Pomoc dla pieska wycofanego ze służby

Witam

Prosimy o rozesłanie informacji o pomocy dla pieska wycofanego ze służby i prosimy o wsparcie. Opiekunka psa nie otrzymała propozycji do KAS. Dyrektor IAS w Kielcach odmawia wsparcia wg informacji ze zrzutki. Wstyd Panie Dyrektorze!

"Kochani, ponownie potrzebuję Waszej pomocy. Dzięki Wam udało się uratować wzrok Fionki w zeszłym roku. Po bardzo długiej walce z powikłaniami, wyjazdami co tydzień co dwa na kontrolę do Krakowa w marcu udało się się wyjść na prostą. Niestety w trakcie rutynowej kontroli znowu zaczęło rosnąć ciśnienie w oku. Decyzja była szybka robimy kolejną operację. Obecnie muszę znowu zapłacić za zabieg, a że to nie mała kwota prosimy Was o pomoc. Cały czas próbuję uzyskać finansowanie na leczenie i koszty utrzymania wycofanego psa służbowego z szeregów Służby Celnej - jak wiecie nawet psy służbowe z Policji otrzymały taką możliwość. Pomimo, że Dyrektor Izby Celno-Skarbowej w Kielcach ma możliwość zgodnie z przepisami zwrócić te koszty - zderzamy się ciągle z odmową. W sprawę został zaangażowany związek zawodowy Celnicy.pl. Niestety nie możemy czekać na rozwiązanie sytuacji gdyż zbliża nam się termin płatności.
Przypomnę Fionka pracowała przez 6 lat jako pies do wykrywania wyrobów tytoniowych w Służbie Celnej z wieloma sukcesami. W trakcie wprowadzania przepisów o Krajowej Administracji Skarbowej nie otrzymałyśmy propozycji dalszej służby i Fionka została wycofana zostając na moim utrzymaniu.
Będziemy wdzięczne za okazaną nam pomoc"Pozdrawiam
Sławomir Siwy
ZZ Celnicy PL
 
Czy niektórzy już żadnej przyzwoitości nie mają?!
Człowieka że tłamszą, trudno, damy sobie radę, ale zwierze na służbie też bez pomocy zostawiać?
To się nadaje do mediów!
 
Czy niektórzy już żadnej przyzwoitości nie mają?!
Człowieka że tłamszą, trudno, damy sobie radę, ale zwierze na służbie też bez pomocy zostawiać?
To się nadaje do mediów!
To dobry pomysł. Może warto rozesłać link do zrzutki do Stowarzyszeń zajmujących się opieką nad zwierzętami. Jeżeli to jest prawda, że DIAS odmówił pomocy, to powinien wyjaśnić powody do mediów. Powiedzieć do kamery to czym się kierował odmawiając wsparcia.
Np. https://otoz.pl/kontakt/
 
Do góry