• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekt ustawy-likwidacja art.15a

Publikujemy projekt ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji ... w wersji przekazanej przez MSWiA.
Projekt nie uwzględnia funkcjonariuszy SCS.
Będziemy w tej sprawie interweniować, aby projekt uwzględniał funkcjonariuszy SCS i dawał przede wszystkim prawo wyboru systemu. Nie mamy niestety wsparcia w Ministerstwie Finansów.
 

Attachments

  • 15 a osr.doc
    161 KB · Wyświetleń: 1 223
  • 15a uzasadnienie.docx
    19,6 KB · Wyświetleń: 1 011
  • projekt nowelizacji 15a.docx
    40,8 KB · Wyświetleń: 1 372
Jak dla mnie to rządzący takim postawieniem sprawy zakpili sobie z policjantów, strażników, celników, więzienników i wszystkich służb mundurowych w tym kraju. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że przewodniczący P. Rafał Jankowski nie pójdzie na taki układ z rządem. To już nawet nie chodzi o celników ale o jakieś przyzwoite traktowanie również policjantów.
 
Jak dla mnie to rządzący takim postawieniem sprawy zakpili sobie z policjantów, strażników, celników, więzienników i wszystkich służb mundurowych w tym kraju. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że przewodniczący P. Rafał Jankowski nie pójdzie na taki układ z rządem. To już nawet nie chodzi o celników ale o jakieś przyzwoite traktowanie również policjantów.
Całkowicie się z Tobą zgadzam. Niezależnie od tego, że ten projekt nie dotyczy nas to warto się z nim zapoznać oraz z jego uzasadnieniem. To pokazuje , że waadza nie chce załatwić sprawy dotyczacej likwidacji zapisów art. 15a. Wskazanie okresu pełnienia 25 lat, brak zaliczenia pierwszych 3 lat po 2,6% to jest po prostu kpina. Gdyby nas to dotyczyło to wszyscy ucywilnieni nie mogli by z tego i tak i tak skorzystać.
 
Wecie pod uwagę wypłatę1.3 dopiero po osiągnięciu wieku ZUS owskiego. To moim zdaniem w ogóle przekreśla tę propozycję jako mniej korzystną w stosunku do stanu obecnego. Jeśli też miała by być taka jej wersja końcowa to jest to w ogóle nie do przyjęcia.
w wersji minimalnej 25 lat służby i 1.3 za każdy rok pracy ale wypłacane od ręki do emki mundurowej po przejściu na nią. To i tak nie wszystkich satysfakcjonuje i dla wielu korzystniej ejst dopracować 3.5roku i mieć 2 emki ale zaproponowane przez władzę jest po prostu nie do przyjęcia. I musi byćza każdym razem w tych okolicznościach wybór 1.3 do emki mundurowej lub 2 emki zus_mundurowa jeżeli nie było doliczanych procentów za pracę w cywilu nie zależnie od stażu mundurowego.
 
Publikujemy projekt ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji ... w wersji przekazanej przez MSWiA.
Projekt nie uwzględnia funkcjonariuszy SCS.
Będziemy w tej sprawie interweniować, aby projekt uwzględniał funkcjonariuszy SCS i dawał przede wszystkim prawo wyboru systemu. Nie mamy niestety wsparcia w Ministerstwie Finansów.
Jako "niezależny" odpowiem, MF nie poprze dążeń Celników, jedyna (wg mnie) opcja to SOJUSZ
z pozostałymi służbami mundurowymi, ale to Celnicy powinni poprosić o wsparcie.
Szansa mała, ale prośby "nie bolą"...powodzenia(y)
 
Jestem od 6-ciu miesięcy na emeryturze mundurowej i powiem szczerze jeszcze niedawno bardzo liczyłem że zmiana ustawy zaopatrzeniowej w zakresie art.15a obejmie również celników / nawet tych którzy już przeszli na emerytury /. Ale ten gniot opracowany w MSWiA / chociaż i tak nas wyklucza / jest nie do przyjęcia. Ja osobiście mając przed 15.09.1999r. 11 lat służby w UC teraz wolę poczekać jeszcze niecałe 10 lat na drugą ZUS-owską emkę / która wcale nie będzie taka mała wg. wyliczeń kalkulatora emerytalnego ze strony ZUS- oczywiście do wyliczeń przyjąłem tylko kapitał początkowy pomniejszony o zasadniczą służbę wojskową /.
Pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszłych emerytów i życzę doczekania oraz długiej ZUS-owskiej emerytury!!!
 
@ heisenberg sorry, ale piszesz o... "wersji minimalnej 25 lat służby i 1.3 za każdy rok pracy ale wypłacane od ręki do emki mundurowej po przejściu na nią."...
Skąd sobie wymyśliłeś taką wersję?
Przypomnij sobie założenia pierwotne z 2016 r., które wówczas samo MSWiA zaproponowało- 20 lat służby lub 55 lat życia. To" lub" to dla emerytów i rencistów, o których zapomniałeś☹️, a którzy mają do tego takie samo prawo jak funkcjonariusze w czynnej służbie.
 
Ostatnia edycja:
W porównaniu z górnikami toż to kpina !!!!!!!!!!. Górnik po 25 latach pracy idzie na emkę, jak dalej pracuje to powiększa swój kapitał z którego liczona jest jego emerytura, ma prawo co trzy miesiące składać wniosek o przeliczenie emki i ona wzrasta tak długo jak długo jeszcze pracuje.

A tutaj jeśli pracujesz dalej, zabierają ci składki, potrącają max 25 % emki mundurowej i jeszcze łachę robią że odsłużysz 25 lat i (25*2,6%= 65%) i doliczysz do emki jakieś marne 10% i koniec???????

To lepiej poczekać do emki zusowskiej, a ten cały projekt choć i tak mnie nie będzie dotyczył to niech sobie wsadzą głęboko w d......
Takie jest moje zdanie.:mad::mad::mad::mad::mad:
 
Ostatnia edycja:
@Basic myślę, że dla większości starych zolli którzy swoją służbę rozpoczęli w latach 80, 90 XX w. taka zmiana nie jest w żaden sposób atrakcyjna. Wychodzi na to, że MSWiA chce po raz kolejny ograbić mundurowych, tym razem z emki zusowskiej. Proste przeliczenie: pełna emka czyli 75% to 28,5 lat służby. Czyli Państwo łaskawie zaliczy funkcjonariuszom 7 lat cywilnych. Gdyby te przepisy dotyczyły również nas to dla ludzi takich jak ja którzy rozpoczęli służbę, długo, długo, przed 99 r. , dodatkowo ucywilnionym w 2017 r. to jak naplucie w twarz.
 
@ heisenberg sorry, ale piszesz o... "wersji minimalnej 25 lat służby i 1.3 za każdy rok pracy ale wypłacane od ręki do emki mundurowej po przejściu na nią."...
Skąd sobie wymyśliłeś taką wersję?
Przypomnij sobie założenia pierwotne z 2016 r., które wówczas samo MSWiA zaproponowało- 20 lat służby lub 55 lat życia. To" lub" to dla emerytów i rencistów, o których zapomniałeś☹️, a którzy mają do tego takie samo prawo jak funkcjonariusze w czynnej służbie.
ależ się z Tobą zgadzam. Tamten post był szerszy ale należy też ustalić granice ani kroku wstecz. Nie przeczę że te które proponuję są optymalne, że są sprawiedliwe dla klasy pracujacej, że zyskały by akceptacje większości. Po prostu konsumują podstawowy postulat władzy (obecny) z podstawowym naszym. Ale też zauważyłem że nie jest to na tyle atrakcyjne by rezygnować 2 emek natomiast jeśli był by to oblig po 25 latach to służbę by chyba wymiotło 2 dni wcześneij. Więc nawet bardzo szkodliwe. Co do zasady likwidacja 15a to zastosowanie zasad takich samych jak przyjętych po raz pierwszy do służby przed 2 stycznia 99r i myślę że policjanci postulujacy zniesienie tego prawa dokładnie ot mieli na myśli. Zaś władza jak już pisałem wcześniej, zachowuje sie jak złośliwy bliskowschodni jin. Niby realizuje ale złośliwie i z nieakceptowalnym skutkiem.
 
Ostatnia edycja:
Po dzisiejszym marszu niepodległości już chyba po 15a dla kogokolwiek.
Dotyczy też art. 15a
 
Back
Do góry