Pismo do Ministra Zdrowia

W imieniu Związku Zawodowego Celnicy PL zwracamy się z wnioskiem o wyposażenie w półmaski z filtrami z Agencji Rezerw Materiałowych oraz objęcie testami na obecność wirusa SARS-CoV-2 funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Funkcjonariusze ci w ramach obowiązków służbowych mają bezpośredni kontakt z podróżnymi na przejściach granicznych lub z kierowcami transportu towarowego podczas kontroli drogowych, odpraw na granicy oraz odpraw w oddziałach celnych wewnętrznych.
Czytaj więcej w zał piśmie
 

Attachments

Komentarze

Na lotniskach międzynarodowych funkcjonariusze celno-skarbowi mają również bezpośredni kontakt z podróżnymi...m.in. z Chin i to już niestety rozprzestrzenianie się koronawirusa nastąpiło w grudniu 2019 roku.Więc mam nadzieję, że funkcjonariuszy z lotnisk to też dotyczy (y)
 
Kaszubka, gdzie Ty pracujesz? Powinnaś/eś wiedzieć, że lotnisko, to również przejście graniczne a Sławek o takich pisał, w czym problem?
 
Na wschodzie jedna maska na całą zmianę. Taka jednorazowa szmatka która powinna być zmieniana co 2 h. Jeden stoi i nadzoruje czy ktoś nie weźmie więcej 🤔
 
Do góry