• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Prezydent podpisał ustawę budżetową na 2024 r., ale i skierował do TK

Prezydent Andrzej Duda zdecydował o podpisaniu ustawy budżetowej na 2024 r. i ustawy okołobudżetowej, i równocześnie skierował je w trybie kontroli następczej do Trybunału Konstytucyjnego. Powód to brak możliwości udziału w pracach Sejmu nad ustawami - Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Ustawa budżetowa zakłada, że dochody budżetu państwa wyniosą 682 mld zł, wydatki ok. 866 mld zł, a deficyt nie więcej niż 184 mld zł.

Czytaj więcej na Prawo.pl:
 
Prezydent Andrzej Duda zdecydował o podpisaniu ustawy budżetowej na 2024 r. i ustawy okołobudżetowej, i równocześnie skierował je w trybie kontroli następczej do Trybunału Konstytucyjnego. Powód to brak możliwości udziału w pracach Sejmu nad ustawami - Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Ustawa budżetowa zakłada, że dochody budżetu państwa wyniosą 682 mld zł, wydatki ok. 866 mld zł, a deficyt nie więcej niż 184 mld zł.

Czytaj więcej na Prawo.pl:
Czy pieniądze z uchwały modernizacyjnej będą dzielone w ten sam sposób co w tamtym roku czy tez znowu związki będą przez miesiąc debatować z dyrekcją?
 
Ostatnia edycja:
Pieniądze z uchwały modernizacyjnej na 2024 rok to w ogóle inny rodzaj podwyżek niż z przyjęcia budżetu. Nie myl pojęć. Gwarantuje ona średnio 499,60 zł. A jaki będzie ostatecznie jej podział zależy od kwestii porozumienia.

Z kolei, przyjęcie ustawy budżetowej gwarantuje Nam wzrost kwoty bazowej o 20%, czyli nowa kwota będzie wynosić 2332,57 zł. Kiedy? Prawdopodobnie od marca z wyrównaniem od stycznia.
 
Pieniądze z uchwały modernizacyjnej na 2024 rok to w ogóle inny rodzaj podwyżek niż z przyjęcia budżetu. Nie myl pojęć. Gwarantuje ona średnio 499,60 zł. A jaki będzie ostatecznie jej podział zależy od kwestii porozumienia.

Z kolei, przyjęcie ustawy budżetowej gwarantuje Nam wzrost kwoty bazowej o 20%, czyli nowa kwota będzie wynosić 2332,57 zł. Kiedy? Prawdopodobnie od marca z wyrównaniem od stycznia.
Nie mylę pojęć tylko pytam czy porozumienie dotyczące podziału środków z uchwały modernizacyjnej zawarte w 2023 roku dotyczy także kolejnych lat
 
Pieniądze z uchwały modernizacyjnej na 2024 rok to w ogóle inny rodzaj podwyżek niż z przyjęcia budżetu. Nie myl pojęć. Gwarantuje ona średnio 499,60 zł. A jaki będzie ostatecznie jej podział zależy od kwestii porozumienia.

Z kolei, przyjęcie ustawy budżetowej gwarantuje Nam wzrost kwoty bazowej o 20%, czyli nowa kwota będzie wynosić 2332,57 zł. Kiedy? Prawdopodobnie od marca z wyrównaniem od stycznia.

Do szkoły dziecko, do szkoły podstawowej, z tym marcem.

Co do wyrównania to co najwyżej w wiedzy, nie w przedmiocie wejścia w życie ustawy budżetowej i przepisów ja wprowadzających.
 
Moja wiedza opiera się na wpisach dzialaczy na forach NieignorujKAS i KAS to my. Mnie osobiście nie przeszkadzaloby aby podział odbył się wedlug ubiegłorocznych zasad.

Ja też bym chciał być młody, piękny i bogaty 🙂.

Dziecko, kto z kim przestaje, takim się staje.

Zmień działaczy albo szkołę. Ewentualnie dostawcę.
 
Ja też bym chciał być młody, piękny i bogaty 🙂.

Dziecko, kto z kim przestaje, takim się staje.

Zmień działaczy albo szkołę. Ewentualnie dostawcę.
Ulżyło Ci, lepiej się czujesz? Przedstaw konkretną propozycję podziału tych pieniędzy, bo, że potrafisz tylko atakować, to już wiem.
 
Ulżyło Ci, lepiej się czujesz? Przedstaw konkretną propozycję podziału tych pieniędzy, bo, że potrafisz tylko atakować, to już wiem.

Nie wprowadzaj Ty i Twoje zaplecze doradcze zamieszania w sprawie stanu prawnego dotyczącego wejścia w życie ustawy budżetowej 2024.

Tu nie ma nic do dywagowania.

Co do podziału środków modernizacyjnych, to się dowiesz we właściwym czasie.
 
Jak będziecie nowe zasady podziału ustalać to znowu na kasę poczekacie najmniej pół roku a po drodze może się wiele wydarzyc jak to dawniej za pelo było. Dyskutowali o podziale podwyżki do sierpnia i ustalili w końcu ale wypłacili tylko od 1 lipca zamiast od stycznia dać wyrównanie.
 
Nie wprowadzaj Ty i Twoje zaplecze doradcze zamieszania w sprawie stanu prawnego dotyczącego wejścia w życie ustawy budżetowej 2024.

Tu nie ma nic do dywagowania.

Co do podziału środków modernizacyjnych, to się dowiesz we właściwym czasie.
@echo przeczytaj jeszcze raz co napisałeś. Ustawa budzetowa została już wczoraj opublikowana. Więc o co Ci chodzi z tym terminemwejścia ustawy w życie ? Agata Jagodzińska już zapytała ludzi w jaki sposób chcą aby podzielona została kwota tegorocznej modernizacji. A czy utajnicie sposób podziału? Alternatywa też nic się nie dowie? O Solidarność nawet nie pytam. Ciebie z równowagi wyprowadza nawet zwykłe pytanie o podział środków które dotyczą i Ciebie i mnie.
 
Mnie juz nie dotyczą 😀.

I znowu w plecy 😀.

A z Agat to znam tylko przysłowiową, co to nogą zamiata 😀.
 
Ostatnia edycja:
Konsultacje w środowisku i stanowisko do podziału modernizacji to historia sprzed paru miesięcy.

Przypomnę, że sprawa była rozsyłana na jesieni i poszły do MF stanowiska ZZ.

Aktualnie czekamy na to jaką propozycję przedstawi MF, zaprezentujemy ją środowisku i będziemy się do tego odnosić.

A zatem to MF zwleka.

Reszta to gra pozorów.
 
Konsultacje w środowisku i stanowisko do podziału modernizacji to historia sprzed paru miesięcy.

Przypomnę, że sprawa była rozsyłana na jesieni i poszły do MF stanowiska ZZ.

Aktualnie czekamy na to jaką propozycję przedstawi MF, zaprezentujemy ją środowisku i będziemy się do tego odnosić.

A zatem to MF zwleka.

Reszta to gra pozorów.
A jakie jest stanowisko celnicy.pl w tej kwestii?
 
Back
Do góry