• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest - wnioski o stwierdzenie nieważności decyzji(aktu mianowania)

W grudniu 2010 Dyrektorzy Izb Celnych wręczali funkcjonariuszom propozycje pełnienia służby na podstawie art.222 ust.3 ustawy o SC.
Mimo, iż SSC skierował funkcjonariuszy na drogę administracyjną, Dyrektorzy twierdzą, że nie jest to postępowanie administracyjne.
Związek Zawodowy Celnicy PL opracował dwa wzory skarżące składane propozycje, które w tych dniach składają funkcjonariusze.

Widząc jednak, iż prawdopodobnie SSC i DIC w tej sprawie będą zmierzać w kierunku podobnym jak przy mianowaniach, proponujemy wspólnie i masowo zaprotestować przeciwko takim praktykom organów państwowych.

Złóżmy wszyscy wnioski do SSC o stwierdzenie niewazności aktów mianowania. Zasadność merytoryczna złożenia takiego wniosku została potwierdzona przez prawników.
Wiemy już od DIC, że mimo publicznych wypowiedzi SSC oraz listu otwartego do funkcjonariuszy i DIC w tej sprawie, organy Służby Celnej zamierzają wciąż sprawę przewlekać.
Wiemy już z oświadczeń DIC, że list SSC jest nieaktualny i nikt nie będzie mianowany do korpusu oficerów młodszych jeżeli nie wygra swojej indywidualnej sprawy w sądzie.
Prawdopodobnie taka zmiana w podejściu do sprawy wynika z umorzenia śledztwa przez Prokuraturę.

Odmienną kwestią jest, że w ramach korpusu wielu funkcjonariusze z powodu wytycznych SSC zostało mianowanych na niższe stopnie, gdyż ich doświadczenie nie zostało uwzględnione, mimo iż chciał tego ustawodawca.
Bez wątpliwości bowiem doświadczenie w SC oznacza coś znacznie więcej niż udział w misjach, prawo do szkoleń czy udział w zespołach MF.

DLA KAŻDEGO FUNKCJONARIUSZA PRZYGOTOWALIŚMY WIĘC WZÓR WNIOSKU O STWIERDZENIE NIEWAŻNOŚCI DECYZJI.
Nie pozwólmy uciekać SSC od odpowiedzialności za swoje decyzje, gdyż ma obecnie ten komfort, że może przekazać sprawy do ponownego rozpatrzenia i tak z przekazów od DIC prawdopodobnie chce zrobić. DIC natomiast deklarują odmowę i konieczność walki w sądach.

Złóżmy masowo do SSC załączony wniosek. Wniosek ten będzie musiał rozpatrzyć SSC. Nie będzie mógł wtedy uciekać od odpowiedzialności kierując sprawy do DIC, którzy dobrze wiedzą co mają zrobić, aby zadowolić SSC.

Zróbmy to także jako sprzeciw wobec nadanych nam propozycji.
Nie muszę pisać co oznacza kilka tysięcy takich wniosków o stwierdzenie nieważności aktów mianowania

Pokaż załącznik: wniosek nieważność byli kierownicy.doc Pokaż załącznik: wniosek nieważność aspirancji mianowani na młodszych aspirantów.doc Pokaż załącznik: nieważność wyższy stopień w korpusie.doc Pokaż załącznik: wniosek nieważność kierujący sekcją.doc
 
czy jeśli złożyłam odwołanie niedawno i nie mam jeszcze odpowiedzi, to teraz powinnam złożyc jeszcze ten wniosek o stwierdzenie nieważności decyzji?
 
Jeżeli zostało złożone odwołanie proponuję zaczekać na rozstrzygnięcie. jeżeli będzie to uchylenie i przekazanie do ponownego rozpatrzenia, bez wskazania co ma zrobić konkretnie DIC, to wiadomo na podstawie tego co przekazują już dyrektorzy, że będzie gra na zwłokę i zmuszanie każdego do wyczerpania drogi sądowej. DLATEGO WTEDY OD RAZU NALEŻY WYSŁAĆ WNIOSEK O STWIERDZENIE NIEWAŻNOŚCI DECYZJI DO SSC.

Co do drogi służbowej, raczej nie, ale lepiej zapytam prawników.
 
Panie Sławku,
pięknie dziękuję.
Nie składałam jeszcze odwołania., miałam je przesłać za pośrednictwem DIC.
Kompletuję dokumenty dotyczące przebiegu służby.
Poczekam na Pańską odpowiedź w sprawie wysyłania wniosku do SSC.
Pozdrawiam,
Kota
 
ja wyslalem wczoraj do dyra oba pisma ...zaczelo sie !!!! byle zdążyć szybko do sadu!!!
a wygranym bedzie 1 zwiazek celnikow dzialajacy w obronie, a nie na szkode celnikow!
slawku jestesmy coraz blizej ...a co inne zwiazki i zwiazkowcy ...oblewaja z kierownictwem ...swoje wysokie lub b.wysokie wyrownania wyrownania?
 
sorki powyzej wyslalem z art 222 ale mam pytanko do slawka czy jesli wczesniej nie odwolywalo sie co do stopnia to czy w tej chwili mozna skorzystac ze wzoru i zlozyc odwolanie od stopania ????

chetnie bym takze to uczynil
 
wzór wniosku o stwierdzenie nieważności jest aktualny dla każdego. Każdy funkcjonariusz może złożyć wniosek, jeśli tylko uważa, że jego doświadczenie nie zostało uwzględnione przy nadawaniu stopnia, powinien wystąpić z wnioskiem
 
Back
Do góry