• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Premier potwierdził podwyżki w budżetówce i wszystko jest tak jak powinno w KAS.

1702994855447.jpeg

Oby odbyło się wszystko zgodnie z Porozumieniem z 21.09.2022 r.
Edycja - Opublikowano już projekt budżetu na stronie Sejmu i wszystko jest tak jak być powinno. Jest modernizacja ponad wzrost kwot bazowych w KSC i dla FSCS o 20%.
 
Ostatnia edycja:
Z treści projektu ustawy wynika, że kwota bazowa dla nas wzrasta do 2072,10 zł, czyli wzrasta o ok 6.6%.
Nie czytałem całego projektu i załączników. Gdzieś tam pewnie jest ukryte pozostałe 13,4% podwyżki.
Przepraszam za zamieszanie - to stary, jeszcze pisowski projekt jest.
 
Ostatnia edycja:
Ja jestem prosty człowiek i tak to rozumiem: Tusk obiecał, że da 20% podwyżki, PIS już nam zapewnił w projekcie ustawy budżetowej 6,6% bazowej + 5,7% na fundusz wynagrodzeń + uchwała modernizacyjna. Czyli w nowym projekcie powinno być 26,6% bazowej + 5,7% na funduszu wynagrodzeń + uchwała modernizacyjna. Chyba dobrze zrozumiałem obietnice przedwyborcze?
 
Super info wpłynęło.
Kwoty bazowe w projekcie budżetu na 2024 wyższe równo o 20%. Ponadto modernizacja zapisana w projekcie bez zmian, tak jak przewiduje nasze Porozumienie z 21.09.2022r.
podwyżka ma być zrealizowana przez wzrost kwot bazowych o 20 %? Jakoś nie wierzę.


ps

przepraszam za bycie niedowiarkiem

2) kwoty bazowe dla:


e) funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej – w wysokości 2 332,57 zł;
 
Ja jestem prosty człowiek i tak to rozumiem: Tusk obiecał, że da 20% podwyżki, PIS już nam zapewnił w projekcie ustawy budżetowej 6,6% bazowej + 5,7% na fundusz wynagrodzeń + uchwała modernizacyjna. Czyli w nowym projekcie powinno być 26,6% bazowej + 5,7% na funduszu wynagrodzeń + uchwała modernizacyjna. Chyba dobrze zrozumiałem obietnice przedwyborcze?
Ha ha ha , to ile nam wyszło tej podwyżki ?! A skąd oni tyle wezmą ? Glapiński pożyczy ? :) PS. Nie sumowałbym 20% Tuska i 6,6 % PiS. I jeszcze jakieś 5,7 % ? Grubo...
 
Życzę wszystkim obecnym i odchodzącym do końca lutego na em fSCS aby ta kB byla od 01.01., nie ważne czy z wyrownaniem czy wypłacona już w styczniu (mało realne).
By nie było powtórki art. 41
 
Super info wpłynęło.
Kwoty bazowe w projekcie budżetu na 2024 wyższe równo o 20%. Ponadto modernizacja zapisana w projekcie bez zmian, tak jak przewiduje nasze Porozumienie z 21.09.2022r.
To oczywiście super wiadomość dla SCS, trzymam kciuki oby tak zostało.
W imieniu emerytów z lutego 2023, proszę ZZ o dalszą walkę dotyczącą drugiego ważnego postulatu jaki został zawarty w piśmie FZZ SM do Pana Premiera w dniu 13 grudnia br.
Chodzi oczywiście o naprawienie tego, co odebrano nam przez art. 41 ustawy z dnia 1 grudnia 2022 roku o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2023.
W tej sprawie wystosowano setki pozwów, które można by zakończyć przez uregulowanie sprawy ustawowo. Prace nad obecnym budżetem, to najlepszy moment.
Oczywiście, trzeba też pilnować obecny rząd, żeby nie powielił tego błędu w ustawie okołobudżetowej na 2024.
 
Ha ha ha , to ile nam wyszło tej podwyżki ?! A skąd oni tyle wezmą ? Glapiński pożyczy ? :) PS. Nie sumowałbym 20% Tuska i 6,6 % PiS. I jeszcze jakieś 5,7 % ? Grubo...
Żeby tylko nie kazało się że mamy podwyżkę ale nie ma żadnych nagród kwartalnych wtedy ostatecznie wyszlibyśmy na 0 (roczna kwota z podwyżki równałaby się mniej więcej sumie wszystkich nagród kwartalnych) a jeśli jeszcze wróci stary próg podatkowy 19% to niestety będziemy znowu w plecy
 
Back
Do góry