• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Ostateczne wzory odwołania i wezwania do usunięcia naruszenia prawa - propozycja art.222 ust.3 ustawy o SC

Zamieszczamy na portalu ostateczne wzory, które można wykorzystać i po dostosowaniu dla swojej indywidualnej sytuacji wysłać w związku z otrzymaną propozycją na podstawie art.222 ust.3 ustawy o SC.

Zgodnie z unormowaniem art.222 ust.3 ustawy o SC funkcjonariusze celni otrzymują propozycje pełnienia służby określającą miejsce, uposażenie i stanowisko.

W terminie tygodnia od dnia odbioru propozycji funkcjonariusz składa oświadczenie o przyjęciu bądź odmowie przyjęcia propozycji.
ODMOWA PRZYJĘCIA, BĄDŹ NIEZŁOŻENIE OŚWIADCZENIA W TERMINIE TYGODNIA OZNACZA ZWOLNIENIE ZE SŁUŻBY!!!

Dlatego każdy powinien złożyć oświadczenie w ww. terminie o przyjęciu propozycji.

Niezależnie od powyższego, funkcjonariusze niezadowoleni ze złożonej propozycji składają dwa pisma, które załączam do pobrania:
http://zz.celnicy.pl/tekst-524.html

Jedno stanowi odwołanie od propozycji jako decyzji administracyjnej, drugie wezwanie do usunięcia naruszenia prawa przez DIC, czyli uznaje propozycję jako inną czynność z zakresu administracji. To drugie(wezwanie) składane jest z tzw. ostrożności procesowej i zalecam bezwzględnie również je złożyć, obok odwołania.

Powyższe stanowi wykorzystanie drogi administracyjnej, na którą tym razem skierował nas SSC. Czy jednak nie uczynił tego celowo, nie wiadomo. Sądy Pracy też naszym zdaniem nie podejmą tych spraw.
Oba pisma należy bezwzglednie złożyć, aby wyczerpać środki wynikające z drogi administracyjnej.
Jedno DIC prześle do SSC, drugie rozpatrzy samodzielnie, co pozwoli nam szybko skierować sprawę na drogę postępowania przed sądem administracyjnym niezależnie od odpowiedzi DIC, a nawet wtedy jeśli nie odpowie.

Ps.
Związek zastrzega, że załączone pisma mogą okazać się nieskuteczne. Ich niezłożenie może oznaczać jednak automatyczną utratę prawa do zaskarżenia propozycji ze względu na terminy ustawowe. Termin na złożenie wezwania, o ile ta droga okaże się skuteczna, nie będzie podlegał przywróceniu, dlatego proszę składać oba pisma. Odwołanie składa się w terminie 14 dni od dnia odbioru propozycji.
 
Rozbudujemy wzory odwołań i wezwań do usunięcia naruszenia prawa. Tak więc jeżeli ktoś zmieści się w terminie 14-u dni na złożenie odwołania proszę wykorzystać nowe wzory, które zamieścimy do końca bieżącego tygodnia.
 
Tylko co tu pisać jak dla komórek dozoru SSC przewidział stanowiska max.specjalistyczne a w ten sposób zaniżono nam przelicznik kwoty bazowej z zachowaniem dotychczasowego uposażenia.Człowiek od 13 lat nie dostał awansu na stanowisku to jeszcze teraz zaniżają uposażenie.
To już są żarty.
 
Najciekawsze jest to że jednych kwalifikuje się do grupy płacowej wyższej... bo nie może stracić finansowo ( dodatkowo zyskuje 150 zł,)
a innych do grupy niżej (choć możliwości są) bo straci np. tylko 50 zł.
To już jest szczyt bezczelności i chamstwa.
A mówiło się że nikt nie straci.
Kolejne kłamstwo.
 
to proste.
zawiłość materii jest na tym poziomie, że nasze sądownictwo może poczuć się wobec "jakości legislacyjnej" wartościowania bezradne.
trzeba będzie czasu aby mędrcy z Trybunału Konstytucyjnego znaleźli właściwe alibi dla pieczeniarzy z MF-u ... lub uświadomili poddanych, że co się stało to się nie odstanie ale akt jest niezgodny z prawem i dadzą dwa lata na zmianę zapisu. ku pokrzepieniu serc. bęcwałów, którzy na codzień nie potrafią zadbać w czas o swoje własne sprawy.

czujemy bluesa ?
 
kompletnie nie .....albo cos podlega zaskarżeniu(odwołaniu) albo nie albo wiemy jak to zrobic po konsultacjach prawnych albo nie ,granica aż kipi z doczesnych rozwiązan ,ludzie mają dosyc upychania portfeli białych urzedowych i izbowych kołnierzyków ,potrzeba nam szybkich rozwiązan a nie czakania latami na wyroki nsa,trybunału czy innych
 
w sprawie mianowań wątpliwości również były jak wiesz nie mniejsze. garstka odważnych zdecydowała się na odwołania i do końca nie znała rezultatu.
próbować trzeba. to wszystko.
odkrywamy swoje prawa na nowo.
nikt nie jest nieomylny. oczywiście poza MF-em :D:D:D
 
"schweps" u nas w dozorze jest pełen przegląd ekspertów od mł. do st. i nie sa to tylko tzw. "byli cywile". Na nadzorach to masz racje max. specjalista ale w "biurze" to co innego.
 
Minanowania - Propozycje wartościowania były składane do zespołów lokalnych-tam odpowiedzi były sztampowe, następnie składane do zespołu ,,centralnego" tam nawet nikt się nie wysilił na jakąkolwiek odpowiedź. Ludzie będący na urlopach do 27 grudnia nie otrzymali nic... żadnej propozycji. Była przed świętami prowadzona akcja sprawdzania adresów domowych... dzisiaj otrzymałem awizo, że jest jakaś przesyłka polecona - pewnie jakaś propozycja. PAŃSTWO PRAWA ! Tak jest realizowana nowa ustawa o Służbie Celnej - obowiązek złożenia propozycji do 31.12.2010 r.
 
J.23 u nas jest kilka wyjątków ale to taka kropelka.Żaden funkcjonariusz ni został mł.ekspertem.Obawiam się, że nawet nie ma starszych specjalistów.Byli cywile mają od st.specjalisty do pełnego eksperta.Po co generowano czynności w systemie SOWA????Cywili miano w ten sposób zaniżyć na stanowisku przy zachowaniu uposażenia a tu taka niespodzianka.Cywile mają stanowiska z lipca a my jesteśmy specjalistami.To są żarty w biały dzień.Wielu z nas zaniżono przelicznik kwoty bazowej.Czyli żadnych podwyżek przez kolejne lata.Przelicznik w/g V grupy czyli czarna dupa w zarobkach.Po 15 latach pracy taka podstawa.Stałe komórki w dozorze są na samym końcu listy płacowej. Propozycje nam dano ale nie dano nam czynności jakie mamy wykonywać.U nas wygenerowano nam 3 czynności na 2 pkt. Chyba zacznę tego się trzymać:)
Będę miał duzo czasu by zasypywać Dyra pismami....
 
Back
Do góry