• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Premierze, czy POLSKI ŁAD miał rzeczywiście uderzyć w SM?

Związek Zawodowy Celnicy PL zwraca się z prośbą o odpowiedź na pytanie czy POLSKI ŁAD rzeczywiście miał uderzyć w służby mundurowe?
Zarówno w funkcjonariuszy w służbie jak i emerytów mundurowych!
 

Attachments

  • celnicy3-22-Premier POLSKI ŁAD.pdf
    188,5 KB · Wyświetleń: 813
Zapytanie do Pana Premiera, ok. Z informacją do "parlamentarzystów" to trochę późno...ktoś to przecież proponował, opiniował, procedował i PRZEGŁOSOWAŁ - fakt niezbity, mamy NOWE prawo ( tak na marginesie są istotne zmiany NIE TYLKO w podatkach). Niwelacja negatywnych skutków zmian w postaci
niższych wypłat może nastąpić WYŁĄCZNIE w drodze zmian/poprawek. pisząc wprost PODWYŻEK
wynagrodzeń, uposażeń, waloryzacji emerytur itp. Czas pokaże prawdziwe oblicze zmian.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów(y) i zalecam profilaktyczne zaciskanie pasa:poop:
 
Ostatnia edycja:

 
Ostatnia edycja:
IMG-20220106-WA0022.jpg
 
Podczas obrad senackiej komisji budżetu i finansów publicznych nad nowelizacją ustawy podatkowej o obniżkę emerytur został zapytany wiceminister finansów Jan Sarnowski. Dokładnie został zapytany, dlaczego emeryci z długim stażem nie dostali ulgi takiej, jaką dostali pracownicy zatrudnieni na etacie (tzw. ulga dla klasy średniej).
„W przypadku emerytów mamy do czynienia z inną konstrukcją klina podatkowego. Oni tak długo, jak nie pracują równolegle do osiągania emerytur, po prostu nie płacą składek emerytalnych – zaczął swoją wypowiedź wiceminister i dodał: – Przełożenie na nich ulgi dla klasy średniej wymagałoby konieczności stworzenia oddzielnego algorytmu i również podjęcia pewnych założeń, które stworzyłoby ten złożony system jeszcze bardziej trudnym i skomplikowanym. Tak, że biorąc pod uwagę fakt, że już w tej chwili 90,4 proc. emerytów na tych zmianach skorzysta, nie podjęliśmy się tego, no bardzo trudnego ćwiczenia."
 
Podczas obrad senackiej komisji budżetu i finansów publicznych nad nowelizacją ustawy podatkowej o obniżkę emerytur został zapytany wiceminister finansów Jan Sarnowski. Dokładnie został zapytany, dlaczego emeryci z długim stażem nie dostali ulgi takiej, jaką dostali pracownicy zatrudnieni na etacie (tzw. ulga dla klasy średniej).
„W przypadku emerytów mamy do czynienia z inną konstrukcją klina podatkowego. Oni tak długo, jak nie pracują równolegle do osiągania emerytur, po prostu nie płacą składek emerytalnych – zaczął swoją wypowiedź wiceminister i dodał: – Przełożenie na nich ulgi dla klasy średniej wymagałoby konieczności stworzenia oddzielnego algorytmu i również podjęcia pewnych założeń, które stworzyłoby ten złożony system jeszcze bardziej trudnym i skomplikowanym. Tak, że biorąc pod uwagę fakt, że już w tej chwili 90,4 proc. emerytów na tych zmianach skorzysta, nie podjęliśmy się tego, no bardzo trudnego ćwiczenia."
Więc prawdopodobnie te 10% emerytów tj. około 800.000 osób już wie jak zagłosować w najbliższych wyborach.
ps. a wraz z rodzinami to całkiem spore grono wyborców.
 
Tak zastanawiam się czy w tym ministerstwie w przeważającej większości nie pracują ludzie ociężali umysłowo, no tak z tego wynika. Chciałem tylko zauważyć, że mundurowi też nie płacą składki emerytalnej.
Stefan nie bądź naiwny, kasy nie ma i nie będzie, chyba że zostaną zmuszeni do dodruku. Stąd mega idiotyczne wywody dlaczego emerytom nie można zastosować ulgi dla klasy średniej. Taki mamy klimat, że emeryci mają zasponsorować podwyżki swoim kolegom i koleżankom. Zaczyna się dzielenie włosa na czworo. Tylko jest obawa, że skoro to raz przeszło bez sprzeciwu, może dojść do ponowienia strzyżenia ''bogatszych'' na rzecz liczniejszych biedniejszych i to nie koniecznie tylko może dotyczyć emerytów i rencistów.
Nie zrozumiałeś mnie chciałem tylko zwrócić uwagę, że mundurowi też nie płacą składek emerytalnych, więc ich wyliczenia ulgi tak samo chyba się liczy jak dla emerytów. Nie znam się na podatkach ale tak na zdrowy rozum. Wyliczenia dla emerytów powinny być tak samo trudne jak dla mundurowych
 
Ostatnia edycja:
Tak zastanawiam się czy w tym ministerstwie w przeważającej większości nie pracują ludzie ociężali umysłowo, no tak z tego wynika. Chciałem tylko zauważyć, że mundurowi też nie płacą składki emerytalnej.
Stefan nie bądź naiwny, kasy nie ma i nie będzie, chyba że zostaną zmuszeni do dodruku. Stąd mega idiotyczne wywody dlaczego emerytom nie można zastosować ulgi dla klasy średniej. Taki mamy klimat, że emeryci mają zasponsorować podwyżki swoim kolegom i koleżankom. Zaczyna się dzielenie włosa na czworo. Tylko jest obawa, że skoro to raz przeszło bez sprzeciwu, może dojść do ponowienia strzyżenia ''bogatszych'' na rzecz liczniejszych biedniejszych i to nie koniecznie tylko może dotyczyć emerytów i rencistów.
 
Odpowiadam: przeczytałem to rozporządzenie i nawet ten słynny mem o polskim ładzie to przy tym pikuś - konia z rzędem albo z rządem temu, kto to zrozumie bez rozrysowania na duuuuuużej kartce papieru...
 
Czy tylko ja mam coś z głową?
Przecież to rozporządzenie nic nie ma do naszego stanu faktycznego, nadal funkcjonariusze są ograbieni, tyle tylko, że dowiemy się o skali obniżenia wynagrodzenia najwcześniej po otrzymaniu PIT-11.
Czyli nadal nic nie zrobili w naszej sprawie.👿👿👿
Niech ktoś wyprowadzi mnie z błędu...
 
Ostatnia edycja:
Bajzel z podatkami zrobił się niemiłosierny.
Nawet przy tym nowym rozporządzeniu mogą się pojawić problemy np przy wypłacie trzynastek, kiedy część z nas przekroczy to 12800 zł w miesiącu i ulgi za ten miesiąc nie będzie (chociaż będzie do odzyskania przy rocznym rozliczeniu)
Nie sądzę żeby uznali, że skoro 13stka była za 2021r to powinna być opodatkowana na zasadach z 2021r., taka interpretacja była tylko raz kiedy postanowili zapi...lić nam składki na ZUS w 2018r.
 
Back
Do góry