• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Poparcie protestu skarbowości

Pracownicy KAS, CIRF

Funkcjonariusze SCS



Koleżanki i Koledzy!



Związek Zawodowy Celnicy PL popiera wszelkie działania protestacyjne, które są zgodne z ustawą o KAS i ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

Próba porozumienia z kierownictwem KAS wyczerpała się. Próbowaliśmy naprawdę długo, ale nie ma niestety woli porozumienia po stronie kierownictwa KAS. Jest wręcz unikanie spotkań i realnego dialogu.

Pracownicy KAS już zadeklarowali podjęcie protestu w dniach od 25.04 do 02.05 maja, który polega na korzystaniu z przysługujących przerw w godz. od 12.00 do 12.15 w ww. okresie.

ZZ Celnicy PL także już 14.04.2022 roku poinformował Parlament RP, KPRM i SKAS o doprowadzeniu przez kierownictwo KAS do sytuacji, w której ogłoszenie akcji protestacyjnej jest nieuniknione. Jesteśmy do tego przygotowani i o ile w najbliższym czasie nie będzie porozumienia, ogłosimy akcję protestacyjną.

Miejmy jednak na uwadze, że jak w każdym proteście, najważniejsze jest zaangażowanie ogółu środowiska.


W tej sytuacji ZZ Celnicy PL popiera także protest jaki ogłosiły inne związki zawodowe.



Z Pozdrowieniem:

Przewodniczący

ZZ Celnicy PL

Sławomir Siwy
 

Attachments

  • celnicy36-22-poparcie protestu innych ZZ.docx
    56,3 KB · Wyświetleń: 302
Jaki protest oni teraz robią? Przecież pracownicy urzędów skarbowych protestują już od 2 lub nawet 3 lat. Co łatwo sprawdzić np. przy składaniu jakiś pitów. Przy wejściu do urzędu jest tylko jakiś cieć i nikogo nie wpuszcza do środka, dokumenty każe wrzucić do jakiegoś kartonu, bez potwierdzenia i bez sprawdzenia. Dziadostwo i nic więcej, jak zgubią kwity kto będzie winien jak nie obywatel.
 
Jaki protest oni teraz robią? Przecież pracownicy urzędów skarbowych protestują już od 2 lub nawet 3 lat. Co łatwo sprawdzić np. przy składaniu jakiś pitów. Przy wejściu do urzędu jest tylko jakiś cieć i nikogo nie wpuszcza do środka, dokumenty każe wrzucić do jakiegoś kartonu, bez potwierdzenia i bez sprawdzenia. Dziadostwo i nic więcej, jak zgubią kwity kto będzie winien jak nie obywatel.
Panie Przewodniczący...takie wpisy to typowy TROOLIZM i dlatego proszę o BANA dla stefana na czas planowanego protestu. P.s. STEFAN- KIEDY BYŁEŚ w urzędzie ??? Daj sobie na wstrzymanie !!! Tym razem NIE pozdrawiam. :mad:
 
Ostatnia edycja:
@Stary Misio ja na swoją podwyżkę zapracowałem sam, nikt nigdy mi nic nie dawał. A już na pewno niczego nie zyskałem na połączeniu z Wami.
No tak sam sobie dawales podwyzke z własnej kasy pewnie. Z budzetu zony zapewne.ja tez nie zyskałem a wrecz teraz trace z tego powodu ,ze jestesmy połaczeni. Jestem jak najbardziej za rozłaczeniem Nas z Wami.Jiech kazdy idzie swoja droga.Tylko powiedz po co jestes ba tym forum.Ja nie wchodze na Wasze i nie podbudzam ludzi. Idz sobie do siebie i tam sie udzielaj
 
Może przedstawimy, uzgodnimy, jak będzie wyglądała akcja protestacyjna.
Bo wyłącznie komputerów na 15 minut, nie przyniesie zamierzonych efektów.
A dla funkcjonariuszy w terenie jest nawet niemożliwe do wykonania ze względu na charakter służby.
Działania popieram, czekam na wskazówki i jedność środowiska.
 
Może przedstawimy, uzgodnimy, jak będzie wyglądała akcja protestacyjna.
Bo wyłącznie komputerów na 15 minut, nie przyniesie zamierzonych efektów.
A dla funkcjonariuszy w terenie jest nawet niemożliwe do wykonania ze względu na charakter służby.
Działania popieram, czekam na wskazówki i jedność środowiska
A co ma za znaczenie charakter waszej służby. To protest skarbowców. Wy sobie róbcie co chcecie.
 
Dwa grozne pitki Mrowka i Mały.Na ch.. jeszcze jestescie na tym forum.zabierajcie swoje zabawki i papa.Bo tylko robicie zamieszanie. Tyle razy juz Mroka pisal ze idzie i jakos nie moze odejsc. Pisalem wczesniej mi nie przeszkadza ze chcecie wylaczyc kompy na 15 minut.gowno to Wam da ale chcecie? To robcie mi to nie przeszkadza.a w Wasze tematy nie mieszam sie i nie mam zamiaru sie mieszac. To Wasza piaskownica i Wasze foremki
 
Dwa grozne pitki Mrowka i Mały.Na ch.. jeszcze jestescie na tym forum.zabierajcie swoje zabawki i papa.Bo tylko robicie zamieszanie. Tyle razy juz Mroka pisal ze idzie i jakos nie moze odejsc. Pisalem wczesniej mi nie przeszkadza ze chcecie wylaczyc kompy na 15 minut.gowno to Wam da ale chcecie? To robcie mi to nie przeszkadza.a w Wasze tematy nie mieszam sie i nie mam zamiaru sie mieszac. To Wasza piaskownica i Wasze foremki
A jednak się mieszasz razem z tym drugim zgredem. Niestety wasze zrzędzenie też nic wam nie da, no ale cóż, niektórzy tak mają, że dzień bez zrzedzenia jest dniem straconym.
 
Za bardzo nie rozumiem tego protestu. Pracownicy maja ustawową przerwę w pracy 15 minut (Art. 134. Jeżeli dobowy wymiar czasu pracy pracownika wynosi co najmniej 6 godzin, pracownik ma prawo do przerwy w pracy trwającej co najmniej 15 minut, wliczanej do czasu pracy.) Zakładam że pracownicy skarbówki pracują (lub przebywają w pracy :)) co najmniej 6 godzin dziennie. Więc protestują 15 minut wykorzystując ustawową przerwę w pracy. Wiem, że tak bezpieczniej, ale gdzie ten protest? Proponuję jeszcze po każdej godzinie przy kompie protestować przez 5 minut jako forma zaostrzenia protestu :)
 
Ja bym nie deprecjonował tej formy protestu. Chociaż jest to wykorzystanie ustawowej przerwy, to zrobienie tego w tym samym czasie może być ważnym sygnałem diagnozującym gotowość środowiska do prawdziwego protestu.
Nie przeszkadzajmy i nie wyśmiewajmy tej akcji. Gdybym był w tym czasie w pobliżu swojego komputera może też bym go wyłączył.
Nie możemy w nieskończoność żyć martyrologią naszych wielkich i wspaniałych protestów. Spróbujcie spojrzeć na nasze środowisko oczami skarbowców. Od pięciu lat nie było żadnej poważnej akcji. Nawet jak było już blisko to pacyfikacja przyszła z najmniej spodziewanej strony, od wewnątrz. Patrzą na nas z wyczekiwaniem i nic.
Jeśli akcja wyjdzie może to być początek przebudzenia.
Życzę powodzenia.
Szkoda tylko, że po tym betonie na Świętokrzyskiej i tak wszystko spływa.
 
Back
Do góry