• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

O reformie emerytur mundurowych - spotkanie w MSW 8 marca

[h=3]Jacek Cichocki spotkał się dziś ze związkowcami w sprawie reformy emerytalnej. Szef MSW przedstawił swoje argumenty i poinformował o skierowaniu rządowego projektu zmian w systemie emerytur mundurowych bez zmian na ścieżkę legislacyjną.

Po spotkaniu minister wystąpił na briefingu transmitowanym przez TV Parlament.
Minister stwierdził, że jeśli chodzi o projekt reformy systemu emerytalnego służb mundurowych, to konferencja uzgodnieniowa odbyła się już na szczeblu rządowym. "...Czekaliśmy na dzisiejszą rozmowę, bo w dobrym tonie było się spotkać przed przekazaniem projektu do dalszego procedowania w Rządowym Centrum Legislacyjnym. Ja poważnie traktuję dialog społeczny, jeśli poznałem argumenty strony związkowej to uznałem, że w dobrym tonie będzie także, żeby i oni poznali moje uzasadnienie. Spotkanie nic nie zmieniło w projekcie. Chodziło nam o to żeby konsultacje społeczne zakończyć i przesłać projekt do dalszego procedowania, tak, żeby jeszcze w marcu rząd mógł go skierować do Sejmu..." stwierdził minister.
"...Po tym, jak opublikowaliśmy projekt na stronie internetowej, gdy stało się jasne, że dotyczy on tylko tych, którzy dopiero przyjdą do służby sytuacja w służbach się uspokoiła. Mam szereg sygnałów, że napięcie i niepokój zmniejszyło się..."
"...Jesli chodzi o dodatki przyznane dwóm komendantom przez obecnego Komendanta Głównego Policji - to ja już mówiłem, że jestem przeciwny przyznawaniu dodatków przed odejściem na emerytury i w projekcie reformy zadbaliśmy, żeby to zjawisko wyeliminować...gdyby to tylko dwóm komendantom podniesiono dodatki...ale przez wiele lat podnoszono je policjantom ... Uważam, że jeżeli jakiś funkcjonariusz dobrze służy, to należy go wynagradzać
w trakcie służby, trochę się dziwiłem, że związki protestował. A jeśli chodzi o ten przypadek, to ja o nim rozmawiałem z komendantem Działoszyńskim już w styczniu..." - dodał minister.
"...Jeśli chodzi o kontrolę w CPI, to ten dział jest pod nadzorem ministra Michała Boni - wiem że przeglądał projekty, jakie tam były wykonywane. My jesteśmy w kontakcie z ministrem Bonim, bo realizujemy pewne projekty informatyczne, które umożliwią nam realizację usług dla obywateli..." - odpowiedział minister.
Na zakończenie briefingu minister złożył okolicznościowe życzenia z okazji Dnia Kobiet.

Na podstawie przekazu TV Parlament (jp)

Uwaga: po spotkaniu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych przedstawiciele związków zawodowych udali się na posiedzenie Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowychw siedzibie. O podjętych decyzjach Federacji ZZ Służb Mundurowych poinformujemy wkrótce.
Przypominamy, że już na początku lutego Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych opowiedziała się za odrzuceniem w całości rządowego projektu noweli ustawy emerytalnej. "Projekt jest antymotywacyjny, powoduje dalszą destabilizację w służbach mundurowych, szkodząc bezpośrednio bezpieczeństwu państwa" - napisano w stanowisku Federacji.

http://www.fzz-sm.pl/index.php?opti...cichockim&catid=19:zostatniejchwili&Itemid=43

Zakończyły się konsultacje nad projektem zmian w emeryturach służb mundurowych. Dziś (8 marca br.) Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych oraz Michał Deskur, podsekretarz stanu w MSW spotkali się z przedstawicielami związków zawodowych służb mundurowych. Po spotkaniu szef MSW zapowiedział, że projekt reformy emerytur mundurowych zostanie dziś (8 marca br.) przesłany na Komitet Stały Rady Ministrów. Prawdopodobnie jeszcze w marcu Rada Ministrów zajmie się projektem, a potem trafi on do Sejmu.[/h]
http://www.msw.gov.pl/portal/pl/2/9662/O_reformie_emerytur_mundurowych.html
 
Back
Do góry