Odpowiedź MSWiA

Publikujemy odpowiedź z MSWiA w związku z zapytaniem o przebieg prac nad ustawą o zaopatrzeniowym systemie emerytalnym.
Przypominamy, że wysłaliśmy także pismo do Pana Premiera, w którym prosimy o przekazanie informacji o wszelkich pracach jakie toczą się w sprawie funkcjonariuszy SCS.
Na pismo do Premiera nie ma odpowiedzi. Wydaje się, że reakcją na to pismo są komunikaty kierownictwa KAS, których treść znamy.
 

Attachments

Komentarze

Tam nie piszą o likwidacji a jedynie o zmianie. A co to będzie za zmiana i kogo będzie dotyczyć ..... ? Z resztą są różne grupy interesów :). Są tacy którzy mając bardzo dług staż nie wypracują inaczej pełnej emki i utrata możliwości dwóch emek na rzecz jedynie mundurowej jest w jakiś sposób dla nich opłacalna (nie wiem, nie liczyłem), są tacy którym już teraz pozwoliło by to przejść na pełną emkę ale w sumie mają jeszcze parę lat do przepracowania więc z ich perspektywy możliwości połączenia dwóch emek jest dość atrakcyjna, bo nie czują że mają jakąś szansę na coś lepszego na rynku a tu już mają źródło dochodu (lub parę innych wariantów wynikających z tych faktów), bo są gotowi jeszcze parę lat popracować, bo 2 emki pozwoliły by im na osiągnięcie łącznej emerytury w wysokości aktualnych poborów (tak w innych służbach też jest to możliwe jeżeli przed ostatnią pensją przełożeni Ci nawrzucają tyle do pieca że też tak wyjdzie, ale muszą CHCIEĆ ). I jest trzecia grupa dla której jest to obojętne z racji zbyt krótkiego stażu.
 
Do góry