Projekt rozporządzenia w sprawie dodatku kontrolerskiego

Szanowni Państwo,

Publikujemy projekt rozporządzenia Ministra Finansów, Inwestycji i Rozwoju w sprawie
dodatku kontrolerskiego dla osób zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych
Krajowej Administracji Skarbowej oraz funkcjonariuszy Służby
Celno-Skarbowej.

Bardzo proszę o uwagi do projektu w terminie do 08.11.2019r.
Uwagi przesyłamy na adres jaceksosnecki@o2.pl

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

Komentarze

Projektowane rozporządzenie, zawiera rozwiązania, które mają na celu zniwelowanie dużych rozbieżności w wysokości dodatków kontrolerskich na takich samych lub podobnych stanowiskach służbowych w ramach danej jednostki organizacyjnej oraz pomiędzy jednostkami organizacyjnymi Krajowej Administracji Skarbowej.

Rozumiem, że od stycznia Ekspert SCS z 200 zł dodatkiem, będzie miał wyrównany dodatek do 800 zł, bo kolega ma taki, bo jest na takim samym stanowisku i robi to samo?

Jak rozumieć te "duże rozbieżności"? Różnica w wysokości 200, 500, czy 800 zł? 🙃
 
W przypadku konieczności sfinansowania wyższego niż dotychczas dodatku kontrolerskiego – skutki finansowe takiego podwyższenia są już uwzględnione w OSR do uchwały modernizacyjnej KAS. Nie przewiduje się w związku z tym ubiegania się o dodatkowe środki z budżetu państwa w związku ze zmianą modelu dodatków kontrolerskich.

No to już wiemy, że podwyżki w 2020 r. będą wynikały jedynie z podwyższenia kwoty bazowej i (ewentualnie) z podwyższenia dodatków kontrolerskich (w celu wyrównania dysproporcji)?
 
"W przypadku konieczności sfinansowania wyższego niż dotychczas dodatku kontrolerskiego".

Jak myślicie, kiedy konkretnie taka konieczność będzie zachodzić?
 
Przykładowo w IAS Rzeszów na granicy przyjęci rok temu mają dodatek w wysokości ok.40 zł a "starzy" ok.200 zł tak więc pewnie podniosą młodym.
Na granicy ias Lublin wszyscy mieliśmy po równo. Mało kto miał mniej ale zdążyły się takie przypadki- ktoś przyszedł z oc wewnętrznego i tam kiedyś miał mniej. Później byli to niwelowane.
 
Do góry