PODWYŻKI 2020r.

Status
Zamknięty.
Mamy już informację w sprawie stanowiska MF co do przyszłorocznej podwyżki.
Dla KSC 790zł wraz z dodatkami kontrolerskimi, dla FSCS - 700zł wraz z dodatkami kontrolerskimi, dla osób poza mnożnikowym systemem - 694zł.
W ww. kwocie jest dla FSCS 445zł, dla KSC 519zł i dla obsługi 515zł z Uchwały modernizacyjnej.

Pytanie ile wyniesie podwyżka w innych formacjach mundurowych w 2020r?

Czy 500zł, bez odejmowania dodatków plus wzrost kwoty bazowej czy inaczej?

U nas MF chce dać 445zł z Uchwały i odjąć od tego jeszcze dodatki kontrolerskie plus 3% kwoty bazowej zamiast 6% i odjąć od tego jeszcze dodatki kontrolerskie.
Odjęcie na dodatki kontrolerskie będzie wtedy, gdy dodatek rośnie w stosunku do tego co obecnie ktoś pobiera w dodatku kontrolerskim. Tylko w takim przypadku, wg wstępnej propozycji MF kwota 700zł ma być rozbijana. Czyli rośnie komuś dodatek z 50zł do 200zł. Wówczas dostanie 550zł do zasadniczej i 150zł w dodatku. Nie wchodzimy w inne pochodne. Mowa też jest o przeciętnej na etat 700zł.
Powyższe nie dotyczy dodatków specjalnych. Jeżeli ktoś ma dodatek specjalny to dostanie 700zł do zasadniczej plus dodatek specjalny wg propozycji wstępnej MF.


Czy FSCS będą znowu gorzej traktowani od funkcjonariuszy innych formacji mundurowych? To jest pytanie, na które nie ma wciąż odpowiedzi.

Na spotkaniu z Ministrem Finansów zawnioskowaliśmy o 500zł z Uchwały modernizacyjnej plus 6% wzrost kwoty bazowej.
Czekamy wciąż na podpisanie notatki przez MF z tego spotkania.

Do tego artykułu komentarze zamieszczajmy na forum w temacie Podwyżki 2020, aby się nie powielały. Wklejamy link do tego tematu
 
Ostatnia edycja:

Komentarze

Status
Zamknięty.
Status
Zamknięty.
Do góry