• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Premia IV kwartał 2019

Proszę bardzo droga wolna, przejedziesz wszystkie testy i popracujesz trochę na pasach to wtedy porozmawiamy.
Chłopcze młody ja smród na pasach wąchałem jak jeszcze nie wiedziałeś jakim bytem jesteś.

1576745151158.jpeg
 
Jak sobie policzysz, jaki jest procentowy stosunek liczby funkcjonariuszy do liczby pracowników cywilnych, to twój zdrowy rozum to ogarnie, czy nie?
Co ma piernik do wiatraka ? Zrozumiałaś w ogóle co napisałem ?

Myślę kolego, że powinieneś zajrzeć do ustawy o Straży Granicznej, o KAS, do ustaw o Służbie Celnej, a nawet do Prawa Celnego, i poczytać co należy do zadań tych poszczególnych służb. Wtedy byś się zorientował, że włączenie SCS do SG nie jest możliwe i nigdy nie nastąpi.
Myślę że powinnaś się zorientować jak to wygląda w innych krajach gdzie takie rozwiązanie doskonale funkcjonuje np. USA.
 
Jak sobie policzysz, jaki jest procentowy stosunek liczby funkcjonariuszy do liczby pracowników cywilnych, to twój zdrowy rozum to ogarnie, czy nie?

5 do 1

W izbie gdzie jest 5000 cywili i 1000 funków 1000 zł więcej dla cywila daje 5mln łącznie, 1000 więcej dla funka daje 1mln

Izba olsztyn

Cywil ponad 2000, funk 1000

Jeśli cywili jest 5000 a funków 1000, to dla cywili 10 mln a dla funków 1mln

Gdyby dołożyć funkom żeby też mieli 2000 na głowę trzeba by dołożyć 1 mln

Czyli niecałe 10% kwoty premii w ias
 
Może ktoś mądrzejszy mi to wytłumaczy - jeśli to są pieniądze zaoszczędzone na etatach - bo skoro z tej puli są płatne nadgodziny, to dlaczego to się nazywa "nagroda" i ma mieć charakter motywacyjny....

Ja bym to raczej określił "dodatkiem za pracę za nieobecnych" - w szerokim słowa znaczeniu.
A charakter motywacyjny do mnie nie przemawia. Uważam że jest niewspółmiernie niski do zaangażowania wielu moich "znajomych z pracy" :)

ps. ale przynajmniej nie podają do publicznej wiadomości pełnej listy nagród - nic mnie tak nie wkurzało jak czytanie ile to ktoś dostał za "reprezentację służby" na lokalnym święcie snopka.... albo za "propagowanie właściwych postaw w społeczeństwie"... - jak by co, mam jeszcze gdzieś te listy z ubiegłych lat - fajnie teraz sobie je poczytać i posłuchać, jak te same osoby żalą się, jak to ciężko było :) - ot takie drobne złośliwostki dnia codziennego - niby niewiele, a cieszy :)
 
No niestety jak widać Wawa rządzi się swoimi prawami. I jak tu porównać IAS Wawa z IAS w Lublinie ?

Funkcjonariusze 749 zł na etat, KSC - 1 069 zł na etat

Mają rozmach ...
 
ale w Warszawie jak wynika z wpisów, to funkcjonariusze - około 2000 zł brutto, a cywile 3750 zł brutto,
to chyba nie bliżej koryta......
 
Wszystko zależy od polityki płacowej i sposobu dysponowania środkami przez DIAS-ów.
Pilnujmy podziałów we własnych izbach. Izba mazowiecka nie zabiera małopolskiej czy innej. Jak pamiętacie były też wysokie premie dla f-szy w jednej IAS - 10tys. Nawet przy podwyżkach każdy dyrektor robi po swojemu. Nie zazdroszczę warszawiakom wyższych premii, bardziej mnie dziwi, że są tam jeszcze chętni w naborach. Policjanci mają dodatek stołeczny, żeby troche zrekompensowac wyższe koszty utrzymania (głównie koszty mieszkania: wynajmu lub kupna).

Można jednak sprawdzić, jakie nagrody przyznała sobie kadra. Jeśli niskie premie dla funkcjonariuszy ida w parze z wysokimi premiami za oszczędności dla dyrekcji, to warto to nagłośnić.
 
Co ma piernik do wiatraka ? Zrozumiałaś w ogóle co napisałem ?


Myślę że powinnaś się zorientować jak to wygląda w innych krajach gdzie takie rozwiązanie doskonale funkcjonuje np. USA.
Tak dla przypomnienia ustawy o Służbie Celnej dawno utraciły moc obowiązującą jest ustawa o KAS.
 
Może ktoś mądrzejszy mi to wytłumaczy - jeśli to są pieniądze zaoszczędzone na etatach - bo skoro z tej puli są płatne nadgodziny, to dlaczego to się nazywa "nagroda" i ma mieć charakter motywacyjny....

tłumaczenie że nadgodziny z kwartałów I, II i III mogą pomniejszać nagrody może być prawdziwe bo pismo o wypłatę przychodzi przed rozdaniem nagród.

ale....

wnioski o Nadgodziny za Kwartał IV są DOPIERO w styczniu więc nie ma jeszcze informacji o skali wypłat, oraz jakiej kolwiek informacji o możliwości wypłacania nadgodzin!!. Teoria o Pomnijeszaniu nagród grudniowych przez nadgodziny za IV kw. to bzdura bo wypłaty i wnioski będą dopiero koło 10 stycznia!!!
 
Poniżej wklejam tekst pisma ZOI Olsztyn do Szefa KAS, jakie wystosowano w związku z podziałem nagród.
Wyprzedzając pytania pracowników, uprzejmie informuję, że ZG wnioskuje o włączenie Waszych dodatków kontrolerskich do wynagrodzeń bez najmniejszego uszczerbku dla Waszej płacy i podwyżek sensu largo.
Wątpliwości pracowników z innych IAS, gdzie funkcjonariusze mają więcej np. Rzeszów czy Poznań są przez nas uwzględniane i ZG ZZ Celnicy PL od dawna wnioskuje o wyrównanie nagród w każdą stronę. Chodzi o to by nikomu nic nie odbierać z poszczególnych paragrafów, a dodać w celu wyrównania dysproporcji. MF ma takie możliwości z różnych źródeł i poza pragrafami płacowymi poszczególnych kategorii.

W dniu 13.12 2019r. w Izbie Administracji Skarbowej w Olsztynie wypłacono nagrody za IV kwartał 2019r., w średniej wysokości:

Korpus Służby Cywilnej -2 156 zł

pracownicy spoza korpusu służby cywilnej – 1 293 zł

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej 1 086 zł

Zakładowa Organizacja Izbowa Związku Zawodowego Celnicy PL w Izbie Administracji Skarbowej w Olsztynie w imieniu funkcjonariuszy Służby Celno – Skarbowej w IAS w Olsztynie sprzeciwia się tak ogromnej dysproporcji w wysokości przyznanych nagród pomiędzy koleżankami i kolegami z korpusu służby cywilnej a funkcjonariuszami ( o 100 %) i zwracamy się z prośbą o pochylenie się nad tym problemem. Warmińsko–Mazurscy celnicy otrzymali jedne z najniższych nagród w Polsce – funkcjonariusze odpowiedzialni za strategiczny obszar tj. granicę z Federacją Rosyjską.

Nie przyjmujemy do wiadomości próby tłumaczenia się dodatkowymi wydatkami związanymi z wypłatą nadgodzin czy dodatków kontrolerskich. Funkcjonariusze nie powinni być obciążani negatywnymi skutkami reformy KAS w 2017 r. m.in. poprzez niedoszacowanie etatów funkcjonariuszy co do dzisiaj skutkuje kilkudziesięcioma wakatami, a to powoduję potrzebę służby w godzinach nadliczbowych często również wykonując pracę na kilku stanowiskach jednocześnie.

To właśnie Pan w 2018 r. wizytując IAS w Olsztynie stwierdził, że Szef KAS dostrzega , że zbyt małe środki są przeznaczane na dodatki kontrolerskie i w 2019 r. ta sytuacja znacznie się poprawi. Jednak nie dotrzymał Pan słowa. Do dzisiaj wielu funkcjonariuszy otrzymuję dodatki kontrolerskie w upokarzającej kwocie 50 zł, a byli pracownicy UKS obecnie pracownicy komórek CKK otrzymują fikcyjne dodatki kontrolerskie gdyż ich część wynagrodzenia , które otrzymywali przed reformą KAS jedynie „nazwano” dodatkiem kontrolerskim. Doceniamy starania Dyrektora IAS w Olsztynie dot. regulacji dodatków kontrolerskich ze środków własnych ale nie może to być kosztem obniżania nagród wszystkim funkcjonariuszom.

W piśmie DC10.8816.17.2019 z dn. 27.11.2019r. skierowanym do wszystkich Dyrektorów IAS i Naczelników UCS, Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, Pan Tomasz Słaboszowski wysoko oceniając działania w obszarze odprawowym zwrócił się z prośbą o uwzględnienie tego przy okazji grudniowego podziału nagród. Skutek jest taki, że Funkcjonariusze Celno-Skarbowi w IAS w Olsztynie otrzymali najniższe grudniowe nagrody od lat.

Na stronie intranetowej IAS w Olsztynie można przeczytać o ostatnich sukcesach Warmińsko-Mazurskich celników np. o zatrzymaniu w OC Gołdapi tysiąca opakowań produktów leczniczych o działaniu poprawiającym kondycję fizyczną i psychiczną organizmu, o udaremnieniu rekordowego przemytu papierosów w ilości 149 tyś sztuk w OC Grzechotki, o zatrzymaniu na polecenie Prokuratury Okręgowej w Elblągu przez funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie mężczyzny odpowiedzialnego za powstanie wielomilionowych uszczupleń Skarbu Państwa, o zatrzymaniu przez funkcjonariuszy KAS z Elbląga podrobionej odzieży i perfum oznaczonymi znakami towarowymi znanych światowych marek, o zatrzymaniu 33 kg tytoniu krajanki oraz suszu tytoniowego przez funkcjonariuszy KAS z Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie czy o udaremnieniu przemytu 9 kg bursztynu w OC Bezledy. W podziękowaniu za niewątpliwe sukcesy Warmińsko-Mazurscy celnicy otrzymali nagrody niższe nawet od zatrudnionych w IAS w Olsztynie np. konserwatorów, którym niewątpliwie również się należą.

Całkowicie niezrozumiałe jest dla nas, że Warmińsko-Mazurscy jak i Lubelscy celnicy odpowiedzialni nie tylko za ochronę granicy Rzeczpospolitej Polskiej, ale także zewnętrznej granicy Unii Europejskiej otrzymali najniższe nagrody od wielu lat.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o naprawę tych nieprawidłowości w celu zminimalizowania tych dysproporcji w wysokości nagród.
 
Back
Do góry