• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekt ustawy o SCS - video

U nas w Gdyni zaczęliśmy już aktywnie od poniedziałku zbierać. Kolega dzisiaj zastanawiał się tylko, czy my jako funkcjonariusze również możemy się podpisywać, ale większości w załodze wydaje się to oczywiste, że odpowiedź jest twierdząca. Proszę jednak Pana przewodniczącego o potwierdzenie, czy podpisy funkcjonariuszy z naszej czy zaprzyjaźnionych służb też mogą się znaleźć na liście pod projektem obywatelskim. Walczymy bo jest o co!!!
 
U nas w Gdyni zaczęliśmy już aktywnie od poniedziałku zbierać. Kolega dzisiaj zastanawiał się tylko, czy my jako funkcjonariusze również możemy się podpisywać, ale większości w załodze wydaje się to oczywiste, że odpowiedź jest twierdząca. Proszę jednak Pana przewodniczącego o potwierdzenie, czy podpisy funkcjonariuszy z naszej czy zaprzyjaźnionych służb też mogą się znaleźć na liście pod projektem obywatelskim. Walczymy bo jest o co!!!
Oczywiście tak. Dzięki za zaangażowanie.
 
Zastanawiam się jaka będzie reakcja mf na ten projekt, czy szef utrzyma kurs że absolutnie żadnej komendy głównej i faktycznego wyodrębnienienia SCS, i okrasi to bzdurami o sile kasu wykajacej z jedność, czy może jednak bedzie jakas zmiana stanowiska.
 
Zastanawiam się jaka będzie reakcja mf na ten projekt, czy szef utrzyma kurs że absolutnie żadnej komendy głównej i faktycznego wyodrębnienienia SCS, i okrasi to bzdurami o sile kasu wykajacej z jedność, czy może jednak bedzie jakas zmiana stanowiska.
Zmienią stanowisko tylko dzięki liczbie podpisów.
Jeżeli projekt wpłynie do Sejmu z ponad 100 tys. podpisów, to gwarantujemy, że zadzieje się, oj zadzieje, zadzieje!
WSZYSTKO W NASZYCH RĘKACH!
 
Zdecydowanie zbieranie podpisów jest najważniejsze 👍👍💪💪
bardzo fajny pomysł z tym filmem. Może warto nagrać by kolejny, ale nie tylko skierowany do funkcjonariuszy, tylko szerzej do społeczeństwa. Mam takie wrażenie że ludzie nie wiele o nas wiedzą, często mylą nas ze skarbówka lub SG. Pewnie to częściowo pokłosie tego że przez ostatnie lata określenia celnik czy funkcjonariusz SCS były "niepoprawne politycznie,, wszędzie tylko kas, kas, kas....
Może warto by spróbować przenieść ww. projekt do debaty publicznej, pokazać że SCS, która jest elementem bezpieczeństwa państwa, ma poważne problemy z funkcjonowaniem w tym całym kas.
 
Zdecydowanie zbieranie podpisów jest najważniejsze 👍👍💪💪
bardzo fajny pomysł z tym filmem. Może warto nagrać by kolejny, ale nie tylko skierowany do funkcjonariuszy, tylko szerzej do społeczeństwa. Mam takie wrażenie że ludzie nie wiele o nas wiedzą, często mylą nas ze skarbówka lub SG. Pewnie to częściowo pokłosie tego że przez ostatnie lata określenia celnik czy funkcjonariusz SCS były "niepoprawne politycznie,, wszędzie tylko kas, kas, kas....
Może warto by spróbować przenieść ww. projekt do debaty publicznej, pokazać że SCS, która jest elementem bezpieczeństwa państwa, ma poważne problemy z funkcjonowaniem w tym całym kas.
Oczywiście, ale dopiero jak kampania ruszy na dobre. Na razie jesteśmy w przedbiegach. Ruszymy, gdy Komitet zyska z mocy ustawy osobowość prawną :)
 
Mam pytanie jakie są szanse na to, że ustawa zostanie przyjęta przez sejm przed wyborami? Przyjmijmy optymistyczne założenia. Są głosy, że po przegranych wyborach nie będzie nikt chciał z nami gadać i projekt przepadnie. Stąd moje pytanie.
 
Projekt obywatelski przechodzi na nową kadencję. W tej kadencji zyskamy dzięki wprowadzeniu do Sejmu poparcie Klubów Parlamentarnych, z którymi będziemy rozmawiać.
Tak samo wprowadziliśmy pod koniec kadencji projekt o emerytury mundurowe i po wyborach został przyjęty, mimo oporu MF, właśnie dlatego, że był to projekt obywatelski, który przed wyborami zyskał poparcie polityczne.
Ps. Nie można oczywiście wykluczyć przyjęcia w tej kadencji.
 
Ostatnia edycja:
Projekt obywatelski przechodzi na nową kadencję. W tej kadencji zyskamy dzięki wprowadzeniu do Sejmu poparcie Klubów Parlamentarnych, z którymi będziemy rozmawiać.
Tak samo wprowadziliśmy pod koniec kadencji projekt o emerytury mundurowe i po wyborach został przyjęty, mimo oporu MF, właśnie dlatego, że był to projekt obywatelski, który przed wyborami zyskał poparcie polityczne.
Ps. Nie można oczywiście wykluczyć przyjęcia w tej kadencji.
Ok, dziękuję za odpowiedź.
 
Udało mi się uzbierać 20 głosów z mojego otoczenia. Mała cegiełka ode mnie, przynajmniej nie będę mógł powiedzieć sobie w przyszłości, że nie zrobiłem nic żeby poprawić naszą sytuację. Każdemu z kolegów (w związkach lub nie) polecam takie myślenie.
 
Ok, bardzo się cieszę i dziękuję za zaangażowanie.
Ogłosimy niebawem termin na przesłanie podpisów, które mamy do tej pory zebrane i oczywiście zbieramy dalej, bo termin ostateczny będzie 3 miesiące od postanowienia Marszałka Sejmu.
Ale jak wspomniałem ogłosimy, by wysłać wszystkie dotąd zebrane w określonym terminie szybkim terminie.
 
Back
Do góry