Pismo MF w sprawie spotkania 25.10.

Publikujemy pismo Ministra Finansów w sprawie spotkania, które odbędzie się 25.10 w sali kolegialnej MF
Ja wprawdzie dbam o zdrowie do końca miesiąca października, stąd nie mogę uczestniczyć, ale oczywiście w spotkaniu będzie brał udział przedstawiciel
ZZ Celnicy PL.
O wyniku rozmów postaramy się poinformować bezpośrednio po spotkaniu.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • List z zaproszeniem na spotkanie.pdf
    85,2 KB · Wyświetleń: 1 867
Temat jest krótki, po wczorajszym zapewnieniu MON-u, że żołnierze tak jak pozostali mundurowi otrzymają 500 zł podwyżkę nie może być sytuacji, że mundurowi z SCS zostaną jedyna służba której takie same podwyżki nie będą dotyczyć. Jeżeli Minister Finansów nie zagwarantuje jutro takiej podwyżki niech wyjaśni czemu w odróżnieniu od innych ministrów nie dba o mundurowych w swoim resorcie.
Niech solidarność dba o pracowników cywilnych, z naszej strony powinien być jeden i właściwy komunikat w stronę ministra, na wschodniej granicy jest już wystarczający bajzel, jeśli stanął przejścia ktoś będzie miał gorąco, a przypominam że niedługo koniec roku, a każdy kto pracuje na granicy wie jakie bez protestów w tym okresie potrafią być kolejki.
 
Mnie osobiście dziwi jak to obserwatorzy mogli spłodzić pismo na dwie strony. Obserwatorzy z komitetu po za krótkim przedstawieniem swoich postulatów tylko raz się odezwali próbując skrócić wypowiedź przedstawiciela z związku Celnicy pl i Pan Minister grzecznie poprosił ich, że skoro są obserwatorami to mają zachowywać się jak obserwatorzy. Agata wyraziła się jasno jeżeli przedstawiona oferta przez ministra jest ofertą ostateczną to będą protesty i jako jedyna wyraziła się w ten sposób. Komitet od dawna swoją bezmyślną taktyką, fochami osłabia postawę negocjacyjną pracowników KAS tych zrzeszonych w związkach jak i niezrzeszonych, których interesy przypominam związki ustawowo również reprezentują. Jeżeli tak wyglądały postawy i logika poniektórych związkowców to nie dziwie się, że w wynagrodzeniach dogoniły i przegoniły nas inne grupy zawodowe.
 
Jak widać nadal jest problem z przepływem informacji, ludzie się skarżą, że nic nie wiedzieli o proteście, to nasza słaba strona.
Przygotowywana jest informacja do mediów, że celnicy mają dostać 16% podwyżki i im mało.
Idzie czwarta fala epidemii, to może być utrudnienie lub korzyść.
Czas gra na korzyść MF.
 
Do góry