• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki - Komunikat Rady Federacji ZZ SM oraz pismo ZZ Celnicy PL

1631881362299.png

Pan Krzysztof Oleksak
Przewodniczący
Federacji Związków Zawodowych
Służb Mundurowych


Drogi Kolego!


Związek Zawodowy Celnicy PL, w imię solidarności służb mundurowych, zwraca się z prośbą, aby Rada Federacji uwzględniła w słusznych roszczeniach wyrażonych w stanowisku Rady z dnia 16 września br., także naszą formację.

Deklarujemy gotowość do współdziałania i w razie konieczności wspólnych działań protestacyjnych.


Z Poważaniem:

Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
Sławomir Siwy
 

Attachments

  • celnicy58-21-do Rady Federacji.pdf
    180,2 KB · Wyświetleń: 445
To może ja wyjaśnię - ponieważ ZZ Celnicy.pl nie jest w FZZSM wskutek intensywnych zabiegów pewnej federacji.... Gdzie byłaś / byłeś Lama przez ostatnie lata że nie wiesz o co chodzi ? A swoją drogą Sławek- nasi tzw. reprezentanci którzy niby Nas reprezentowali w FZZSM i którzy rzucali nam kłody pod nogi tak naprawdę już NIE ISTNIEJĄ. Myślę że czas zająć ich miejsce.
W cywilu.
Nie znam niuansów, dlatego pytam. Jesteśmy informawani, że ZZ jest w kontakcie z innymi ZZ i koniec końców wychodzi, że Nas nie ma w ww. komunikacie.

Z kim w takim razie ZZ Celnicy PL prowadzi rozmowy, jeżeli chodzi o pozostałe formacje mundurowe?
 
Dlaczego nie ma NAS w tym komunikacie?
Nie wiem, trzeba pytać celnika w nim wymienianego z logo, gdyż bynajmniej teoretycznie, to powinien być poinformowany o posiedzeniu Rady Federacji Służb Mundurowych, w której uczestniczy formalnie - jest wymieniany.
Mamy kontakt z ZZ Policji, SG, SW na szczeblu centralnym i mamy kontakt z wszystkimi ZZ SM w kilku województwach, ale nie jesteśmy informowani o posiedzeniach Rady Federacji na szczeblu centralnym. Ma to miejsce rzeczywiście na skutek pewnej intrygi przeprowadzonej w 2016 roku. Może rzeczywiście czasu trochę upłynęło i warto ponowić akces.
Ps. Dzisiaj interweniowałem już na szczeblu centralnym i nasi lokalni przedstawiciele, którzy mają kontakt w swoich województwach także, jak również wysłaliśmy pismo do Przewodniczącego Federacji SM, aby NAS uwzględniono.
Mam nadzieję, że to pominięcie, to tylko przypadek. Zobaczymy jaki będzie efekt finalny, po naszych interwencjach.
 
Dokładnie tak samo uważam, powinniśmy ze wszystkich sił dążyć do wejścia do FZZSM. To b. dobry ruch na wiele bolączek, o czym chwilę później - nie czas teraz odkrywać karty. Dzwonię do Pana Przewodniczącego.
 
Back
Do góry