Pismo do DIC o naprawienie szkód spowodowanych błędnym mianowaniem do korpusów

Związkowcy wysłali pismo do DIC o naprawienie szkód spowodowanych niewłaściwym mianowaniem do korpusów innych niż wskazane w ustawie.
Przypomnijmy. W listopadzie 2009 roku DIC mianowali funkcjonariuszy do korpusów na podstawie błędnych wytycznych/poleceń Ministerstwa Finansów.
Związkowcy pytają więc, czy DIC zamierzają przywrócić stan zgodny z prawem, czy też będą utrzymywać w obiegu swoje błędne decyzje i czekać wciąż na dalsze wytyczne z MF?

Związkowcy przypominają wszystkim funkcjonariuszom, którzy kwestionują tylko stopień w korpusie, że także dla nich zostaną przygotowane stosowne wzory, gdyż trudno jest celnikom pogodzić się z tym, że ustawowe kryterium doświadczenia zostało przez SSC zawężone tylko do udziału w misjach i szkolenia innych funkcjonariuszy. Trudno jest także zaakceptować nierówne traktowanie spowodowane punktacją SSC, które degraduje mł. dyspozytorów w stosunku do dyspozytorów celnych o trzy stopnie. Celnik, który w dniu wejścia w życie ustawy pełnił służbę na stanowisku mł. dyspozytora celnego został zdegradowany w stosunku do celnika, który pełnił służbę na stanowisku dyspozytora celnego o trzy stopnie. Przy czym obaj mają identyczne wykształcenie i wg punktacji SSC identyczne kwalifikacje oraz staż.
Podobnie trudno jest zaakceptować, że jeden celnik po historii ma uznany ten kierunek jako szczególne kwalifikacje w sprawach celnych, inny nie ma.
Pismo do DIC do pobrania:
http://zz.celnicy.pl/tekst-501.html
 

Komentarze

Stan prawny się nie zmienił i uważam,że NSA wykazał,że jest to decyzja administracyjna i wystarczy zgodnie z KPA napisać do DIC .W związku z tym ,że spełnianiem warunki otrzymania z dniem 01.11.2009r. stopnia w korpusie oficerów młodszych proszę o mianowanie i wypłatę wyrównania od tego dnia.
 
Do góry