Odwołanie spotkania w MF 23.01.

Ministerstwo Finansów odwołało spotkanie, które zostało uzgodnione z ministrem T.Słaboszowskim i P.Dziedzicem na dzień 23.01.2020r.
Miało to być spotkanie bez udziału ministra(tak zostało uzgodnione) w ramach zespołu ds. wypracowania zasad podziału środków na podwyżki w 2020r.
Związek argumentował, że nie można dalej zwlekać i zasady można już ustalać, niezależnie od wiedzy, jaka kwota będzie przeciętnie na etat. Kierownictwo KAS zgodziło się z tą argumentacją. Dotąd bowiem MF nie rozpoczął ustaleń w tym zakresie, ani na poziomie centralnym, ani też w IAS i zespół powinien już dawno ustalić zasady. Tego wciąż nie mamy, a gdzie jeszcze poziom IAS.
To budzi niepokój pracowników i funkcjonariuszy odnośnie terminu wypłaty podwyżek.
Zostaliśmy zaproszeni na dzień 30.01.(ten termin także został już uzgodniony wcześniej).
MF zapowiedziało, że w spotkaniu uczestniczyć będą także eksperci z zakresu prawa pracy.
Spotkanie ma dotyczyć realizacji Uchwały modernizacyjnej, w tym realizacji priorytetu nr 1, który obejmuje wzrost konkurencyjności i motywacyjności zatrudnienia w jednostkach organizacyjnych KAS.
Niedobrze, że pomiędzy spotkaniami mija aż ponad dwa tygodnie.
 

Attachments

Komentarze

Czyżby ekspertka z prawa pracy miała umówionego fryzjera w tym dniu i termin nie pasuje?
Powiem tak, dla mnie jest to absolutnie ostateczny termin rozmów pod warunkiem przyjęcia przez obie strony warunków w tym samym dniu.
Jeżeli konkluzja bedzie taka, że Nas oleją, albo będzie trzeba czekać 2 tygodnie na opinie "ekspertów" plus wymiana uprzejmości przez następne 2 miesiace, to związek powinien poczynić radykalne kroki z natychmiastowym protestem włącznie.
Ileż można naciagać gumę?
 
@Lama - Byłbym skłonny zgodzić się z Tobą, gdyby nie przekonanie, graniczące wręcz z pewnością,
że do 30.01 zdąży dojść do światłego objawienia wśród tzw. "kanapowców" - genialnego lidera ds.
porozumień ze stroną rządową, który przekona MF o możliwości korzystniejszych "rozmów", byle nie
ze ZZ Celnicy.pl ...
 
A czy już wiadomo, że te 700 zł pójdzie w całości do uposażenia, a nie do dodatków? Jeżeli pójdzie do dodatków, to będzie to jawna dyskryminacja na tle funkcjonariuszy innych służb i osób spoza kontroli.

Sławku, czy ZZ jest gotowy na "walkę" w tym zakresie z MF w dniu spotkania?
 
I mamy powtórkę z rozrywki z zeszłego roku. MF i SSC jak zwykle coś knują. Ciekawe co MF by zrobiło ,gdyby wszyscy którzy mają spełnione kryteria do emki złożyli wnioski o zwolnienie w związku z przejściem na emkę w jednym czasie? Wtedy może skończyli by się bawić z nami w ciuciu babkę,byli by w czarnej d...e.
 
Pewnie pan L chce odtrąbić w najbliższym czasie "sukces", że udało się wywalczyć brakujące 90 zł mimio oporu celników. Tak niestety działa S. Szopka musi trwać.
 
Do góry