Ograniczenie publikacji

PRACOWNICY KAS
FUNKCJONARIUSZE SCS

Koleżanki I Koledzy!

Zarząd Główny ZZ Celnicy PL rozważa ograniczenie publikacji części korespondencji i informacji na temat działań naszego związku zawodowego. Pełna informacja i korespondencja będzie dostępna wyłącznie dla członków związku.

Działania naszego związku spotykają się z nieustannym hejtem ze strony niektórych organizacji działających w KAS. ZZ Celnicy PL nigdy nie wdaje się w tego rodzaju polemikę i nie oglądając się na inne związki dąży do realizacji wyznaczonych celów, które określiliśmy w interesie wszystkich w KAS, tj. zarówno pracowników jak i funkcjonariuszy. Hejt niestety nie ustaje i nasila się w reakcji na prowadzoną przez nas działalność pro pracowniczą, merytorykę wystąpień i naszą skuteczność. Ów hejt jest szkodliwy dla ruchu związkowego i całego KAS, gdyż niestety, mimo iż nie odpowiadamy na to, hejt nie ustaje. Zmuszeni zatem jesteśmy ograniczyć niektóre informacje na temat naszych inicjatyw wyłącznie dla członków związku. Hejterzy nie będą mieli po prostu do czego się odnosić, a co najmniej będą mieli to znacznie utrudnione.

Drugim powodem ograniczenia publikacji informacji są ...
(...)
Osoby niezrzeszone, które czują się zawiedzone, prosimy o zrozumienie, gdyż jak wyżej wykazaliśmy działamy w interesie ogółu, w interesie całego środowiska zawodowego KAS, bez różnicowania i bez antagonizmów. Osoby takie też nic nie tracą, gdyż każdy może się zdeklarować, do czego zachęcamy i serdecznie zapraszamy w nasze szeregi.

Członkostwo w związku to:

- profesjonalna pomoc prawna

- wsparcie dodatkowo, poza prawnikiem, przedstawiciela związku na rozprawach

- wsparcie prawnika przy postępowaniach wyjaśniających i dyscyplinarnych

- włączenie się w te postępowania związku na prawach strony, także administracyjne

- wsparcie w postępowaniach antymobbingowych

- wsparcie i reprezentacja przed przełożonymi w różnych sprawach dot. stosunku pracy lub stosunku służbowego

- korzyści zakupowe, które niebawem zostaną wdrożone wraz z legitymacją związku, którą otrzyma każdy pracownik i funkcjonariusz zrzeszony w ZZ Celnicy PL

- możliwość wsparcia finansowego w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej, poprzez system zapomóg

- pożyczki, na dzień dzisiejszy do 10 tys. zł tylko dla członków związku na preferencyjnych zasadach(inne niż oferowane przez bank). Rozważamy możliwość zwiększenia kwoty pożyczki

- dla zainteresowanych możliwość udzielenia kredytu w banku bez zbędnych formalności na podstawie PIT 11 albo wydruku z konta o wynagrodzeniu i z możliwością ustalenia indywidualnych dodatkowych preferencji w zależności od potrzeb pracownika i funkcjonariusza. Także możliwość kredytu hipotecznego.

- możliwość tylko dla członków korzystania z najlepszej oferty ubezpieczenia medycznego w KAS

- ubezpieczenia na życie, ubezpieczenie ochrony prawnej i inne produkty ubezpieczeniowe

- dopłaty do kolonii i obozów dla dzieci członków związku

- organizowanie wielu imprez integracyjnych i dopłaty dla członków związku. Rokrocznie Zlot w Tatrach, spływy kajakowe, inne okazjonalne wycieczki.
(...)

Całość w załączniku.
 

Attachments

Komentarze

Proszę do mnie zadzwonić. Proszę też nie pisz Olsen postów co minutę po jednym zdaniu. Tel na PW podaję. Pożyczki są w trakcie zmian. Były rozsyłane ostatnio, ale były błędy i będą podwyższane też kwoty. To informacja do wszystkich, że niebawem będzie nowa Uchwała w sprawie pożyczek.
 
Z góry przepraszam i proszę, by @Olsen się nie gniewał, bo poniższa uwaga nie ma wymiaru osobistego.

Sławku.
Jednak weryfikacja użytkowników Forum jest NIEZBĘDNA!
Moim zdaniem, powyższym sposobem możesz zbyt pochopnie udostępniać swój telefon.

Jak najbardziej potrzeba nam nowych osób i jako członków związku i jako użytkowników
Forum, więc doskonale, iż tacy się pojawiają. Niedobrze jednak, że być może sytuacja
zmusza do tego (postępowanie dyscyplinarne), albo też już zapowiadane ograniczenia
w dostępie do informacji, mogą powodować próby "zaklepywania" sobie dostępu przez
niekoniecznie przychylne osoby. Absolutnie nie chcę przesady w ostrożności ani nie
przypuszczam, iż miałby nastąpić "wysyp" trolli ale rozsądek jest rozsądkiem ...
 
Forum istnieje od 2006 i przetrwało wiele ataków zz, władzy i trolli na usługach władzy. Przyznam szczerze, że przez te wszystkie lata takiego hejtu jaki obserwujemy w ostatnim czasie nie było nigdy. Stąd przeciwdziałanie. Telefon mój jest publiczny więc bez obaw. Będę uważny w komunikacji i we wszystkich innych kwestiach.
 
Sławku!
Jak najbardziej się z Tobą zgadzam. Najwięcej pretensji mają zawsze Ci, którzy nigdy nie należeli do żadnego związku i nigdy nie płacili składek. Wręcz czasami się z nas związkowców śmieją - bo uważają że mają tak samo bez dodatkowych kosztów. Inną sprawą są hejty skarbowców. Ale cóż skarbowiec to stan umysłu i tego nie zmienimy, musimy się przed tym bronić.
 
Sławek :)
mamy na rozkładzie wiele "trupów" zz, władzy i trolli na usługach władzy.
damy radę, pozdrawiam.
dzisiaj stali się bardziej wyrafinowani ale to tylko socjotechnika.
jesteśmy silniejsi o kilkanaście lat.
skarbowcy czekają na swoje "przebudzenie".
może doczekają ....

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Może część się obudzi po ostatnim bardzo kontrowersyjnym wpisie z wielce prawdopodobnym nieuprawnionym ujawnieniem danych danych osobowych szeregowego pracownika KAS i naruszeniem zasady minimalizmu danych na portalu skarbowcy.pl (prawdopodnego naruszenia RODO - niech to oceni merytorycznie zrobi Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
 
Ostatnia edycja:
Jeżeli ograniczycie publikację, to dacie za wygraną hejterom i innym trollom. To jest forum, ja potrafię rozróżnić hejtera, od normalnego forumowicza. Na forum można prawie wszystko, nie idźcie w ślady "Skarbowcy.pl". Na tym forum naprawdę czuć wolność wypowiedzi - nie ograniczajcie publikacji! Tym sposobem nie zyskacie nowych członków, mnie pierwszego stracicie.
 
Pancerniak. Jako członek otrzymasz korespondencję, więc w czym problem? Wolność wypowiedzi tutaj nie będzie ograniczana. Nie o tym jest mowa w tym wystąpieniu. Chodzi o to, że ja nie będę publikował wszystkiego, aby utrudnić działania przeciwko naszym interesom jako grupy zawodowej. Chodzi o hejt na innych stronach i w mailingu, który jest w reakcji na to co publikujemy. To bardzo szkodzi ruchowi związkowemu i to jak sądzę nie jest przypadkowe. Chodzi też i to chyba najważniejsze, by utrudnić innym ZZ podejmowanie działań przeciwko interesom grupowym funkcjonariuszy i pracowników, które rodzą się w ich głowach po lekturze naszych pism. Takie przykłady wystąpień w reakcji na nasze pisma przeciwko interesom funkcjonariuszy sensu largo, jak również osób ucywilnionych, były niestety. Chodzi o to, by to ograniczyć, utrudnić im. To bardzo ważne. Przeczytaj jeszcze raz uzasadnienie z pisma - nie tylko z newsa, ale z załączonego pisma.
 
Ostatnia edycja:
Z góry przepraszam i proszę, by @Olsen się nie gniewał, bo poniższa uwaga nie ma wymiaru osobistego.

Sławku.
Jednak weryfikacja użytkowników Forum jest NIEZBĘDNA!
Moim zdaniem, powyższym sposobem możesz zbyt pochopnie udostępniać swój telefon.

Jak najbardziej potrzeba nam nowych osób i jako członków związku i jako użytkowników
Forum, więc doskonale, iż tacy się pojawiają. Niedobrze jednak, że być może sytuacja
zmusza do tego (postępowanie dyscyplinarne), albo też już zapowiadane ograniczenia
w dostępie do informacji, mogą powodować próby "zaklepywania" sobie dostępu przez
niekoniecznie przychylne osoby. Absolutnie nie chcę przesady w ostrożności ani nie
przypuszczam, iż miałby nastąpić "wysyp" trolli ale rozsądek jest rozsądkiem .
 
Do góry