Pielgrzymka 2010

ministerstwo-finansow.jpg Funkcjonariusze i Pracownicy Służby Celnej

Zgodnie z wieloletnią tradycją w sierpniu br. odbędzie się XIX Międzynarodowa Piesza Pielgrzymka Wojskowa żołnierzy i innych służb mundurowych do Sanktuarium Narodowego na Jasnej Górze.

W dniu 5 sierpnia br. po Mszy świętej o godz. 5.30 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego wyruszą uczestnicy pielgrzymki.
W związku z tym, że piesze pielgrzymki wojskowe posiadają typowe dla wojska zabezpieczenie logistyczne, istnieje możliwość skorzystania
z wyżywienia i wyposażenia wojskowego.

Osoby chętne do uczestniczenia w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę (w ramach urlopu) powinny jak najszybciej zgłaszać się do właściwego kapelana Służby Celnej lub bezpośrednio do dziekana Służby Celnej, najpóźniej w terminie do dnia 22 lipca br.
Przypominam, że opiekę duszpasterską sprawują:
 Ks. Marcin Iżycki - w Ministerstwie Finansów oraz w Izbach Celnych w Warszawie, Łodzi i w Białej Podlaskiej;
 Ks. Marian Midura – w Izbach Celnych w Olsztynie, Białymstoku, Gdyni i w Toruniu;
 Ks. Radosław Kalinowski - w Izbach Celnych w Poznaniu
i w Szczecinie;
 Ks. Piotr Jakubuś – w Izbie Celnej we Wrocławiu, w Katowicach, Opolu i w Rzepinie;
 Ks. Krzysztof Skałkowski – w Izbach Celnych w Przemyślu, Krakowie i w Kielcach.

Jednocześnie informuję, że dzienny koszt wyżywienia uczestniczących w pielgrzymce funkcjonariuszy i pracowników Służby Celnej i ich rodzin wynosi 26, 64 zł, w związku z tym całkowity koszt wyżywienia wynosi 266, 40 zł.Informuję ponadto, że w dniu 14 sierpnia, czyli w dniu zakończenia wojskowej pielgrzymki w godzinach porannych w miejscowości Siedlec Mirowski k/ Częstochowy, na tzw. „Górce Przeprośnej”, na placu przy sanktuarium Ojca Pio, administrator diecezji wojskowej odprawi uroczystą Eucharystię. Po zakończeniu mszy świętej osoby uczestniczące we mszy świętej przechodzą pieszo do Sanktuarium Jasnogórskiego (ok. 14 km).
Po oficjalnym zakończeniu pielgrzymki Urząd Celny w Częstochowie zaprasza wszystkich pielgrzymów Służby Celnej na wspólny posiłek.

Zachęcam wszystkich Państwa do uczestnictwa w pieszej pielgrzymce lub udziału w ostatnim etapie pielgrzymki tj. 14 sierpnia br. w Siedlcu Mirowskim.
Jednocześnie uprzejmie informuję, że w ostatnim etapie pielgrzymki przejazd w dniu 14 sierpnia br należy organizować indywidualnie, w ramach jednostek organizacyjnych.


Szczęść Boże
DZIEKAN
SŁUŻBY CELNEJ

ks. Marcin Iżycki
 
Do góry