• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Poczta Polska przejmie funkcje służb celnych. Już rekrutuje pracowników

Poczta Polska uruchomiła rekrutacje pracowników do obsługi dokumentacji celnej przesyłek. Poczta ma odciążyć służby celno-skarbowe.
 
Poczta Polska uruchomiła rekrutacje pracowników do obsługi dokumentacji celnej przesyłek. Poczta ma odciążyć służby celno-skarbowe.
I znowu te tajemnicze "służby celno-skarbowe"!
A jaką to jeszcze służbę celno-skarbową Poczta Polska chce odciążyć oprócz jedynej istniejącej w Polsce Służby Celno-Skarbowej?
Państwo dziennikarze, to może wg. Was istnieją również poczty polskie, policje polskie, straże graniczne, itp? Bo nie słyszałem?
Oczywiście rzecznikom IASów takie zapisy nie przeszkadzają.
 
Ostatnia edycja:
Obecni dziennikarze mylą podstawowe pojęcia i nie używają pojęć legalnych. Dlatego bieżcie poprawkę na takie newsy....
Generalnie masz rację ale czy zauważyłeś gdzieś w artykule zapis np.: "polskie policje rozbiły gang" czy coś w tym stylu? Żadna poważna służba (jej rzecznicy) nie pozwoli sobie na taką niedorzeczność. Podejrzewam, że geneza braku wiedzy dziennikarzy na temat naszej służby leży po części właśnie po stronie rzeczników, którzy nie reagują na takie bzdury. Nikt nie zwraca uwagi, tzn. że jest dobrze.
 
Generalnie masz rację ale czy zauważyłeś gdzieś w artykule zapis np.: "polskie policje rozbiły gang" czy coś w tym stylu? Żadna poważna służba (jej rzecznicy) nie pozwoli sobie na taką niedorzeczność. Podejrzewam, że geneza braku wiedzy dziennikarzy na temat naszej służby leży po części właśnie po stronie rzeczników, którzy nie reagują na takie bzdury. Nikt nie zwraca uwagi, tzn. że jest dobrze.
O obecnych rzecznikach ...wolę się nie wypowiadać ...mówią o czymś, o czym nie mają pojęcia...
 
I znowu te tajemnicze "służby celno-skarbowe"!
A jaką to jeszcze służbę celno-skarbową Poczta Polska chce odciążyć oprócz jedynej istniejącej w Polsce Służby Celno-Skarbowej?
Państwo dziennikarze, to może wg. Was istnieją również poczty polskie, policje polskie, straże graniczne, itp? Bo nie słyszałem?
Oczywiście rzecznikom IASów takie zapisy nie przeszkadzają.
Czepiasz się.
Służba Celno-Skarbowa jest mnoga. Nawet z nazwy ;)
 
Do poczty mam 500 metrów, chyba złożę SV, będę chodził w kapciach do pracy, a jak się nie będzie podobać to zawsze mogę się zwolnić, ten komfort to przywilej przebywania na emce :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: Powinni mi wtedy zaliczyć pracę przy dokumentacji celnej na poczcie przy odprawie paczek jako lata równorzędne ze służbą :unsure::unsure::unsure: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Za chwilę to listonosze będą domagać się emerytur mundurowych, wszak mundurki chyba jeszcze mają :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Ostatnia edycja:
Moich kilku Kolegów wygaszonych w 2017 pracuje robiąc odprawy. Jeden w AC, drugi w firmie export-import. Chwalą zwolnienie bardzo. Poprawiło im się mega. Oczywiście dalej walczą o stwierdzenie, że to zwolnienie było bezzasadne, bo to kwestia prestiżu i DIAS musi zrozumieć w pełni swój błąd.
Ps. De facto już jesteśmy zwycięzcami, bo DIAS i MF myśleli, że mogą nas zwolnić arbitralnie, bez podania przyczyn, a teraz muszą się gimnastykować uzasadniając decyzje, przeglądając akta osobowe, naginając mocno w istocie prawo, bo wiemy wszyscy, że te uzasadnienia nie istniały wcześniej i powstają dopiero teraz na dzień sporządzenia decyzji. Wiemy także, że żaden szanujący się urzędnik, nie chce, nie powinien naginać prawa, więc samo to, że są do tego zmuszeni, bardzo część z nich niepokoi.
Dziwię się, że MF nie zakończy tego i wciąż brną w te uzasadnienia.
 
Twierdzę, że ci co walczyli o tą nasza pseudo "wolność", przypominając na każdym kroku niezłomną walkę w mediach, w imię boga, ojczyzny i posiadanego honoru, w momencie, gdy posiedli juz tą upragnioną władzę, niczym nie różnią się od ich poprzedników. Zaczęli kraść, kombinować, wykorzystywać stanowiska i traktować społeczeństwo wg własnego kryterium. Ewidentnym przykładem jest pokrętna ustawa wprowadzająca KAS.
 
Twierdzę, że ci co walczyli o tą nasza pseudo "wolność", przypominając na każdym kroku niezłomną walkę w mediach, w imię boga, ojczyzny i posiadanego honoru, w momencie, gdy posiedli juz tą upragnioną władzę, niczym nie różnią się od ich poprzedników. Zaczęli kraść, kombinować, wykorzystywać stanowiska i traktować społeczeństwo wg własnego kryterium. Ewidentnym przykładem jest pokrętna ustawa wprowadzająca KAS.
Po pierwsze - mam wątpliwości, czy owi "ci", kiedykolwiek i gdziekolwiek o cokolwiek walczyli
(prócz własnych interesów).
Po drugie - mam ją jeszcze większą, względem ich świadomości przytoczonych przez ciebie
pojęć.
Po trzecie - wątpliwości nie mam, że stosowanie w polityce teorii zamiany ciągu przyczynowo - skutkowego ("odwracanie kota ogonem"), nie działa automatycznie na pojęcia i znaczenia - tak pejoratywne, jak i melioratywne.

Jeśli "ci" więc faktycznie "kradną, kombinują, wykorzystują ...", to oznacza, że tacy byli zawsze,
a nigdy: ani byli niezłomni, ani poznali Boga czy honor; a ojczyzną jest im tylko własny brzuch!

Chyba już czas dorosnąć i skończyć z antropomorfizacją polityki i polityków ...
 
Twierdzę, że ci co walczyli o tą nasza pseudo "wolność", przypominając na każdym kroku niezłomną walkę w mediach, w imię boga, ojczyzny i posiadanego honoru, w momencie, gdy posiedli juz tą upragnioną władzę, niczym nie różnią się od ich poprzedników. Zaczęli kraść, kombinować, wykorzystywać stanowiska i traktować społeczeństwo wg własnego kryterium. Ewidentnym przykładem jest pokrętna ustawa wprowadzająca KAS.
Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie.
John Acton.
 
Do poczty mam 500 metrów, chyba złożę SV, będę chodził w kapciach do pracy, a jak się nie będzie podobać to zawsze mogę się zwolnić, ten komfort to przywilej przebywania na emce :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: Powinni mi wtedy zaliczyć pracę przy dokumentacji celnej na poczcie przy odprawie paczek jako lata równorzędne ze służbą :unsure::unsure::unsure: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Za chwilę to listonosze będą domagać się emerytur mundurowych, wszak mundurki chyba jeszcze mają :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Jeżeli robiłbyś to samo na poczcie co teraz to nie widzę przeciwwskazań. I nie ma żadnej różnicy czy będziesz sprawdzał te paczki w kapciach i piżamie czy w jakimkolwiek innym ciuchu
 
I znowu te tajemnicze "służby celno-skarbowe"!
A jaką to jeszcze służbę celno-skarbową Poczta Polska chce odciążyć oprócz jedynej istniejącej w Polsce Służby Celno-Skarbowej?
Państwo dziennikarze, to może wg. Was istnieją również poczty polskie, policje polskie, straże graniczne, itp? Bo nie słyszałem?
Oczywiście rzecznikom IASów takie zapisy nie przeszkadzają.
A do tego jeszcze jak słyszę np. Podlaska KAS to już mnie ręce opadają 🤦‍♂️
 
Back
Do góry