• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki jednak od stycznia

 
W artykule nikt nie wspomina o hipotetycznych lawinowych odejsciach z scs ale o żolnierzach i funkcjonariuszach

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
W przyszłym roku moją wejść zmiany, od stycznia 2025, czyli emerytura dla pozostałych służb tak jak u nas i SM średnia z 10 lat.Ma być prawo wyboru ale ziarno niepewności jest bo nie wiadomo czy tak będzie. Przy takiej kumulacji emerytalnej oraz niepewnej przyszłości raczej będzie duża fala odejść ze służb. Czasu nie zostało wiele, wkrótce się przekonamy.
 
Przecież ten temat był już na forum, Dyrektor ma miesiąc na wydanie decyzji, a Ci co są zatrudnieni na czas nieokreślony mają wypowiedzenie 3 miesięczne. Dlatego ta lawina to może i była, ale jesienią.
 
tyle się o tym mówi/pisze, że do 1go marca lepiej, gorzej albo wcale, lepiej poczekać, przeczekać... Ale tak a propos... odejścia na emkę u mnie na oddziale (około 180 etatów) zawsze były, i teraz też będą, do końca lutego, jakoś ciężko mi znaleźć osobę w pamięci, która by poszła na emkę w czerwcu? lipcu? może październiku?
może ktoś coś kojarzy? Może u was, forumowicze, ktoś przeszedł na zasłużoną emeryturę np. w połowie listopada?
ps. w pewnym momencie zniknie problem "wcześniejszych" emek oraz "masowego" odchodzenia ze służby, chodzi mi tutaj o funkach przyjętych po 2012 roku. Ludzie będą odchodzić ze służby, tak jak już teraz to robią ale tak po prostu, do lepszej roboty.
 
jakoś ciężko mi znaleźć osobę w pamięci, która by poszła na emkę w czerwcu? lipcu? może październiku?
może ktoś coś kojarzy? Może u was, forumowicze, ktoś przeszedł na zasłużoną emeryturę np. w połowie listopada?
Oczywiście że były takie przypadki, przynajmniej,w mojej komórce: 2 osoby w czerwcu, 1 w lipcu, 1 w sierpniu, wrześniu, listopadzie, styczniu. Mowa oczywiście o przestrzeni paru lat.
Tak im pasowało to odeszli, co nie zmienia faktu że najbardziej popularnym okresem jest koniec lutego, przed waloryzacją.
 
Ale innych służbach nie jest inaczej. Musisz dostać zgodę na skrucenieyltetmonu
W Policji piszesz raport o emeryturę, 1miesiąc wypowiedzenia i odchodzisz bez problemu, podobnie w SG. Mam znajomych i tak mówili, wskazujesz datę w raporcie i finito.
Mało tego możesz wycofać już złożony raport oraz jest możliwość powrotu z emerytury do służby jakby ktoś stwierdził że odszedł za wcześnie, do trzech lat.
 
Ostatnia edycja:
Co z nagrodami? Chodzą plotki/pogłoski że nie będzie. W takiej sytuacji owe podwyżki można potraktować jako nagrody z rozbiciem nie na kwartał a miesięcznie.
Coś słyszałem pogłoski, ale o innej kwestii z przeniesieniem środków z jednej "kupki" na drugą, ale wręcz odwrotnie, bo miałoby to być wzmocnienie funduszu nagrodowego. Szczegółów jednak nie powtarzam, bo to pogłoski. Będzie spotkanie w styczniu z MF to zapytamy.
 
Back
Do góry