Panie Premierze. Celnicy nigdy nie pogodzą się z wartościowaniem

W części izb celnych rozdano już propozycje na podstawie art.222 ust.3 ustawy o SC. Oznacza to, że tysiące celników nie dostanie ani grosza podwyżki, albo ledwo stówkę/dwie, kiedy niektórzy ich przełożeni zgarną grubo ponad tysiąc złotych wraz z wyrównaniem od stycznia 2010r.

Analogiczne postępowanie władzy spowodowało już protesty w Policji. Po rozdysponowaniu podwyżek w podobny sposób parę lat temu, oczywiście dysproporcje nie były aż tak rażące, wielu Policjantów wyrażając swój sprzeciw zachorowało i nie przyszło do służby. To spowodowało, że Komendant Główny zmuszony został do naprawienia błędów i szeregowi Polcjanci także otrzymali podwyżki.

Trudno zrozumieć, dlaczego MF prowokuje do podobnych zachowań funkcjonariuszy celnych?
Celnicy nigdy nie pogodzą się z wartościowaniem. W kazdej chwili może wybuchnąć oddolny protest.
 
Niestety...wartościowanie stało sie faktem...można rzec "pies szczeka, karawana jedzie dalej" Poszczekalismy sobie na forum,a SSC zrobił co chciał..."Rząd zrobił co chciał...co z tego bedzie,zobaczymy":confused:
 
Jak ktoś kiedyś powiedział na forum: "spokojnie stopnie się przyjęły to stanowiska też się przyjmą" ot taka mądrość ludowa
 
"Jak ktoś kiedyś powiedział na forum: "spokojnie stopnie się przyjęły to stanowiska też się przyjmą" ot taka mądrość ludowa" - j.23

Gościu, nic się nie przyjęło, nie wprowadzaj opinii publicznej w błąd.

SSC ma ok. 2000 odwołań w sprawie stopni na tapecie i zapewne tylko patrzeć, jak się otrzyma od Radka propozycję stanowiska w służbie dyplomatycznej na Wyspie Wielkanocnej, gdzie również zapewne zrobi doktorat z gotowania zupy żółwiowej.

Pytanie do rozpatrzenia: czy zabierze odwołania ze sobą, czy też je zostawi jako dowody dla ... następnych pokoleń?

W kwesii stanowisk też leżą i beczą, bo nie obłosili rekrutacji, a po ostatnich wypowiedziach przedstawicieli partii rządzacej na temat sądów w Polsce (które już raz, bardzo szybko, zrobiły porządek z tzw. wielowątkowym rozumieniem prawa), można się spodziewać równie jasnych i przejrzystych orzeczeń.

Czekajmy spokojnie na kolejne ruchy tej ekipy.

Przyjdzie na nich czas i na ich wiernych wyznawców, hojnie opłacanych. Oczywiście nie bierz j.23 tego do siebie.
 
j.23 jak przczytałem Twojego ostatniego posta, to jakbym usłyszał towarzysza Wiesława twierdzącego, że robotnicy są zadowoleni z podwyżek. Jego następnym ruchem było wysłanie wojska na ulice Gdańska.

Tak więc wyhamuj ze swimi mądrościami ludowymi. Zapewne dla niektórych jest to bilet, otwierający bramę do ścieżki kariery, alo to nie moja wina. Każdy orze, jak może. Teraz zrozumiałeś?
 
2000 odwolan w sprawie stopni.... w juz mam napisane w sprawie wartosciowania tylko czekam na papier i sadze ze bedzie tego ponad 2000 do SSC
 
Do góry