy myli z SG. W TV słyszałem nawet takie określenie jak Straż Celna i nie chodziło w wypowiedzi o historyczną formacje.
Nie przywiązywałbym wagi do nazewnictwa stosowanego przez niedoinformowanych pismaków, a oczywiste pomyłki mogące umniejszyć nasze zasługi, lub postawić w złym świetle powinni prostować rzecznicy prasowi
 
Ostatnia edycja:
Pamiętajmy, że dziennikarze często mylą takie szczegóły jak komenda miejska czy wojewódzka. W Radomiu jest siedziba Mazowieckiej KWP.
A czasami z ostrożności w działania nie angażuje się lokalnej policji.
Nie jest to temat do roztrząsania na forum. Ważne jest ujawnienie i bezpieczeństwo źródła informacji. Tą wiedzę niech zostawią dla siebie ujawniający.
Nas też różnie nazywają a część dziennikarzy myli z SG. W TV słyszałem nawet takie określenie jak Straż Celna i nie chodziło w wypowiedzi o historyczną formacje.
Nie przywiązywałbym wagi do nazewnictwa stosowanego przez niedoinformowanych pismaków, a oczywiste pomyłki mogące umniejszyć nasze zasługi, lub postawić w złym świetle powinni prostować rzecznicy prasowi
którzy też tego nie robią
więc, ich nie tłumaczmy z tych "pomyłek", ale walczmy o naszą tożsamość o ile marzymy o wywalczeniu "autonomii" w ramach KAS z komendą główną SCS
 
Czy ktoś z nas, funków przytula się do nie bywałych osiągnięć we wdrażaniu elektronicznym PIT-ów? Niech cywile z KAS nie przytulają się do osiągnięć funkcjonariuszy.
 
Back
Do góry