• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

"Prawdziwe Narcos w Polsce". Udaremniono przemyt dwóch ton kokainy z Kolumbii

Tak się odziera Służbę z jej tożsamości:
Przemyt został udaremniony w wyniku działań Krajowej Administracji Skarbowej i Centralnego Biura Śledczego Policji. Kokaina prawdopodobnie miała być rozprowadzona na terytorium Unii Europejskiej.
4 grudnia policjanci CBŚP i KAS w wynajętym domu zatrzymali siedmiu mężczyzn.
Przy ujawnieniu przez funkcjonariuszy KAS na terenie gdyńskiego portu kluczową rolę odegrały analiza ryzyka oraz mobilne urządzenia skanujące.

A premier mówił tak:

Uratowaliśmy od łez, tragedii, od złamanych życiorysów i od śmierci nie tylko wielu Polaków, ale również wielu Europejczyków, ponieważ przemyt dotyczył około 2 mld zł wartości, a w tonach to około 2 ton kokainy, narkotyków, które były w specjalny sposób, poprzez specjalne mechanizmy przemytnicze, przemycane z Kolumbii. Udaremnione zostało to poprzez bardzo skuteczne działania Krajowej Administracji Skarbowej i Centralnego Biura Śledczego Policji.
  • Jestem bardzo wdzięczny funkcjonariuszom CBŚP i wszystkim pracownikom Krajowej Administracji Skarbowej, Ministerstwa Finansów, którzy działając w tak profesjonalny sposób, wyjątkowo sprawnie (...) zdekonspirowali, ujawnili, uchwycili tę grupę przestępczą.
  • Międzynarodowe grupy przestępcze należą niestety do najlepiej zorganizowanych grup przestępczych, więc profesjonalizm pracowników Krajowej Administracji Skarbowej, Policji i Centralnego Biura Śledczego Policji jest tym większy i tym bardziej mogę powiedzieć: możemy spać spokojnie, ponieważ państwo jest silne i sprawne wobec silnych i sprawnych przestępców i grup przestępczych, a wyrozumiałe wobec słabszych
Słowa nikt nie wspomniał o Funkcjonariuszach Służby Celno-Skarbowej. Jakoś ta celno nie może chyba przejść przez gardło rządzacym. Mało tego dowiedziałem się, że pracownicy skarbówki nie tylko mogą w ramach protestu zablokować granice, ale także siedzą na rentgenach na bazie konternerowej ...
 
Hmm ... osiągnięcie prawdziwie spektakularne!

Aż trudno uwierzyć, że w Polsce można udaremnić tak "wartościowy" przemyt, który
z całą pewnością był zabezpieczony przed wykryciem na wszelkie, możliwe sposoby.

Przy czymś tak znaczącym, pytanie "dlaczego to możliwe?" jest absolutnie oczywiste.
Stanowczo gorzej wygląda kwestia odpowiedzi! Nie wiedzieć czemu, mnie od razu
taka przyszła do głowy:
- pewnie dlatego, że "świstak" nie siedzi i zdążył odwinąć jakieś sreberko ...
 
Tak się odziera Służbę z jej tożsamości:
...
Słowa nikt nie wspomniał o Funkcjonariuszach Służby Celno-Skarbowej. Jakoś ta celno nie może chyba przejść przez gardło rządzacym...
wiesz michal81, stanowczo przeceniasz wiedzę rządzących, w tym Premiera. Zakładasz, że on wie kto "wchodzi w skład KAS". Byłbym skłonnym założyć się, że ta wiedza jest co najmniej niepełna.

Ja zwróciłbym uwagę na inną rzecz. Zastanawiam jakim człowiekiem trzeba być by tak ochoczo pojawić się w światłach jupiterów zapalonych przez naszych kolegów, kiedy na co dzień wykazuje się brak zainteresowania warunkami naszej pracy a nawet nas sekuje. Jakimi wartościami trzeba się kierować by znaleźć czas na podpięcie się pod sukces jakichś ludzi, w sytuacji kiedy nie znalazło się go na podpisanie rozporządzenia pozwalającego tym ludziom otrzymywać wyższe emerytury.
Brak empatii, brak honoru, brak szacunku, cynizm - takie określenia przychodzą mi do głowy.

Chcę wierzyć, że stojący obok Premiera SKAS zdobył się na odwagę i znalazł chwilę by wspomnieć Premierowi o braku rozporządzenia. Lepszą okazję, by zainteresować Premiera sprawą, trudno nawet sobie wymarzyć.

ps sorry, że taki monotematyczny się zrobiłem ...
 
Back
Do góry