Prezydent RP do awansowanych.

Wypowiedź Prezydenta RP podczas wręczenia awansów generalskich w Służbie Celno-Skarbowej

Szanowny Panie Ministrze, szefie Krajowej Administracji Skarbowej,
Szanowni Państwo Ministrowie,
Szanowny Panie Wojewodo,
Szanowni Panowie Nadinspektorzy,
Najbliżsi Przyjaciele Panów Nadinspektorów!


Z całego serca gratuluję! I – jak powiedziałem Panom przed momentem – z całego serca dziękuję za dotychczasową służbę dla Rzeczypospolitej, zwłaszcza w okresie ostatnich trzech lat, gdy przygotowywano i przeprowadzono reformę, która ostatecznie doprowadziła do powstania w 2017 roku właśnie Krajowej Administracji Skarbowej, w której połączono organa podatkowe z celnymi – czyli ze Służbą Celną – oraz z organami kontroli skarbowej.

Wszystko to zostało ujednolicone, by zmniejszyć biurokrację, by system sprawniej funkcjonował – przede wszystkim ten system poboru podatków. Panowie w swoich regionach – lubuskim i podlaskim – walnie przyczynili się do tego, że ten proces właśnie został przeprowadzony w sposób sprawny. I właściwie natychmiast ta nowo ukształtowana służba stała się nie tylko wydajna, ale przede wszystkim zaczęła przynosić Skarbowi Państwa dużo większe dochody, niż były do tamtego momentu.

Dziękuję za udział w tym wielkim sukcesie. Mam nadzieję, że w nowym systemie, gdy jest Krajowa Administracja Skarbowa – a w niej Służba Celno-Skarbowa, w której Panowie są funkcjonariuszami i na czele której w zasadzie w tej chwili będziecie stali w korpusie generałów Rzeczypospolitej – przede wszystkim właśnie dzięki jej funkcjonowaniu jesteśmy w stanie realizować wiele niezwykle potrzebnych w Polsce rozwiązań prospołecznych.

Myślę przede wszystkim o świadczeniach ze strony państwa dla rodzin wychowujących dzieci, takich jak 500+, 300+, czy wszystko inne, co możemy dzisiaj oferować w ramach sprawiedliwego podziału dóbr w społeczeństwie. Mam nadzieję, że zarówno Panowie, jak i Panów współpracownicy, podwładni wkładają dzisiaj jeszcze większe serce w swoją służbę, pracę, wiedząc, że środki, które pozyskują dla Skarbu Państwa, dla budżetu Rzeczypospolitej, są dystrybuowane rzeczywiście pomiędzy ludzi, że zwykły człowiek również korzysta z owoców, jakie państwu przynosi Panów służba.

Co tu wiele mówić – wszystkie podmioty, organa celno-skarbowe, od zarania dziejów stanowią dla każdego państwa fundament, są absolutnie najważniejszą ze służb. Dlatego że gdyby nie zbieranie ceł i podatków, państwo nie mogłoby funkcjonować.

Ogromnie dziękuję za tę rolę i – jak powiedziałem – gratuluję Panom z całego serca. I proszę o jeszcze z uwagi na młody wiek.

Dziękuję.

 

Komentarze

Co tu wiele mówić – wszystkie podmioty, organa celno-skarbowe, od zarania dziejów stanowią dla każdego państwa fundament, są absolutnie najważniejszą ze służb.


I dlatego mamy najgorsze warunki przechodzenia na emki, sufitowe lata policyjne których nie mają np. Strażacy, sop czy sw, dlatego po kilkunastu latach ludzie bez podpadek mają po kilka belek, i dlatego chcą nas skroić w porównaniu do in i nie dać pełnych 500 z modernizacji

Poznam miłego akowca z kamienicą, w ostateczności bezrobotnego z maybachem, w celu zostania obdarowanym...
 
Ogromnie dziękuję za tę rolę i – jak powiedziałem – gratuluję Panom z całego serca. I proszę o jeszcze z uwagi na młody wiek.

Choroba filipińska?
 
W drugiej turze chyba jednak trzeba będzie wybrać mniejsze zło :)

Katastrofalny poziom tego przemówienia, bełkot bez ładu i składu, całkowicie niemerytoryczny, pokazuje w jak głębokim poważaniu ma nas obecna władza. PAD po prostu rzucił jakieś hasełka "na odwal się", np. o zmniejszeniu biurokracji, czy jakichś rzekomych sukcesach KAS. Gdybym był na miejscu Panów Generałów to bym się spalił ze wstydu, że muszę brać udział w tak żenującym spektaklu.
 
Do góry