• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podział podwyżek - stanowisko przedstawione SKAS

Policja jak SG - podwyżki do stopni

oczywiście oni dostaną ok. 676 pln...a my...
No i oczywiście oni już zmieniają rozporządzenie o wielokrotności kwoty bazowej średniego uposażenia..., a my..
.
@Agata Flis, ujmę to najdelikatniej jak potrafię, jaka służba takie podwyżki.
A z jakiego powodu mamy dostać takie same podwyżki jak w policji czy SG? Myślę, że już najwyższy czas przestać się oszukiwać, że jakoby tzw. kas jest jakąś służbą mundurową i powinien być traktowany jak policja czy SG. Tzw. kas nie jest żadną służbą mundurową a my nie będziemy traktowani jak inni funkcjonariusze dopóki będziemy tkwili w tym marazmie, razem ze skarbowcami. Jeśli ktoś uważa, że cudaczny kas jest służbą mundurową i powinien być tak samo traktowany to niech mi powie czy widział kiedyś służbę mundurową w której:
  • przyjmowani są na funkcjonariuszy cywilni pracownicy bez testów, egzaminów i na dzień dobry dostają stopnie wyższe niż szeregowy?
  • cywil wydaje polecenia funkcjonariuszowi?
  • dowódcą na szczeblu centralnym lub wojewódzkim może być osoba cywilna?
  • bez jakichkolwiek logicznych przyczyn zwolniono lub ucywilniono kilka tysięcy funkcjonariuszy?
  • prawie 90% stanu to cywilni pracownicy?
  • cywilni pracownicy są traktowani na równi z funkcjonariuszami?
  • ważniejsze od stopni są jakieś stanowiska?
  • w każdym województwie są inne zasady otrzymywania premii, nagród, wynagrodzeń, awansów i ustalania podwyżek?
 
A z jakiego powodu mamy dostać takie same podwyżki jak w policji czy SG? Myślę, że już najwyższy czas przestać się oszukiwać, że jakoby tzw. kas jest jakąś służbą mundurową i powinien być traktowany jak policja czy SG. Tzw. kas nie jest żadną służbą mundurową a my nie będziemy traktowani jak inni funkcjonariusze dopóki będziemy tkwili w tym marazmie, razem ze skarbowcami. Jeśli ktoś uważa, że cudaczny kas jest służbą mundurową i powinien być tak samo traktowany to niech mi powie czy widział kiedyś służbę mundurową w której:
  • przyjmowani są na funkcjonariuszy cywilni pracownicy bez testów, egzaminów i na dzień dobry dostają stopnie wyższe niż szeregowy?
  • cywil wydaje polecenia funkcjonariuszowi?
  • dowódcą na szczeblu centralnym lub wojewódzkim może być osoba cywilna?
  • bez jakichkolwiek logicznych przyczyn zwolniono lub ucywilniono kilka tysięcy funkcjonariuszy?
  • prawie 90% stanu to cywilni pracownicy?
  • cywilni pracownicy są traktowani na równi z funkcjonariuszami?
  • ważniejsze od stopni są jakieś stanowiska?
  • w każdym województwie są inne zasady otrzymywania premii, nagród, wynagrodzeń, awansów i ustalania podwyżek?
Czy Ci się to podoba czy nie jesteśmy służbą mundurową. Bardziej czy mniej ułomną ale mundurową. Obostrzenia związane ze służbą mamy większe od pozostałych służb, burdel też. To nie nasza wina, że służymy w takim "chaosie". Pomimo to zobacz jak zazdroszczą nam inni. Chyba mają kompleks Edypa. Jak trafiają do naszej Służby (chyba tylko dzięki nepotyzmowi) to zaraz biorą się za dyscyplinę i tabelki. Ci, którym się nie udało włożyć munduru plują na nas jadem. Ja mam ich w d..pie.
 
Back
Do góry