• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Prośba o wsparcie Kolegów Policjantów!!!

ZAPADŁ BARDZO NIEBEZPIECZNY DLA FUNKCJONARIUSZY I BEZPIECZEŃSTWA OBYWATELI WYROK SĄDU!
Najpierw Sąd uniewinnił interweniujących Policjantów, a potem ten sam sąd ich skazał na bezwzględny rok pozbawienia wolności.
Chuligani kpią na mieście, że wsadzili do więzienia Policjantów.
Pod linkiem opis całej sytuacji.
Koleżanki i Koledzy Policjanci z Gdańska proszą naszą formację o wsparcie. Liczą bardzo na nas jako środowisko zawodowe i podziwiają, gdyż pamiętają naszą skuteczność w akcjach obywatelskich. Prosili, abym przekazał wszystkim wyrazy uznania i Pozdrowienia, co niniejszym czynię.
Przewodniczący Zarządu NSZZ Policjantów z Gdańska wspierał nas na pikiecie w czerwcu pod Sejmem w 2016 roku.
To On był przedstawicielem Zarządu Głównego NSZZ Policjantów na tej pikiecie.
Bardzo nam kibicował i wspierał w wielu działaniach w tamtym czasie i trwa to nadal. Policjanci w całym kraju bardzo licznie wsparli nasz projekt obywatelski.
Pamiętamy i dziękujemy! Podziękujmy Im konkretnym działaniem! Proszę także o aktywność emerytów i zachęcam naszą kadrę kierowniczą do działania.

Publikujemy listę do zbierania podpisów w celu złożenia petycji do Prezydenta o ułaskawienie Policjantów.
Apelujemy o jej wydrukowanie samodzielnie w każdej komórce organizacyjnej i zainteresowanie Koleżanek i Kolegów sprawą i zbieranie podpisów po czym odesłanie do dnia 31.12.2021 roku na adres:
Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów
Ul. Okopowa 15
80-819 Gdańsk
Jest mało czasu, więc działajmy od razu. Nie oglądajmy się na nikogo i zainicjujmy działanie u siebie w komórce.


Pokażmy jedność! Pokażmy solidarność z niebieskim mundurem. Pokażmy, że stoimy #MuremZaSopockimMundurem
Takie działanie sądu może dotknąć każdego funkcjonariusza na służbie!

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • podpisy-Lademan.pdf
    28,3 KB · Wyświetleń: 298
  • celnicy77-21 - APEL Policjanci.docx
    55,1 KB · Wyświetleń: 235
Tutaj trochę więcej o całym zdarzeniu.


Każdy niech we własnym sumieniu dokona osądu całego zdarzenia.
Czyli jest drugie spojrzenie na sprawę, już w komisariacie, prawdopodobnie wiarygodne, bo potwierdzone obdukcją. Na zrzutce zrobiłem kilka dni temu to co uważałem za słuszne, czyli wsparłem kolegę...
 
Swoją drogą w fajnym państwie żyjemy, że sytuacja miała miejsce w 2014, a dopiero teraz zapadł prawomocny wyrok, rzeczywiście jesteśmy tylko na mapie i nic więcej.
 
Można jakoś pomóc będąc poza służbą?
Słyszałem o tym skandalicznym wyroku.
To jest jakaś akcja dywersyjna chyba.
Kto teraz będzie w ogóle interweniować w jakiejkolwiek sytuacji?!
W tak napiętych sytuacjach bywa różnie, nawet jeśli dochodzi do jakiegoś nadużycia siły, to są kary dyscyplinarne, ale nie od razu więzienie!
 
Ostatnia edycja:
Może jest za porządny i komuś podpadł. Tym co pałowali kobiety nawet dyscyplinarki nie zrobili.
Z tego co przeczytałam w powyższym linku, to krzywdę zrobili patriotom, co to z racami na mecze chadzają, a z maczetami na ustawiane spotkania towarzyskie...tj. takie miłe spotkania w neutralnym terenie, pomiędzy dwiema zaprzyjaźnionymi grupami, z użyciem rekwizytów...takie współczesne rekonstrukcje średniowiecznych bitew

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Back
Do góry