• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pismo MF w sprawie art.15a

Publikujemy pismo MF w sprawie art.15a. Niestety wciąż nie mamy konkretów o dopisaniu SCS, poza rozmową z Przewodniczącym NSZZ Policjantów, który potwierdził po rozmowie z Panem ministrem M.Wąsikiem, że SCS została dopisana. Czekamy wciąż na projekt. MF nie potwierdził, a w załączonym piśmie poinformował jedynie, że projekt, po uwagach MF dopisujących SCS i dodatkowo kwestię waloryzacji, nie został ponownie do resortu przesłany.
 

Attachments

  • Odpowiedź MF art.15a.pdf
    97,4 KB · Wyświetleń: 768
#WPM2021
Chyba czas nadszedł już, by się przyłączyć....



 
Chociaż przyszedłem do służby w 1990 r. to z ZSW idąc na emeryturę miałem 23% z małym ogonkiem. Tak, że 25 lat służby mnie nie ratuje i muszę czekać do 65 lat na ZUS.
 
Tak Magda jesteśmy. Stara wersja.
„Art. 15aa. 1. Emerytura dla funkcjonariusza Policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa i Państwowej Straży Pożarnej, który został przyjęty do służby po raz pierwszy po dniu 1 stycznia 1999 r., a przed dniem 1 października 2003 r. wynosi 40% podstawy jej wymiaru za 15 lat służby i wzrasta o 2,6% podstawy wymiaru za każdy dalszy rok tej służby.

i nowa wersja z 01.09.2021
„Art. 15aa. 1. Emerytura dla funkcjonariusza, który został przyjęty do służby po raz pierwszy po dniu 1 stycznia 1999 r., a przed dniem 1 października 2003 r. wynosi 40% podstawy jej wymiaru za 15 lat służby i wzrasta o 2,6% podstawy wymiaru za każdy dalszy rok tej służby.
 
Madzia policjanci i inni mundurowi też nie są zadowoleni z tego zapisu o 25 latach. Zresztą nie do tego zobowiązał się rząd i tak naprawdę przez to ograniczenie mało kto będzie mógł skorzystać z tego art. Dla tego innym też zależy na obniżeniu, z tego co wiem to jest nowa o 20 latach. Jest jakaś nadzieja
 
Back
Do góry