• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Premier blokada środków

Pan Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów



Szanowny Panie Premierze.



Zarząd Główny Związku Zawodowego CELNICY PL uprzejmie Pana Premiera informuje, że informacja o częściowej blokadzie środków finansowych w Krajowej Administracji Skarbowej wpłynęła bardzo demotywująco na pracowników i funkcjonariuszy.

Od kilku miesięcy na organizowanych spotkaniach w RDS byliśmy informowani że, redukcje etatów oraz zmiany wynagrodzeń/uposażeń w jednostkach terenowych KAS nie będą miały miejsca! Ostatnie decyzje w tej sprawie były podejmowane w KPRM, w związku z powyższym zaistniała sytuacja związana z blokadą środków finansowych przez Ministra Finansów w Krajowej Administracji Skarbowej, była dla środowiska zawodowego ogromnym szokiem.

Odebrane to zostało jako kolejny przejaw dyskryminacji, gdyż otrzymujemy już od kilku dni informacje, na razie co prawda nieoficjalne, że w innych formacjach mundurowych środki są odblokowane i są wypłacane nagrody i inne dodatki.

Brak blokady środków finansowych przez Ministra Finansów na wynagrodzenia i uposażenia w innych formacjach mundurowych wynika z pewnością z troski i oceny przez Pana Premiera i Ministra SWiA zaangażowania funkcjonariuszy w walkę z COVID-19 podczas wykonywania obowiązków służbowych sensu largo.

Przedstawiciele naszego Związku Zawodowego usłyszeli od Dyrektorów Departamentów Ministerstwa Finansów, że w KAS uruchomiono procedury, mające na celu zamrożenie środków:

- na nagrody z 3% odpisu za IV kwartał 2020 roku oraz całkowite zamrożenie tych środków na rok 2021,

- na oszczędności na DWR i pozostałych oszczędności na funduszu płac,

Jednocześnie przedstawiciele Ministerstwa Finansów zgłosili zastrzeżenie, że wprawdzie ww. procedura na razie została uruchomiona lecz nie jest to fakt przesądzony, ale jeżeli te słowa Dyrektorów Departamentów MF się potwierdzą, to będzie to oznaczało, że przeciwnie do innych formacji Pan Premier i Minister Finansów oraz Szef KAS nie doceniają zaangażowania pracowników i funkcjonariuszy KAS w walce z COVID-19 przy realizacji ustawowych, zadań, bo jak inaczej wytłumaczyć zamrożenie w jednej formacji i odblokowanie w innej?

Panie Premierze.

Apelujemy do Pana Premiera o równe traktowanie. Nie rozumiemy dlaczego jesteśmy gorzej traktowani, skoro tak samo sumiennie i z pełnym zaangażowaniem realizujemy zadania na tzw. pierwszej linii w walce z COVID-19?


Do wiadomości:

Minister Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej



Z Poważaniem:

Przewodniczący

ZZ Celnicy PL

Sławomir Siwy
 
naklejka-dbaj-o-zdrowie_53396.png
 
Dogadamy się z Sylwkiem. Pociągnę na l4 do emki😉
Jak ja. 30 lat w tym syfie. Teraz przewietrzyłem głowę. Zawsze wyrywanie siłowo tego, co nam się należy i należało. A teraz nie mam złudzeń. Po dłuższym odpoczynku i poczytaniu wpisów na forum (wcześniej nie było kiedy, bo praca, mierniki wyników, sprawozdania na wczoraj, bo jakiemuś Pomysłowemu Dobromirowi z ministerstwa fajansu kuleczka po głowie skakała i się koncepcja urodziła na nowe sprawozdanie), widzę ignorancję w stosunku do Naszej Służby. Owszem przyznali Nam emki po Naszej ogromniej pracy, determinacji i ogromnemu zaangażowaniu niektórych z Nas. Ale zobaczcie jak Nas traktują. Jesteśmy piątym kołem u wozu. Zawsze pomijani we wszystkim. Ja czuję się jak gorszy sort.
 
Jak ja. 30 lat w tym syfie. Teraz przewietrzyłem głowę. Zawsze wyrywanie siłowo tego, co nam się należy i należało. A teraz nie mam złudzeń. Po dłuższym odpoczynku i poczytaniu wpisów na forum (wcześniej nie było kiedy, bo praca, mierniki wyników, sprawozdania na wczoraj, bo jakiemuś Pomysłowemu Dobromirowi z ministerstwa fajansu kuleczka po głowie skakała i się koncepcja urodziła na nowe sprawozdanie), widzę ignorancję w stosunku do Naszej Służby. Owszem przyznali Nam emki po Naszej ogromniej pracy, determinacji i ogromnemu zaangażowaniu niektórych z Nas. Ale zobaczcie jak Nas traktują. Jesteśmy piątym kołem u wozu. Zawsze pomijani we wszystkim. Ja czuję się jak gorszy sort.
Sądzę, że to "staruszki" odchodzące na emerytury powinny dać przykład "młodzieży".
Pora wyrwać MF i spółkę z błogiego snu i wyruszyć w "ostatni bój"..
Leczeniu powinni poddać się wszyscy, którym leży na sercu dobro służby. Krótko jestem forumowiczem, ale
"w dawnych" czasach znałem Celników "Walczaków" z uporem i determinacją dążących (jak piszesz)
do wymuszenia szacunku i godziwej zapłaty....Mam nadzieję, że Ci co pozostali wezmą z nich przykład.
To ostatni moment....potem już tylko "kolana i podłoga".
P.s. Wbrew pozorom spora część "skarbowców" jest za "mocnym" sygnałem.
Na ten moment trzeba zadbać o zdrowie:cool:
 
Sądzę, że to "staruszki" odchodzące na emerytury powinny dać przykład "młodzieży".
Pora wyrwać MF i spółkę z błogiego snu i wyruszyć w "ostatni bój"..
Leczeniu powinni poddać się wszyscy, którym leży na sercu dobro służby. Krótko jestem forumowiczem, ale
"w dawnych" czasach znałem Celników "Walczaków" z uporem i determinacją dążących (jak piszesz)
do wymuszenia szacunku i godziwej zapłaty....Mam nadzieję, że Ci co pozostali wezmą z nich przykład.
To ostatni moment....potem już tylko "kolana i podłoga".
P.s. Wbrew pozorom spora część "skarbowców" jest za "mocnym" sygnałem.
Na ten moment trzeba zadbać o zdrowie:cool:
Słusznie prawisz! Odchodzący na emeryturę, muszą jej przecież dożyć ...
 
Czytam gazety , portale spolecznosciowe, wszędzie pełno
Informacji o niezgadzaniu się skarbowcow na zabranie
Premii - szykują się do akcji protestacyjnej .
Mija kolejnych kilka dni i ........
 
Czytam gazety , portale spolecznosciowe, wszędzie pełno
Informacji o niezgadzaniu się skarbowcow na zabranie
Premii - szykują się do akcji protestacyjnej .
Mija kolejnych kilka dni i ........
No, nie jest tak źle..., część robaczków "świętojańskich" oświetla drogę. Trzeba po prostu "zablokować"
infolinię "zdrowotną"...w końcu nerwy MF też nie są ze stali...Dawid też pokonał Goliata....(y)
Uważam, że test "infolini" powinien być we wtorek, środę...(niektórzy mogą się jutro nie dodzwonić),
W Wigilię wedle uznania....Czy ktoś jest "zbyteczny" jako pomoc domowa:unsure:
A od 28-go "poparcie dla kwarantanny narodowej"....
Trzeba się stosować do zaleceń. Zostań w domu, zadbaj o zdrowie🤒
 
Jak ja. 30 lat w tym syfie. Teraz przewietrzyłem głowę. Zawsze wyrywanie siłowo tego, co nam się należy i należało. A teraz nie mam złudzeń. Po dłuższym odpoczynku i poczytaniu wpisów na forum (wcześniej nie było kiedy, bo praca, mierniki wyników, sprawozdania na wczoraj, bo jakiemuś Pomysłowemu Dobromirowi z ministerstwa fajansu kuleczka po głowie skakała i się koncepcja urodziła na nowe sprawozdanie), widzę ignorancję w stosunku do Naszej Służby. Owszem przyznali Nam emki po Naszej ogromniej pracy, determinacji i ogromnemu zaangażowaniu niektórych z Nas. Ale zobaczcie jak Nas traktują. Jesteśmy piątym kołem u wozu. Zawsze pomijani we wszystkim. Ja czuję się jak gorszy sort.

Jak można blokować premie za dorabianie budżetu .?.
Należy się kara szefom tego bajzla. Chyba że zrozumie
swój błąd i przeprosi ....................
 
Back
Do góry