Podwyżki w KAS w 2020r.

PB otrzymał odpowiedź z MF, że:

— W 2020 r. pracownicy i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej mają otrzymać podwyżki zarówno wynikające z projektu ustawy budżetowej na 2020 r., jak też z kwot przewidzianych na wzrost wynagrodzeń i uposażeń w programie wieloletnim „Modernizacja KAS w latach 2020-2022”. Wkrótce z przedstawicielami organizacji związkowych spotka się minister Tadeusz Kościński — zapewnia Paweł Jurek, rzecznik MF.

Do artykułu PB odniosła się KAS na twitterze pisząc:
"W dzisiejszym tekście w Pulsie Biznesu dot. podwyżek dla #KAS, zabrakło ważnego zdania z naszej odpowiedzi „Rozważane są różne możliwości, ale na chwilę obecną ostateczne rozwiązania jeszcze nie zapadły”.

W tej sytuacji wciąż nie wiadomo na jakim poziomie będą podwyżki w 2020r.
O tym, że środki z uchwały modernizacyjnej nie są zagrożone wiemy już od czasu spotkania z Szefem KAS 18.11.2019r.
Wiadomo już zatem, że podwyżki będą z dwóch źródeł tj. ustawy budżetowej i uchwały modernizacyjnej. Nie znamy wciąż jednak szczegółów, a MF jak sam wskazał rozważa różne możliwości.
 

Komentarze

CAT napisał:
Mogę się mylić, ale wspomniane sprostowanie odczytuję jako zaznaczenie rozważania "różnych sposobów finansowania" (odrębnie), dla poszczególnych grup zatrudnionych w KAS. Dlatego "poziom" (wartość wzrostu) wynagrodzeń uważam za niezagrożone ...

Wklejam, gdyż nie mam możliwości przeniesienia postu.
 
Do góry