• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pismo w sprawie spotkania z Ministrem Finansów

Mamy wielkie g...., bo od 20 lat wszyscy powtarzacie wszystkim, że nie mamy szans na protest, bo wszyscy się boją, bo tu się pracuje dla idei, bo tu za dużo kobiet, bo to, bo małe dzieci, bo tamto, bo dużo pracy, bo nie mamy siły, etc. Trzeba tępić łamistrajków - jak w szkole, a nie biadolić, że to mi nie na rękę! Powiedziałaś jednemu i drugiemu, że jest ********?
Nie wmówisz mi, że Skarbowy.pl wszystkim zryło beret!
Ufam Panu Sławkowi, bo pokazał, że ma charyzmę i siłę, oraz że uporem, zaufaniem i lojalnością można wiele osiągnąć - patrz emki, walka z ucywilnianiem nasze podwyżki, to wszystko zasługa Jego i Tych Ludzi! Jak powie, że jutro mamy być w Wawie to będę, zwłaszcza, że jako chory mogę spacerować! Nie mam żadnych wątpliwości, że tylko z celnicy.pl można wygrać z MF i Kasem. Nawet złośliwości Stefana i innych mnie nie zniechęcą. Nie dziwię się, że patrzą na nas tak jak patrzą, bo zasłużyliśmy sobie, między innymi głupimi wpisami na ich forum.
Niczego nikomu nie powtarzam od 20 lat. 20 lat temu chodziłam jeszcze do szkoly, więc nie do mnie te uwagi. Akurat ja powtarzam wszystkim, że musimy walczyć o swoje, ale nikogo do niczego nie zmuszę
 
z jednej strony niby masz rację bo masowe wolne powoduje niejakie doraźne problemy.
z drugiej strony nie każdy ma jeszcze pod koniec roku "na żądanie" a zdaje się że funki to niby mają ale nie musi być udzielone plus są osoby które by nawet i na imprezę poszły ale nie mając pewnośic że nie znajdą się w odpowiednio licznej grupie niechętnie ryzykują w dniu pracy. Zryw w weekend jest z każdej strony bezpiecznym terminem. Każdy kto chce, nikogo się nie prosząc może być, każdy kto nie chce ryzykować dniem pracy może być, każdy kto obawia się braku anonimowości w pracy takim udziałem (w dniu pracy po prostu jest to oczywiste) bardzo mało ryzykuje w stosunku do utraty tej anonimowości.
Taki termin daje wielki potencjał do masowego uczestnictwa. Masowe policzenie szabel daje wzajemne poczucie siły i perspektywę udziału w mniej wygodnym terminie. Masowy udział daje silny sygnał władzy.
Jeśli komuś zależy na własnym interesie to właśnie jego interes jest stawić się właśnie w tym miejscu i czasie razem z innymi. Czy to celnik czy skarbowiec.
Ok ok na dyrektorów i napleczników bym nie liczył :) ale cała reszta walcząc o swoje walczy o wszystkich.
Wiecie, że 23.10 to jest sobota. Trzeba mieć nieźle nawalone pod kopułą żeby takie coś w sobotę urządzać.
 
z jednej strony niby masz rację bo masowe wolne powoduje niejakie doraźne problemy.
z drugiej strony nie każdy ma jeszcze pod koniec roku "na żądanie" a zdaje się że funki to niby mają ale nie musi być udzielone plus są osoby które by nawet i na imprezę poszły ale nie mając pewnośic że nie znajdą się w odpowiednio licznej grupie niechętnie ryzykują w dniu pracy. Zryw w weekend jest z każdej strony bezpiecznym terminem. Każdy kto chce, nikogo się nie prosząc może być, każdy kto nie chce ryzykować dniem pracy może być, każdy kto obawia się braku anonimowości w pracy takim udziałem (w dniu pracy po prostu jest to oczywiste) bardzo mało ryzykuje w stosunku do utraty tej anonimowości.
Taki termin daje wielki potencjał do masowego uczestnictwa. Masowe policzenie szabel daje wzajemne poczucie siły i perspektywę udziału w mniej wygodnym terminie. Masowy udział daje silny sygnał władzy.
Jeśli komuś zależy na własnym interesie to właśnie jego interes jest stawić się właśnie w tym miejscu i czasie razem z innymi. Czy to celnik czy skarbowiec.
Ok ok na dyrektorów i napleczników bym nie liczył :) ale cała reszta walcząc o swoje walczy o wszystkich.
No jak możesz takie bzdury pisać? Po co robić protest w sobotę? Żeby na wycieczkę do Wa-wy pojechać, gdzie będziesz protestować w sobotę jak nikt nawet się nie zainteresuje. Jak Z.Z. Celnicy.pl był jeszcze normalnym związkiem to jak zrobił protest w W-wie przeciwko debilizmowi zwanemu kas nie w sobotę tylko w środku tygodnia i na ten protest przyjechało 5 tyś. celników to jest 1/3 całego stanu osobowego. Jakoś nikt się nie bał. Nie pamiętasz jak było.
 
No jak możesz takie bzdury pisać? Po co robić protest w sobotę? Żeby na wycieczkę do Wa-wy pojechać, gdzie będziesz protestować w sobotę jak nikt nawet się nie zainteresuje. Jak Z.Z. Celnicy.pl był jeszcze normalnym związkiem to jak zrobił protest w W-wie przeciwko debilizmowi zwanemu kas nie w sobotę tylko w środku tygodnia i na ten protest przyjechało 5 tyś. celników to jest 1/3 całego stanu osobowego. Jakoś nikt się nie bał. Nie pamiętasz jak było.
pamiętam sam, też wtedy byłem. Ale nie nie mierz wszystkich podłóg siebie. Sobota zwiększa szanse na liczniejsze stawiennictwo. A tylko w ilości i jedności siła. Wyobraź sobie 30 40K pod MFem, tego się nie da nie zauważyć nawet w sobotę. a ludzie ośmieleni sukcesem jedności pójdą już wtedy kiedykolwiek (byle był ten pierwszy sukces).
Mnie jest obojętne kiedy będzie ale staram się widzieć szerzej. A ty?
 
Solidarność nie jest żadnym związkiem zawodowym, to partyjna przybudówka i jako taka powinna być zdelegalizowana w KAS. Żerują na etosie dawnej Solidarności z którą nie mają nic wspólnego poza zawłaszczoną nazwą. To jest też powodem dla którego NIGDY nie staną ramię w ramię ze związkiem który jest przybudówką innej partii bo centrale na to nie pozwolą.
U nas powinny działać wyłącznie branżowe związki, maksymalnie dwa, jeden dla funkcjonariuszy, drugi dla cywili.
A gdzie w takim razie KIEROWNICTWO ze świtą ???
 
Back
Do góry