• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Pismo ZZ CELNICY PL do Szefa KAS w sprawie skracania służby przygotowawczej

Witajcie,

Zarząd Główny ZZ CELNICY PL przekazuje do wiadomości pismo do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej w sprawie skracania służby przygotowawczej funkcjonariuszy służby celno-skarbowej.

Pozdrawiam
Zarząd Główny ZZ CELNICY PL
Przewodnicząca
Jolanta Haron
 

Attachments

Wypowiem sie i wbiję kij w mrowisko. Slużba Celno skarbowa to jedyna służba w której można skracać służbę przygotowawczą argumentując to zaliczeniem egzaminów. To troche jakby policjant po 6 -miesiecznym szkoleniu (teraz juz 3) i zaliczeniu tam wszystkich egzaminów wnioskował o skrócenie i przejscie na stałą. Czy te dwa lata to naprawdę tak długo? To i tak najkrócej z każdej służb. Jaki etos służby ma ktoś, kto skraca tą przygotowawczą? Co sie tak naprawdę zmienia po przejsciu na stałą? (Bo tak realnie patrząc to w sumie nic poza okresem wypowiedzenia). Ogólnie większość próśb o jakieś przenosiny nigdy nie kończą się na jednym wniosku, pierwszy wniosek to w 99% odmowa. A młody/świeży pracownik po zaliczeniu ma napisać wniosek argumentując to zaliczeniem egzaminów i mają mu skrócić, bo mu się należy, tak? Czy ktokolwiek jeszcze pamięta czym jest etos służby czy już całkiem zbaranieliście? Odrobina cierpliwości jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

PS. Mam idealne rozwiązanie. Wysyłajcie funkcjonariuszy na ostatni egzamin najdalej 3 miesiące przed zakończeniem okresu służby przygotowawczej tak żeby był czas na ewentualną poprawkę,a jak by sie ktoś wyrywał i chciał wcześniej to "bardzo mi przykro prosze pani/pana, nie da się, mamy obłożone". Nie wiem jak to wygląda z punktu widzenia finansowego i logistycznego, ale moim skromnym zdaniem te wnioski są głupkowate. W policji trąbi sie o brakach kadrowych, ale nie wpadli jeszcze na pomysł skracania służby... no cóż, wszystko przed nami.
 
Ostatnia edycja:
Mam podobne zdanie jak ,,Typer" i wrzucę też kamyczek do ogródka.

Za moich czasów służba przygotowawcza trwała 3 lata, po 3 miesiącach dostawało się kołek i do roboty jak starzy i nikt nie narzekał. Pierwszy awans też był po 3 latach i nie było żadnych pensji miesięcznych na zaadoptowanie po służbie przygotowawczej a pensja przez pierwsze 3 miesiące wynosiła 50 procent.

Wiem czasy się zmieniły, nowe pokolenia, nowe wartości ale czy idzie to w dobrą stronę?
 
Back
Do góry